Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Przemek441

Trzymające Hamulce przód+tył

Polecane posty

Witam wszystkich.

Po przeszukaniu trochę sieci nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc.

Wiec proszę o wasze porady drodzy koledzy. A wiec tak

W drodze powrotnej z małej trasy przejechane około 30km zacząłem odczuwać bardzo mocne przyhamowywanie samochodu prędkość przy zmianie biegów spadała średnio 0 10km/h

męczarnia a nie jazda. a wiec po dojechaniu do domu na następny dzień czas zobaczyć co to za przyczyna i nie myślałem ze aż taki problem z tego się zrobi..

Po przejechaniu 10km koła znów zaczęły blokować wiec auto do góry i koła nie da się w ogóle ruszyć. Po stwierdzeniu zmęczenia materiału zostały wymienione

-Tarcze

-klocki

-tłoczki+ gumki

no i poskładane odpowietrzone i test niestety bez rezultatu;(

Następnie na warsztat poszła pompa hamulcowa no i jedna sekcja nie puszczała płynu dodam ze płyn hamulcowy czarny...

Wiec do sklepu po pompę

-pompa wymieniona

Płyn zalany na nowo odpowietrzony układ i test.. Znów negatywny koła jak hamowały tak hamują ;(

Wiec szukamy przyczyny dalej padło na pompę ABS płyn samoczynnie nie "kapał" z wężyków wiec cos z pompa zakupiona używka i na warsztat.

Pompa wymieniona wszystko odpowietrzane i jest różnica ale to nie to ;(

poprawiło się trochę ale nadal powyhamowuje . Oczywiście gdy wszystko zimne jest oki ale gdy dostaje temperatury zaczyna hamować. Po przejechaniu około 3km bez wciskania hamulca jest oki ale gdy tylko hamulec zostanie użyty to już nie wraca widocznie i tłoczki zostają przyciskane. Serwo odłączane nic nie pomaga. już nie mam pojęcia co to. podejrzewałem przewody elastyczne ale żeby wszystkie cztery raczej nie możliwe. A wiec podsumowując

Wymienione zostało

-pompa hamulcowa

-pompa ABS

-klocki+tarcze+tłoczki+gumki (przód)

Po tych wszystkich wymianach pojawiła się lekka różnica ale to jeszcze nie to. Cały czas coś trzyma. Na zimnym silniku jest oki ale gdy dostanie wszystko temperatury to zaczyna hamować. proszę was drodzy koledzy o jakieś wskazówki.

vauxhall Vectra B 2000 r 2000 cm3 B/G hatchback

Pozdrawiam Przemek

Czy zostały dokładnie wyczyszczone jarzma zacisków i prowadnice?

Przewodów elastycznych bym nie wykluczał, zapewne główny problem jest z przednimi hamulcami, to tam idzie znaczna część siły hamowania.

Tak były dokładnie czyszczone . Ale nie rozbierałem i nie sprawdzałem czy się coś z nimi nie dzieje. Czyli mam wymienić przewody elastyczne z przodu?

Znaczy nie rozbierałem po wymianie tłoczków by sprawdzić czy coś złego się nie dzieje. Cały czas chodzi mi po głowie to nieszczęsne serwo może tam leży przyczyna ????

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...