Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tomek127

miekki pedal sprzegla

Recommended Posts

Witam,mam problem ze sprzeglem,Wyjade na miasto to zdarza sie ze wciskam az do podlogi pedal sprzegla i nie moge wrzucic jedynki. Puszcze pedal i jeszcze raz wciskam i wtedy moge jedynke wrzucic i jade dalej i tak co jakis czas. Caly czas pedal sprzegla jest jakis taki miekki. Odpowietrzanie juz mam za soba,plynu jest ok nie ubywa. jakies propozycje porady? Jakkos mi do glowy przychodzi pompa sprzegla albo/i wysprzeglik.

Jeśli nie ubywa płynu to zostaje pompka

albo lozysko oporowe juz ma dosyc

Please login or register to see this quote.

Miękki pedał nie ma wiele wspólnego z padającym łożyskiem

Oczywiście jeśli nie ma ubytków płynu

ubytku plynu nie ma. Wlasnie sprawdzalem. Zauwazylem ze problem jest nie tylko aby ruszyc z jedynki,takze zeby wrzucic dwojke,trojke... pedal robi sie miekki,ale wystarczy zabrac noge i jeszcze raz wcisnac i ... jest oki. Myslicie ze to pompka sprzegla? Juz mnie to przeraza,kolejny wydatek,tym bardziej ze jestem wtrakcie kupowania kompletu rozrzadu a do tego silnika to troche kosztuje...

... czy choć przez chwilę było lepiej? Może znów się zapowietrzył?

Bez powodu się nie zapowietrza. Nie masz wrażenia że po rozgrzaniu albo kiedy jest cieplej sytuacja się poprawia?

To fakt,po odpowietrzeniu bylo lepiej... ale tylko na kilkanascie minut/kilka wcisniec pedalu sprzegla

Podepne się do tematu ja rowniez mam problem ze sprzęgłem. Sytuacja wyglada tak wszystko dziala normalnie do pewnego momentu jazdy po luku w prawo (zjazd, wjazd na autostrade) pedal robi się jakby mietki i wraca tylko do polowy ale po kilku wcisnieciach jest znowu ok do nastepnej takiej sytuacji jazdy po luku ale tylko w prawo. Druga sprawa to ze podczas dluzszej jazdy na 5 biegu po autostradzie pedal staje się znowu twardy. Co moze byc przyczyna? Pompka? Wysprzeglik? Sprzeglo bylo odpowietrzane ale brak poprawy.

Wysłane z mojego GT-I9305