Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Golid

Odpala a po chwili gaśnie

Polecane posty

Witam mam vectre b 2.0 16v panowie mam taki problem po właczeniu zapłonu dostaje iskre na wszystkie swiece a pozatym jak ja odpale to odrazu gaśnie jakby nie chciala wszkoczyc na oboroty (wiazki kablow wymieniaone cewka wymieniona oleje filtry ,czujnik połozenia walu tez )

prosze o pomoc a i jeszcze jedno na nowym czujniku wału wcale nie chce odpali a przkladam na stary i te same objawy odpala i gasnie

Edytowano przez Golid

Co sie stanie, jak wciśniesz pedał gazu przy odpalaniu??

Jeżeli odpali i wejdzie na obroty, to znaczy że "wolnych" nie trzyma - silniczek krokowy do sprawdzenia, oraz cały ukłąd dolotowy (być może jest gdzieś lewe powietrze)

jak dodam jej gazu wskoczy i odrazu gaśnie a najlepsze jest to ze jak ją trzymam na rozruszniku to pochodzi minute i gaśnie

Edytowano przez Golid

hmm.. które dokładnie wiązki kabli wymieniałeś, i po co??

Są jakieś błędy?? Podejżewam jeszcze immobilizer...

wymieniłem wiążki kabli które ida od wtyczki po prawej stronie auta do samego komputera pokładowego ponieważ mogło być zwarcie na tej wiązce i jak myli silnik jakimś specyfikiem żeby go oczyścić to źle to zmyli i zaczęło izolacje na kablach wpierdzielać. A jak podłączyłem go pod kompa to wykazywało mi błąd czujnika połozenia wału-SPORADYCZNIE i czujnik wałka rozrządu i immobilizer chodzi normalnie bo kontrolka nie mruga jak go zapalam .A pozatym podłączyłem do niego kompa od 1.8 i immobilizer i ta płytke co masz pod stacyjką od imo i wtedy na tym kompie od 1.8 nie chciał odpalić bo sie paliła kontrolka od imo . Tak dokładnie wymieniłem te wiązkę bo brałem ja z 1.8 całą tylko wtyczkę odpiełem

Edytowano przez Golid

Pompa paliwowa może już nie podaje odpowiedniej ilości.

właśnie mi sie wydaje za az za dużo podaje bo smierdzi wachą a pozatym jak czasami przekrece kluczyk to dostaje iskre i jest wybuch bo jeszcze paliwo bylo odrazu jak tylko włączę zapłon

a do rozrządu zaglądałeś czy nie przestawiony ?

Rozrzad był wymieniany w kwietniu jest na nim przejechane 4000 km i jest ustawiony zgodnie z tymi strzałkami co są narysowane na pasku i na kołach

śmierdzi benzyną, wymienialeś przewody i cewke może kolejność zapłonów pomylona. kiedy pojawily się te objawy? Po wymianie czegoś czy tak po prostu? Jeśli po wymianie wiązki o której wspomniałeś to może tam trzeba szukać przyczyny.

Te objawy pojawiły się po wymianie rozrządu i możliwe ze wcześniej były zwory na wiazce u dlatego ja wymieniłem cała

no ja bym jednak zajrzał do rozrządu, może jest ok ale jednak warto sprawdzić aby wyelminować możliwe przyczyny.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ja wczoraj TV ściszałem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zajrzyj do rozrządu bo może i on był zmieniany ale nie sprawdzałeś czy jest teraz po pół roku ok

Koledzy zaglądałem do rozrządu i tam jest wszystko w porządku . Mnie zastanawia bardziej to dlaczego nie chce zapalić na nowym czujniku położenia wału a na starym odpali i gaśnie

Może nowy jest zły, może przewód gdzieś walnięty... stary może jest trzepnięty i podaje lewy sygnał...

Masz możliwość to podmień od kogoś a się dowiesz czy to czujnik.

Jak pisał PiotrekM33, przewody zapłonowe dobrze założone?

dzisiaj wieczorem sprawdze jeszcze raz kable i te przewody zapłonowe posprawdzam to wam napisze co jest

Sprawdzałem rozrząd wszystko jest w porządku a dzisiaj ma przyjechać gościu podłączyć do kompa i ma mi wszystko wyjaśnić przewody są okey są całe nowe wózki kablow Edytowano przez Golid

Sprawdź świece dokładnie przerwy na nich. Dla sprawdzenia zmniejsz bo może być za słaba iskra. Bywa że iskra gubi się pod ciśnieniem a jeśli masz uzasadnione powody bać się zworek w instalacji to tym bardziej bo prąd może gubić się po drodze, jeśli mam rację po zmniejszeniu przerw powinno być lepiej ale może być nie równa praca silnika i szarpanie.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...