Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Krus

Komputer pokładowy

Recommended Posts

Witam , zakupiłem parę miesięcy temu Vectrę C 1.9 CTDI 120 km. Wszystko było ładnie pięknie , oczywiście zmieniłem rozrząd ,filtry i olej.
Po paru tygodniach zaniepokoiło mnie wysokie spalanie na komputerze , ale doszedłem do tego , oczywiście zapchany DPF do 88% , podobno nie dałoby się go wypalic (chociaż co chwilę się włączało wypalanie ) Także pozostało mi wycięcie, ok wycieli mi to za 700 zł , DPF oczywiście zgarneli i pewnie sprzedali , nie ważne.
No i przez parę dni było super, małe spalanie , około 5 l w trasie, 7 w mieście, w porównaniu do wcześniejszego spalania było o niebo lepiej.
Przed wczoraj sprawdziłem olej, było go dwa razy więcej niż jest na max , i był rozrzedzony tzn. ropa się dostawała i zacinał się komputer tzn. zużycie chwilowe , nie było to tak płynne jak wcześniej tylko zwolnił i pokazywał + 2, 3 l więcej niż świeżo po wycięciu DPFa , no to pach do nich z powrotem i mówią mi ,że to nie ich wina tylko pewnie wtryski leją , emulator ok , ale że akurat po tym jak oni wycieli DPF ? Pal ich licho, jade do kolegi mechanika , faktycznie okazało się ,że 3 wtryski są do roboty , zrobił mi to 1000 zł nie moje ,ale ok , no i dziś przywiozłem samochód myślałem ,że wszystko już będzie ok bo wykosztowałem się konkretnie, a tu dalej komputer wolno chodzi pokazuje dużo więcej niż powinno tzn. +2 l więcej . I tutaj mam dla was pytanie drodzy klubowicze, dlaczego ten komputer tak wolno chodzi ? Czego to jest wina ? Jeszcze nie mogę powiedziec czy spala tyle ile pokazuje komputer, ale chce wiedziec dlaczego tak wolno chodzi ten komputer :/ ? Przez emulator ? Chociaż świeżo po wycięciu DPFa chodziło normalnie , i pokazywało małe spalanie . O co chodzi ? Bo już jestem tym wszystkim przybity ...

Edit:
Aha , jeszcze dodam ,że wyłączyli mi EGRa

Edited by Krus

A po tym jak sprawdziłes olej ze był rozrzedzony to go wymieniłeś czy dalej jezdzisz na rozrzedzonym? Olej mógł się rozrzedzic od przerywania procesu wypalnia dpf lub panowie w sofcie nie usuneli wypalanai dpf i pomimo ze nie masz fizycznie dpfa to dalej się bedzie chciał wypalać. I co to znaczy ze komputer wolno chodzi? jakie masz teraz spalanie w miescie??Jakie masz spalanie na biegu jałowym???

Jakie emulator

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Please login or register to see this quote.

No oni chyba na SOFT mówią emulator , tak mi się wydaje , bo co innego by to mogło byc ?

emulator to by wychodziło że jakąś skrzyneczkę ci założyli oszukującą napełnienie dpf zamiast grzebać w sofcie

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Sprawdż jakie masz dawki korekcyjne na wtryskach po tej regeneracji wtrysków.

Jak to sprawdzić ? W piątek idę do tego mechanika i powiedział ,że mi sprawdzi na komputerze , czy moje zużycie paliwa , zgadza się z jego komputerem . No ,ale skoro pokazuje mi , że wyjeździłem te 20 l no i faktycznie wskazówka pokazuje grubo poniżej rezerwy to znaczy ,że komputer nie kłamie , po za tym te liczby chodziłby płynniej , nie wiem jak to wytłumaczyć , po prostu przed wycięciem DPFa płynniej chodziły te liczby (tzn.zmieniały się np. z 1,3 do 1,6 ).

Mam jeszcze pytanie , czy ktoś wie gdzie można kupić kapsel do gałki zmiany biegów tzn. legędy do Opla Vectra C 1.9 CTDI Combi po lifcie , tylko on musi być okrągły bo wszystkie na internecie są nakładane :/ a ja musze mieć taki okrągły z góry, skrzynia oczywiście 6 biegowa.

Można sprawdzić przy pomocy interfejsu np. Op-com.

Na forum masz opisane co i jak.

Edited by B@rtecki

Witam, takie szybkie pytanie:

W ustawieniach BC1 i BC2 jest coś takiego jak "reset all" czy ten reset jest tylko do resetowania spalania i dystansu czy też zresetuję jakieś ustawienia?

Nie wiem co się stanie jak to zresetuję.

Pozdrawiam

reset jest do kasowania danych odnośnie spalania i dystansu, kasuj i nie przejmuj się

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by B@rtecki

jak pomogłem to fajnie, nie zapomnij o +

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by B@rtecki

Witam Panowie,

Jestem właścicielem Vauxhalla Vectry C 2007r. 1.8 16V 140KM i nie wiem czy jest jakaś możliwość by samemu uruchomić komputer pokładowy ? wciskając przycisk BC na panelu mogę korzystać tylko ze stopera, nic na temat spalania itd... Dowiadywałem sie troche na ten temat i według niektórych nie powinienem nic grzebać skoro nie zostało to wgrane fabrycznie, inni zaś uważają że można to wgrać za pomocą jakiegoś programu, natomiast ci jeszcze inni twierdzą że skoro nie mam żadnych przycisków przy gałce od wycieraczek (tak jak w przypadku gałki od kierunkowskazów gdzie znajdują sie przyciski od tempomatru ) to nie moge nic wgrać i komputera pokładowego nie będzie..

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie do końca chce mi sie w to wierzyć gdyż nie wydaje mi sie by producent tego modelu auta zamontował ten przycisk ,,BC'' gdyby nie można było z niego korzystać... a więc zanim udam sie do salonu chciałbym sie dowiedzieć czy nie mogę tego zrobić samemu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pozdrawiam

Można wgrać daj screna twojego wyświetlacza na pw to pogadamy na ten temat

Panowie więc tak , mam zregenerowane wtryski ( 3 szt.) , wymieniony przepływomierz , i dalej auto pali mi w mieście 9 l - 10 l /100 km , w trasie około 7 , jeżdżę już jak dziadek , wszyscy się śmieją ,ale masakrycznie mi to pali , a wszyscy chwalili ,że będzie mi paliło z 7 w mieście , a 5 w trasie . O co więc chodzi ? Już mechanik sam nie wie o co kaman ?

I jeszcze jedno czuje ,że mi auto muli , miało to być przez przepływomierz powietrza , fakt przez chwilę po wymianie chyba czułem ,że chodził lepiej przez jeden dzień .
Wrzucam jedynkę daje gazu i auto bardziej ryczy niż jedzie :/ Koledzy mówią mi ,że to przez to ,że się przyzwyczaiłem do mocy auta (wcześniej miałem skode fabię 1,4) ,ale przecież czuje ,że ma mniej mocy. Dla przypomnienia Vectra 1.9 CTDI 120 km , przebieg 170 000 km , i raczej nie był kręcony.

zapomnij...

te Twoje spalanie 9/7 jest bardziej realne niż to

Ale to i tak jest za dużo , więc czemu ? A czemu go może jeszcze mulić tzn. nie ma takiej mocy jak powinien