Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

pegazus

Gdzie po kredyt hipoteczny

Polecane posty

Czy ktoś z Was ma obecnie kredyt hipoteczny ? Gdzie warto jest sobie założyć ?

Czy macie takie kredyty? Jeśli tak to jaką ratę obecnie płacicie? I na jaki okres?

Do banku... Musisz iść do wielu banków aby Ci wyliczyli co i jak. Z takimi kredytami jest jak z ubezpieczeniem OC - każdy liczy inaczej i co innego bierze pod uwagę, różnice mogą być spore. Dlatego to, że ja mam w PKO nie oznacza, że dla Ciebie tam też będzie najkorzystniej. Wszystko zależy na co, jaką kwotę, jaki wkład własny, na ile osób, jakie dochody, jaki okres itd. itd.

Do doradcy kredytowego. Zrobi wszystko za ciebie. Biegając po bankach i tak nie dostaniesz lepszych warunków.

F

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie do końca tak jest

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dokladnie ,musisz składac do kilku banków,ja składalem do pieciu jeden mi odmówił ,robił to za mnie doradca kredytowy, dostałem najlepsza oferte z eurobanku.Dobrze miec jak największy wklad własny wtedy masz lepsze oferty.

Ja z racji doświadczenia w branży sugeruje ci abyś skorzystał z pośredników niech wybiorą ci 3 - 4 oferty najlepsze. Potem idź bezpośrednio do tego banku który wyszedł najlepiej i negocjuj cenę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A i jeszcze jedna ważna sprawa. Nie.ma jednego banku który ma super ofertę dla wszystkich. Każdy przypadek jest indywidualny.

Osobiście dostałem najlepszą ofertę w "Żubrze"

Chyba tak będzie najlepiej.

Myślicie, że warto będzie skorzystać z usług doradcy kredytowego? Czy jednak lepiej jest szukać na własną rękę?

Słyszałem, że niektórzy niby niezależni doradcy mają układy z niektórymi bankami i mają z tego profity tak więc średnio mi się to uśmiecha.

ja mam kredyt w getinie i przez 3 lata rata kredytu spadła mi o 250 zł i ma zamiar jeszcze spaść. ja robiłem przez doradce a nie miałem własnego wkładu więc i tak było drożej ale 250 mniej to rachunki można popłacić.

teraz bez wkładu się już nie da. W tym roku musisz mieć 5% a w przyszłym juz 10%. To że ci rata spadła to nie zasługa banku tylko Wiboru i niskich stop procentowych. Za parę lat ci urośnie

Każdy pośrednik ma prowizje za sprzedaż kredytu.

wiem że od wiboru ale to czy wzrosnie rata to nie ma co gdybać narazie spadło i to mocno.

W jednych bankach mają mniejsze ,a w innych większe i dlatego nie zawsze oferują klientowi najlepszą dla niego ofertę

Temat brzmi "kredyt hipoteczny" a większość mówi o jakimś wkładzie własnym.

Po co komu wkład własny do kredytu hipotecznego????

Proszę nie mylić pojęć...

Kredy hipoteczny to zwykły kredyt konsumpcyjny na dowolny cel zabezpieczony wpisem hipotecznym na nieruchomości o znacznej wartości. Tzn. mając nieruchomość robimy jej wycenę i z wyceną idziemy do banku po kredyt hipoteczny. Bank znając wartość naszej nieruchomości wyliczy nam ile kredytu może nam udzielić. I tyle...

Nie wiemy czy autor tego tematu myślal o tego typu kredycie. Może miał na myśli kredyt na zakup nieruchomości ??? może komercyjnej?? Może mieszkalnej??

Nic na ten temat nie wiemy. Jeżeli chodzi o tzw. kredyt mieszakniowy, który to z racji swojego zabezpieczenia zwany jest błędnie "hipotecznym" to juz jest inna bajka.

Celem takiego kredytu jest zawsze ZAKUP lub BUDOWA nieruchomości mieszkalnej a zabezpieczeniem jest hipoteka. Mówiąc prościej kredyt hipoteczny jest na dowolny cel a kredyt zabezpieczony hipoteką jest zawsze celowy. Nie to żebym się wymądrzał ale dla mnie to zasadnicza różnica.

Nieradze też skladać wniosków w kilku bankach bo jak powszechnie wiadomo wszystkie wnioski o takie kredyty do kwoty 255tys. są traktowane jako konsumcyjne a te muszą być sprawdzane w BIKu. I potem wychodzi ze gość w ciagu jednego czy dwóch miesięcy ubiegał sie o 5 kredytów i znacząco to wpłynie na jego ocena a tym samym na zdolność kredytową. To tak pokrótce...

