Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
malysz72

naprawa viki z OC sprawcy

Polecane posty

Witam, w poniedziałek miałem małą kolizję z nie mojej winy, jadąc drogą w zdłuż parkingu, kobieta cofając przerysowała mi całą prawą stronę tzn.

1) zderzak przód (górny róg)

2) błotnik przód (od zderzaka wzdłuż brzegu uszkadzając kierunkowskaz i wgiała mi dolną część tego błotnika)

3) rysując przednią felgę

4) drzwi przednie (od progu wgniatając je do listwy ozdobnej po środku drzwi uszkadzając ową listwę)

5) drzwi tylne (również od progu wgniatając je do listwy tokże ją uszkadzając)

6) tylny błotnik (wgniatając go na takiej samej wysokości co drzwi)

7) tylna felga zarysowana

8) tylny zderzak (rysując go wzdłuż krawędzi przy kole).

Rzeczoznawca był wczoraj (wtorek) zakwalifikował do wymiany pozycje: 2+kierunkowskaz, 4+listwa, 5+listwa.

Do naprawy pozycję 6.

Do lakierowania pozycje: 1, 2, 3, 4+listwa, 5+ listwa, 6, 7 i 8.

Przysłali mi dziś (środa) kosztorys na 5700zł nie zaliczając do wymiany błotnika przedniego, a felgi tylko do polerowania gdzie widać że jest zarysowany na nich lakier bezbarwny. Czy odwoływać się i jak to zrobić?

oddac na bezgotowkowa naprawe

sporo podobnych tematow jest juz na forum

Wystarczy poszukać, i poczytać. Odwoływać zawsze się możesz ale tutaj masz głównie lakierowanie a wymiany elementów jest nie wiele wiec jak chcesz mieć dobrze zrobione to oddaj do dobrego lakiernika i przedstaw fakturę TU to zwrócą ci różnice bo na pewno na kosztach robocizny jak również kosztach lakieru coś urwali.

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Poza tym przydał by się zdjęcia inaczej można sobie gdybać bo nie wiemy jakie są to zarysowania i jak głębokie

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Ty kwotę już znasz. Teraz podjedz do 3 różnych lakierników i niech Ci wycenia.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Przerabiałem kiedyś temat odszkodowania z oc sprawcy .Chciałem wszystko załatwić bezgotówkowo przez ASO i dałem sobie spokój .Zaproponowali auto zastępczę niższej klasy niż miałem na tzw. technologiczny czas naprawy , który nie miał nic wspólnego z rzeczywistym .Kolejna ciekawostka ,to kosztorys naprawy wyliczony przez serwis musiał zaakceptować ubezpieczyciel .Naprawa w ASO a cześci niekoniecznie oryginalne ( auto 5 letnie ) .Jak to określono w serwisie zamiennik wysokiej jakości czy coś takiego .Gwożdziem do trumny było zlecanie napraw blacharsko lakierniczych firmie zewnętrznej .Zrobilem tak :

1.auto zastępcze dostalem bez problemu od ubezpieczyciela sprawcy HDI na ok. miesiąc tzn. na cały czas naprawy, auto było praktycznie nowe w porównywalnej klasie

2.znalazłem dobry i pewny warsztat

3.części blacharskie oryginał ale używka w idealnym stanie

4.oswietlenie ,chłodnice nowe kupione w sklepie w moim przypadku było to valeo tak jak oryginał .Przykładowo reflektor w serwisie 4500 , a w sklepie 1200.

5.w czsie naprawy wyszły jeszcze jakieś drobiazgi za które bez problemu dopłacono

6.auto naprawione szyboko , dobrze i bez straty czasu na przepychanki pomiędzy serwisem a ubezpieczycielem .

piszesz o ASO

ja slowa o ASO nie wspomnialem

Jedziesz do ASO czy jakiegoś warsztatu i robisz kosztorys.Wysyłasz im do zaakceptowania z zaznaczeniem,ze naprawa bezgotówkowa

Aso czy warsztat bez róznicy jeżeli kwota wyliczona przez ubezpieczalnię nie pokrywa kosztów naprawy wg. własciciela auta , to owszem dopłaca Ci do naprawy po przedstawieniu faktur , ale wcześniej przed naprawą chcą kosztorys .Jeżeli tego nie będzie mozna mieć problemy z dopłatą .Tak mi przynajmniej wytłumaczono , mozna iść oczywiście do sądu , ale trzeba sie uzbroić w cierpliwość i mieć dużo czasu .

Co do problemów z dopłatą to nie wiem,ale co do kosztorysu to jak najbardziej przed naprawą zrobiłem i wysłałem.

Na początek mi zaproponowali 2 tyś zł gotówką.Powiedziałem ,ze będe robił w ASO bezgotówkowo i tyle to starczy najwyżej na jedne drzwi.Podziękowałem.Aso zrobiło kosztorys na 9 tyś i bez problemu to zaakceptowali

Edytowano przez norbi333

Kolego norbi333 to co piszesz generalnie się zgadza z ta różnicą ,że tyczy się aut bodajże max 3 letnich.W autach starszych tak różowo nie ma .Wstaw VC wartą ok.20000 z 2006 roku z uszkodzonym lekko przodem tzn. 2x xenon ,maska ,zderzak ,błotnik ,chłodnice deska i napinacze całe.Masz pewna szkodę całkowitą i wtedy zobaczysz ile Ci wypłacą.Jeżeli ktoś miał trupa to bedzie nawet zadowolony , ale jak miałeś auto zadbane i doinwestowane , to raczej napewno będziesz w plecy .Piszesz ,że dziekujesz za naprawę na używanych częściach i wolisz nowe .Ja też ale za maske do VC ,która w oryginale jest aluminiowa a w podróbie ponoć stalowa to bardzo dziekuję .W ASO wiedza do jakiej kwoty mogą dojechać z naprawą aby nie było problemu z wypłatą i aby sie zmieścić w limicie przy naprawie starszych aut dopuszczaja zamienniki .

Między innymi tak naprawiałem Mondeo z 2003 roku ,aczkolwiek uszkodzone były dwoje drzwi oraz felga aluminiowa

Nie wiem czy do Mondeo były zamienniki,ale kosztorys obejmował oryginalne

Drzwi w zamienniku nie ma, pozostaje oryginał bądź używka. Maska oczywiście jest w zamienniku podobnie jak błotniki przednie ale są robione z gorszej jakościowo stali i szybciej rdzewieje niż oryginał.

zależy jak wiekowe auto, w kosztorysie ofertowym (dla poszkodowanego) jak nie ma zamiennika liczą oryginał z urealnieniem na częściach nowych ze względu na wiek auta.

Co jest niezgodne z prawem w przypadku OC.

Naprawa na używkach czy na nowych - jeśli są drzwi (jedne czy oba) do wymiany i jakiś serwis się zmieści z naprawą auta na nowych częściach w wartości to powinien zastosować nowe oryginalne, chyba że ubezpieczyciel dał amortyzację (np 50%) na wymianie części (np ze względu na wcześniejsze naprawy czy coś w tym stylu) to serwis jakiś powinien uzgodnić z klientem czy naprawia na używkach czy klient zechce tą różnicę np 50% dopłacić do nowych części.

Jak jest szkoda całkowita i ktoś w kwocie zaproponowanej przez ubezpieczyciela to może naprawiać i nie musi żadnych faktur wysyłać do ubezpieczalni.

Kolego malysz72 pisz pw do mnie to coś poradzimy.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...