Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mateusz1155

Problem Parktronik VC kombi

Recommended Posts

Witam

Szukałem ale nie znalazłem takiego problemu na Forum mianowicie mam problem z oryginalnym park tronikiem VC kombi 2005 rok przejściówka. Parktronik w ogóle nie działa żadna czujka zero dźwięku,

po włączeniu przycisku na konsoli przycisk się podświetla na wyświetlaczu licznika nie wyskakuje obrazek od parkowania, po diagnostyce OP-com 0 błędów, podmieniałem ze sprawnego auta centralkę parkowania, głośnik z podsufitki a nawet cały moduł REC i nic, zero błędów i parktronik nie działa.

Jeżeli ktoś miał podobny problem to prosił bym o pomoc, jeżeli nie to będę sprawdzał całą instalację w następnym tygodniu, dodam jeszcze ze samochód kupiłem tydzień temu w Niemczech i parktronik był odrazu nie sprawny więc nie wiem od jakiego czasu nie działa

Edited by mateusz1155

Najprawdopodobniej czujki z tyłu ,zewnętrzne. Podmień , u mnie były dwie walnięte

Please login or register to see this quote.

Gdyby czujki były uszkodzone to op com by to pokazał

też mi się wydaje ze op-com powinien błąd wywalić bo w innym aucie jak miałem uszkodzony czujnik to op-com to pokazywał , ale podmienić mogę bo posiadam 6 dobrych czujek jutro sprawdzę i dam znać ale wątpię żeby to czujka (chociaż prawa z tyłu była zdemontowana i leżała w bagażniku jak kupowałem auto), ale bez niej też park tronik nie działał

Wszystkie muszą być zamontowane by działało. Walczyłem z tematem rok temu, ale z tego co pamiętam Opcom mi nie wywalił błędu,

Mi też błędu nie pokazywało...więc podmień i na 90 % naprawi się

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dziwne,bo mi wywalało błąd.Jak zamieniałem miejscami również

zależy jakie uszkodzenie czujnika jest ale jeśli odepniesz czujnik na 100% błąd ma wywalić

I nie sądzę aby wszystkie czujniki padły ci w taki sposób że nie wywalają błędu i nie działają

Edited by xpirat

Wejdź w bloki pomiarowe i popatrz jak się czujniki zachowują

To jakich uszkodzeń nie wykryje ?

elektroniki w samym czujniku np dojeżdżasz do ściany i jak czujnik nie zmienia któryś wartości z 255 w duł to do wymiany (bo jesli padnie że cały czas widzi przeszkodę to błąd na 100% tak samo przerwy w obwodzie ale nie jest realne żeby wszystkie naraz padły tak

Tego to nie wiedziałem

a czy system jest aktywny?!

op-com czujki uwalone pokaże na pewno, zwarcie również pokaże (np wszystkie czujki nie sprawne lub kilka)

Choćby nie był aktywny to w module błędy by były

Ja podejrzewam moduł parktronica a kolega tego zapasowego pewno tylko podpiął sprawdził błędy i odpiął dlatego stwierdził że to nie moduł bo błędów nie wywali jak zrobił jak opisałem

Moduł wyjąłem ze sprawnego 2 mojego auta gdzie parktronik działa w 100% przejechałem na nim ze 100% i potem dopiero sprawdzałem błędy i nic, ponadto wczoraj podmieniłem również przycisk od parktronika z 2 auta i wszystkie czujki z tyłu auta ale i to nic nie dało, dla mnie tez jest to dziwna sprawa ponieważ miale już kilka VC z parktronikiem i również były tam problemy ale typu właśnie uszkodzona czujka (gdzie op-com to wyrzucał która i z której strony). Jeszcze jutro pogrzebie przy tym a jak nie dam rady to w tygodniu oddam auto do jakiegos elektronika i niech się morduje.

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak by była uszkodzona instalacja od moduły to op-com wyrzucał by jakieś błędy, bo dodam ze auto stało jakiś czas w Niemczech, i po zdjęciu schowka aby dostać się do modułu CDC znalazłem mysie odchody i jakieś syfy.

Edited by mateusz1155

przeczytałem cały Twój temat i ani razu nie napisałeś o sprawdzeniu bezpieczników, sugerował bym zacząć od tego

bezpieczniki oraz wszystkie przekaźniki sprawdzone od tego zacząłem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

opcom łączy się z modułem pdc ?

Tak op-com łączył się z modułem PDC, ponadto w blokach pomiarowych widział wszystkie czujniki, ale po podjechaniu tyłem lub przodem auta do ściany w blokach na wszystkich czujnikach była wartość 255 i nie zmieniała się.

Parktronic został dzisiaj naprawiony uszkodzona okazała się centralka pdc po rozebraniu jej i podgrzaniu całej płytki ciepłym powietrzem stacją lutowniczą parktroniki zaczął działać tzn op-com wyrzucał błędy o uszkodzonych 2 czujkach z tyłu.

Co do podmiany centralki której dokonałem wcześniej ( z innego mojego auta gdzie parktronic jest sprawny), okazało się że moja VC jest z 2005r z przejściówki wiec ma poliftowa NAvi z cid itp, a ja wkładałem centralkę z przedlifta która nie działa w przejściówce

Dziękuję wszystkim za pomoc w naprawie parktronika, mam jeszcze 1 pytanie czy da się naprawić samemu czujnik (nie są połamane ale nie działają) ?

Edited by mateusz1155

Nie da się, czujki są zalane jakimś g***em które nie daje się wydłubać a w zimę puchnie i rozwala czujki od środka najlepiej to zabezpieczyć jakoś aby się wilgoć nie dostawała.

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

To nie dobrze jutro rozbiorę uszkodzoną czujkę i zobaczę jak wygląda w środku

rozbierałem jedynie co się psuje to od wilgoci trzeba osuszyć i dobrze zakleić

co do centralki działa i w poliftach i w przed ta sama

dupnie sprawdzałeś bo to podstawa i od razu pisałem ci że centralka

No tak ale ja tą centralkę wkładałem jeszcze wczoraj po wymianie czujek na dobre i nic ta z przed lifta ( z innego auta) nie wyrzuca żadnych błędów, odległości w blokach się nie zmieniają i parktronik nie działa a na 2 aucie nie ma żadnych problemów chyba ze centralkę trzeba jakoś logować bo ja tego nie robiłem

Witam,

od zakupu auta parktronic fabryczny raz działał raz przestawał. Przeważnie działał zarówno z przodu jak i z tyłu. Nawet działała migająca kontrolka P informująca o zabrudzeniu czujnika. Od 2 tyogdni cały system przestał działać. Po włączeniu P na konsoli lub wrzuceniu biegu wstecznego na desce zapala mi się kontrolka sygnalizująca działanie systemu i przez chwilę daje sygnał dźwiekowy (około 2 sekund). Wyglada na to że jakis czujnik padł lub nie łączy. Nie posiadam op-coma, nie wiem gdzie w Łodzi mógłbym sie podłaczyć pod ten ineterfejs. Znam tylko ASO-wizyta 150 zł za samo zdiagnozowanie panowie sobie życzą. Czy ktos z forum z Łodzi lub okolic pomógłby zdiagnozowac która czujka jest uwalona ??