To jeszcze napisz co to jest pożyczka hipoteczna abyś miał pełen wykład

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> co do zapytań do BIKu i ich ilości to każdy bank inaczej bierze te wartość do liczenia scoringu i nie ma co sobie odpuszczac sprawdzenia w kilku bankach a sam dobrze pewnie wiesz żaden bank bez zapytania do BIK nie da ci wiążącej oferty.

A i swoją drogą każdy kredyt mieszkaniowy jest kredytem hipotecznym.

Dokładnie tak. Brat i dwóch znajomych skorzystało z Ex..ra i wszyscy byli zadowoleni. Oczywiście prowizja doradcy jest ukryta w kredycie.

Do tego parę lat temu koleżanka, która pracowała w jednym z banków, odradzała mi chodzenie samemu po bankach, bo wg. ich zasad, z każdym zapytaniem malała wiarygodność klienta.

Edytowano przez Damian44

I tu się mylisz.

Koledzy, wszyscy madrzy a posiadacie takowe kredyty bo kolega i o to pytal?

Kolego Pegazus ja mam dwa zarowno na dowolny cel zabezpieczony nieruchomoscia w ING na 100tys. i w DB Banku na zakup nieruchomosci z rynku pierwotnego (od dewelopera). Wszystko zalatwial za mnie doradca finansowy i...nie narzekam.

Tak jak pisze kolega wyzej...kazde indywidualne zapytanie i sprawdzenie zdolnosci wiaze sie z 'wywolaniem' w BiK i pozniejszym banem jak bedzie tego za duzo...

Wysane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowano przez salingMT

ale jest to kredyt celowy...który jest zabezpieczony hipoteką

a co do pożyczki hipotecznej to = kredytowi hipotecznemu – środki są przekazywane na dowolny cel.

ale póki co autor tematu nie określił dokładniej co to ma być za kredyt..

poczekajmy aż się wypowie dokładniej.

Ja osobiście mam kredyt finansujacy nieruchomośc mieszkalną w PKO BP...brany w dobrych czasach...2004 rok i juz połowa splacona

A tu ranking z wrzesnia:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Bubek74

Bubek, nie wiem czy wiesz ale jest różnica pomiędzy pożyczką a kredytem

Ja również mam hipotekę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a poza tym pracuję w bankowości i swego czasu sprzedawałem kredyty różnych banków

No to może być problem. NA 5% wartości mieszkania wkład mam. Ale już na 10% będzie ciężko ( większe miasto, wyższe ceny...).

Wczoraj siedziałem w necie i przeglądałem oferty . Znalazłem takie zestawienie:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

( pozwolę sobie dac link).

Wynika z niego,że obecnie najlepsze oprocentowanie ma Deutsche Bank oraz City Handlowy. Czy ktoś miał z Was do czynienia z jednym albo drugim?

Oprocz wkladu 5% jest jeszcze ubezpieczenie od niskiego wkladu wlasnego, ktore odbija sie na racie do dnia w ktorym nie splacisz 20% wartosci kupowanej nieruchomosci...o tym dowiedzialem sie przed podpisaniem umowy z DB Bankiem.

Ja mam kredyt w Deutsche Bank i powiem Ci tak: jesli jestes w zwiazku i Twoje gospodarstwo domowe nie liczy wiecej jak trzy osoby a dochod netto ksztaltuje sie na poziomie 7tys. i nie masz zadnych kredytow i innych zobowiazan finansowych a Twoja historia kredytowa jest i jest OK to dostaniesz kredyt w DB, ale wrzystko musi byc clear bo z byle pie****y odrzucaja wniosek.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Kosztów dodatkowych w zależności od banku jest więcej...

- ubezpieczenie na życie

- operat szacunkowy

- opłaty sądowe

- prowizja za udzielenie kredytu

- no i lansowane przez banki w zamian za lepszą cenę przeniesienie konta wraz z wpływami do banku gdzie bierzesz kredyt

Zgadza sie...jest jeszcze fundusz inwestycyjny w zamian za ubezpieczenie lub to i to, karty kredytowe itd., dlatego ja decydowalem sie na doradce...

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Może sie i mylę ale w 4 bankach nie udało mi się nawet zblizyć do tego co zaoferował doradca. A co mi za różnica kto mu płaci... Ważne co oferuje. Dodam, że w kazdym z 4 banków dostałbym ten kredyt.

Nie ma reguły.Osobiście wynegocjowałem sobie lepsze warunki niż doradca

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...