Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

karny

Podgrzewanie foteli - problem

Recommended Posts

Witam

Mam następujący problem: od kilku dni nie mogę włączyć podgrzewania dwóch foteli na raz ( migają lampki na obu pokrętłach ).

W momencie gdy wyłączę jeden z foteli to drugi działa prawidłowo . ( może śmiesznie to zabrzmi ale żona mówi że brakuje mocy dla dwóch na raz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Co może być przyczyną ( dodam że podgrzewanie jest fabryczne )

Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

błędy jakie masz na kompie ?

Czy mogę sprawdzić ew. przyczyny bez podłączania kompa??

Ja bym sprawdziłą jakie mam ładowanie na akumulatorze, poniewaz podgrzewanie foteli napewno sporo pobiera prądu. ładowanie mozesz sprawdzic w ukrytym menu lub miernikiem na akumulatorze.

podłączenie kompa może podpowiedzieć konkretnie co w którym miejscu nie działa..........jakie masz napięcie na aku przy odpalonym silniku jak włączysz grzanie foteli??? A bez kompa to tak jak kolega hiubi55 pisał a jak nie pomoże to na kompa.......

Cześć. Mam identyczny problem. Jak sobie poradziłeś??

Może trochę zagmatwam ale taką sytuacje mam w moim W124, gdy uruchomię na samym zapłonie jeden grzany fotel to pogrzeje przez 10 minut i zaczynają migać diody na przyciskach, jak włączę dwa na raz to już po kilku minutach fotele się wyłączają a diody migają. Oznacza to zbyt niskie napięcie akumulatora. Myślę, że tu będzie podobnie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jak koledzy wcześniej pisali, sprawdź napięcie na akumulatorze oraz napięcie ładowania.

Problem zdaje się był banalny. Prawy fotel działał i problem zaczynał się jak włączałem fotel lewy. Posprawdzałem wtyczki podociskałem je i na razie działa:) widocznie coś nie stykało

Ja już naprawiłem 2 fotele w VC. Swój i kolegi kamt. Oba były w wersji multicontur i nie wiem czy we wszystkich jest tak samo.

Przyczyną całej sytuacji jest przecierający się kabel od zasilania grzałek/ wentylatorów (jeśli ktoś ma wentylacje)

Przeciera on się tu (widok od dołu z tyłu fotela):

Please login or register to see this link.

Jeśli komuś z Was przygasa to wyłączcie natychmiast ponieważ ryzykujecie upalenie przełącznika w kokpicie.

Zależnie od tego która żyła się przetrze może spalić się bezpiecznik w REC (F15 kierowca i F16 pasażer oba 15A ) lub przełącznik.

Ja tak miałem że mi się spalił też naprawiłem poprawiając ścieżki za pomocą lutownicy i cyny. Poniżej wnętrze przełącznika po pocynowaniu.

Please login or register to see this link.

Nie wiem czy przyda się to w tym temacie ponieważ nie wiem jakie macie fotele i czy kable idą tak samo. Mimo wszystko możecie sobie sprawdzić.

Hej. Problem wrócił. Jak poruszam się na fotelu to lampka przygasa i się zapala.Może to faktycznie przetarty jakiś kabel. (jak by co to moje auto jest w samochodach forumowiczów i widać tam fotele). Postaram się znaleźć ten kabel ale ciężko się tam poruszać.

Obejrzyj fotki powyżej masz tak samo jak ja miałem. Uważaj aby Ci się nie spalił przełącznik. Masz przetarty kabel na 100% tam gdzie ja. Na pierwszym zdjęciu masz fotel od dołu z kablami.

Jutro mam wolne i poszukam przecierki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

i co ?

Nie znalazłem przetarcia. Czy może być coś z matą? Siedząc na fotelu kierowcy jak się na nim przesuwam to podgrzewanie się włącza i wyłącza

Gdzieś musisz mieć coś uwalone. Jak jesteś z Redy to masz blisko godzinę drogi masz do mnie. Wpadnij i Ci to poszukam.

W tygodniu nie dam rady i w grę wchodził by tylko weekend. Ile byś chciał za to poszukanie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ??

Na piwo o ile znajdę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zdaje się drugi weekend września mam wolny i dał bym rade odwiedzić Nowe nad Wisłą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> okaże się za parę dni jak będe pracował. Jak ustalę to dam znać i się jakoś ugadamy.

ok

U mnie występuje trochę inny problem.

Przy wyłączonym grzaniu foteli, na siedzisku kierowcy, fotel na odcinku lędźwiowym i w dół jest ciepły.

Wczesniej myślałem, że to urok foteli do czasu, aż w trasie zamieniłem się z bratem i jak usiadł za kierownicą to stwierdził, że coś sie poci na tym fotelu kierowcy.

Ja natomiast nie miałem już problemu z ciepłem na fotelu pasażera.

Zastanawiam się czy może jest jakiś problem z włącznikiem i mimo wyłączenia fotel dalej grzeje? Spotkał się ktoś z czymś takim? Gdzie odłączyć fotel aby sprawdzić czy moje przypuszczenia sa słuszne?

pod siedzeniem wypnij kość jak masz opcoma/techa 2

Widzę tam tylko jedną wtyczkę kolorową. Jak to wypnę nie bedzie problemu z poduszkami?

dlatego pisałem że pasuje żebyś miał opcoma błędy pokasować po zabiegu

poduszki nie bedą sie swiecic jak podłączysz wtyke na miejsce