Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

MarianX

Prawe koło tłucze przy skręcie w prawo i większej prędkości

Recommended Posts

Strzałka, mam problem z prawym kołem a mianowicie tylko przy skręcie w prawo coś niesamowicie w nim tłucze, dodatkowo podczas jazdy powyżej 120 km/h odzywa się to samo koło, zaczyna drgać tak mocno jakby miało zaraz odpaść. Wydaje mi się że to nie prawy przegub bo chyba odezwałby się na skręcie w lewo (a może się mylę). Dodatkowo przy hamowaniu od 60-70 km/h w dół czuję delikatne drganie pod pedałem hamulca, może ma to związek.

Sprawdz lacznik stabilizatora, wahacza

Mechanior stwierdził że to łożysko w kole. Może się zgadzać z objawami?

Raczej lozysko/poducha amorka

Dziś wymienione zostało łożysko w kole, piasta tez była kiepska. Przy 160 km/h już koło nie bije ale przy skręcie w prawo nadal telepie tym kołem. Czy można wykluczyć przegub? Dodam jeszcze że na tyle do wymiany mam tulejki bo już wszystko dzwoni i tłucze, czy to może mieć wpływ?

Sprawa załatwiona, wyskoczyła jakaś guma na której mocowane były sanki. Roboty na maxa, mechanior wymienił od razu pierdółki żeby więcej tam nie zaglądać. Po naprawie jest cudo, nie spodziewałem się aż takiej poprawy, nic nie stuknie, Myślałem że mam pół zawieszenia do wymiany teraz wiem że jednak nie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ustąpiły także te drgania przy hamowaniu.

Tylko...kierownica jest lekko przekręcona w prawo, jak naprawic?

Jedz na zbieznosc

Panowie, pojezdziłem miesiąc po wymianie sanek i wszystko wróciło do stanu poprzedniego. Przy skręcie w prawo nadal wali i tłucze coś w prawym kole. Dziś podjechałem do mechanika który stwierdził że mam wywalony prawy przegub. Chcę kupić całą półoś, ale trochę mało tego towaru do mojej furki zatem chcę zapytać czy półos z Vectry C 2.2 Dti będzie pasować. O ile nie mylę się w Vectrze C 2.2 Dti także były skrzynie biegów F35 więc może bedzie pasować

Jeszcze jedno pytanie jaki dokładnie przegub ma być do mojej Viki, chodzi mi dokładnie o liczby zębów, średnice pierścieni. Jak coś to jaka marka będzie ok? Taki Ruville będzie ok?

Dzięki i pozdro

Edited by MarianX