Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

sayanx

Głuche pukanie z przodu prawa strona, zawieszenie zrobione w 80%

Polecane posty

witam mam głuche pukanie z przodu prawa strona, tzn objaw jest taki ze gdy przejeżdżam przez jakąś nierówność z prawej strony jest takie "głuche delikatne pukanie" jak przejade lewą stroną nie ma tego objawu, dodam ze jestem wybitnie uczulony na zawieszenie i nawet najdrobniejszy luz muszę wyeliminować, gdyż nie daje mi to spokoju , amortyzatory wymieniłem na sachs'a poduszki i łożyska mp tez 3mieś temu a miesiąc temu wymieniłem gałki z drążkami obie strony, i właśnie z prawej był uwalony drążek hmm nie wiadomo jak długo było jeżdżone na tym luzie bo viki mam dopiero od 1/5 roku a luz na jednym elemencie luzuje inne tuleje, wachacze itp: bynajmniej tak mi sie wydaje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

gumy stabilizatorów i drążki stabilizatorów wymieniłem rok temu przez zimą,

i z moich obserwacji po wymianie właśnie tych drążków poprawiło sie o 50% ale dalej jest to pukanie więć pytanie do Was koledzy co to moze być? sworzeń wachacza?

nie chce mi się jechać na stacje diagnostyki czy do mechanika bo mnie wyśmieją, dla mnie ci znawcy wyznają teorię "kołem nie siepie wieć luz nie ma, ja bym nie ruszał szkoda kasy"

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

No jak Tobie się nie chce to co My możemy ?Przecież jadąc na diagnostykę to płacisz i wymagasz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Obstawiam przekładnię kierowniczą albo trefny drążek

maglownica?? raczej nie szarpałem jeszcze dziś za koła mocno na boki nie ma ani deka luzy zresztą magla była sprawdzana po wymianie drążków wieć raczej moim skromnym zdaniem odpada i magla i drążki z gałkami...

Jak to płacisz? Ja jak chce sprawdzić zawieszenie na stacji diagnostycznej poza przeglądem to gość mówi że taka usługa jest gratis, chociaż zawsze przeglądy robie u niego i może to ma wpływ

hej byłem dziś na diagnostyce gość posprawdzał łączniki wahacze i tp i nic nie widzi żadnych luzów sam juz nie wiem co o tym mysleć....:/

Edytowano przez sayanx

U mnie takie stukanie powodował amortyzator, dodatkowo pojawiało się skrzypienie. Stuki ustawał jak auto po stało pare dni, pozniej gdy samochód był w użytku zaczynało stukac po około 5-10 km. Byłem samochodem na przeglądzie i tak samo wszystko było sprawdzane zero luzów, amortyzatory po 83 % sprawności. Tylko ja miałem amorki bilstein b8, które można zregenerować.

pukało przed i po wymianie amorków i drążków

hmm woziło się już d**e innymi markami i muszę przyznać, ze jak na nie sportowe viki ma dość twarde zawieszenie , sprężyny NOWE gr 13,25 mm jak i prawie całe zawieszeni, kumpel gadał ze przez to ze taka twarda jest takie wrażenie... ale wątie bo z prawej strony ładnie tłumiło i tłumi , gdzieś wyczytałem ze viki mają tendencje do przenoszenia drgań na karoserie:/? prawda to?

gdybym nie był taki uczulony pewno bym to olał ale dla mnie jest denerwująceto głuche stukanie! na studzienkach czy innych nierównościach tak jak by gdzieś był luz na jakiejś tulei nie duzy ale jednak luz

Edytowano przez sayanx

Ostatnio pojeździłem sobie BMW i muszę przyznać iż jak wsiadłem do Vectry to myślałem że jadę taczką

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

zawieszenie zawieszeniu nie równe...

nie no BMw to BMw a Vectra to tylko vectra przepaść jest między nimi według mnie

a co do stukania to mi kiedys tez tak stukało wszystko było powymieniane na stacji diagnostycznej wyszarpywali co sie da i nic nie wykazało ale przy rozkręcaniu zawieszenia z przodu sworzeń miał luz cały wahacz poszedł do wymiany i po naprawie zero stukania (dodam tylko ze na szarpakach nic nie wykazało)

Powiem ci ze to jest ciężki temat gdyż mam też takie głuche stuki,

a wymienione mam wszystko oprócz wahaczy

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

może warto by sprawdzić mocowania chłodnicy

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

czyli masz wymienione wszystko oprócz właśnie wahaczy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Właśnie

tylko powiedz mi dlaczego mam je wymieniać jak są dobre i mają 117 tys. przejechane

skoro vectra c to przepaść przy bmw (podaj model) jeśli chodzi o zawieszenie, to pewno łatwo odbić sobie nerki na małych nierównościach

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:"> :haha: sory ale ja nie wyobrażam sobie twardszego zawieszenia niż mam przy swojej w każdy zakręt wchodzę jak na szynach opony 205 ,55 i nie mam zamiary na nic zmieniać wystarcza mi to

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a w "rajdach" sie nie ścigam:)

hmm czyli wachacz "sworzeń" który nie ma luzu na szarpachach!? sam też dotykałem przy szarpaniu, może być wybity???

Edytowano przez sayanx

opisałem swój przykład jedynie, ze u mnie sworzeń jak szarpali wydawał się ok a jak odkręciłem wahacz to już tak wesoło to nie wyglądało i po wymianie usłyszałem ciszę, miedzy szarpaniem a wymiana mineło 3 dni i przejechałem zaledwie 50km czy to samo jest u was? nie wiem opisałem jedynie co było u mnie i co pomogło na "stukanie"

jak na wahacz o przelocie 117tys przy naszych drogach to i tak cud ze jeszcze jest cały

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> (zależy jakiej firmy siedzi)

co do przepaści to porównaj sobie jak już piszesz zawieszenie ile wytrzyma zawias w VC a ile w BMW (ale nie o to tu chodziło i chodzi)

Fabryczny

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...