Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Jarno18

Vectra nie odpala, rozrusznik wogóle nie kręci

Polecane posty

Jak w temacie mam problem jestem szczęsliwym posiadaczem Vectry B 2.0 DTL od Lipca tego roku auto z rocznika 97

wczoraj wszystko normalnie chodziło wszystko działało i nie było wczesnie problemów z odpaleniem a dziś rano chciałem wyjechać autem i niestety nie odpalił nawet nie zakręcić rozrusznikiem jest tylko pstryknięcie jak od jakiegoś przekaźnika. Jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o mechanikę pojazdu i proszę o pomoc czy to akumulator ? odrazu mówie że kontrolki nie przygasają i wszystko działa normalnie szyby elektryczne działają światła tez normalnie swiecą.

Sprawdź czy masz napięcie na automacie rozrusznika.

Jeżeli jest napięcie to najprawdopodobniej automat zdechł, jeżeli nie ma to "po drodze" gdzieś gubi i trzeba szukać gdzie...

poklupałem troche w obudowe rozrusznika i udało mi się go odpalić ale jak go zgasiłem to drugi raz juz nie odpalił a nie mam na parkingu za bardzo miejsca na to zeby pod niego wskoczyć i odkręcić osłonkę mysle że to te szczotki sie "zawiesiły" ale nie jestem pwien

Prędzej się skończyły

czyli wymiana tych szczotek powinna pomóc ?

Przy wymianie szczotek lepiej cały rozrusznik przegladnac by za chwilę nie wyciągać go znowu

a jakiego rodzaju usterek poza tymi szczotkami moge sie spodziewać ?

Regeneracja rozrusznika to koszt powiedzmy 120zł więc nie jest to aż tak duży wydatek a po takim zabiegu rozrusznik będzie kręcił jak porąbany

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Ja płaciłem 120 zł za regenerację. Objawy takie jak u ciebie, pyknięcie elektromagnesu i nic więcej (oczywiście 60 km od domu...). Samochód udało odpalić się na pych, wiem, że nie powinno się tak robić z dieslem ale nie miałem wyjścia.

W rozruszniku wymieniono szczotki, tuleje i chyba coś jeszcze, ale teraz głowy nie dam. Gość od regeneracji powiedział mi, że właściwie przyjechałem w ostatnim momencie kiedy jeszcze był sens go ratować - jeśli jeszcze trochę bym go pomęczył (wcześniej rozrusznik kręcił ale ciężko) i lepiej było by szukać drugiego. Także nie czekaj tylko jedź jak radzą koledzy na regenerację.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

obejrzyj sobie (facet dobrze gada)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Dzięki za pomoc wszystki juz wszystko wiem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a film genialnie wszystko pokazuje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...