Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Rafal Joker

Dojazdówka ? Jaka ?

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Mam pytanie, nie posiadam dojazdówki ani zapasu. Rozmiar moich obecnych opon to R19 i rozumiem że dojazdówka też musi być R19 ?

Jest jakaś możliwość kupienia tego tanio ? razem z zestawem do naprawy (wymiany) klucze itp.

Czy można kupić któreś z tych rzeczy z Vectry C ??

Dojazdówka nie musi być R19, tylko taka żeby rozstaw śrub pasował, otwór centrujący oraz żeby zaciski nie ocierały o felge. Zapewne więc w Insi był tylko jeden rozmiar dojazdowek

17' kupisz, większych do Opla nie widziałem (nawet w Insigni jest 17)

Czyli jaki rozmiar mam kupić napiszcie dokładnie czego mam szukać.

podaj dokładny rozmiar kół, jakie są teraz na aucie

oryginalna ma rozmiar 125/70/17

były też chyba 125/80R16

Please login or register to see this quote.

to nie ma znaczenia - toż to dojazdówka = ona nie musi być taka jak reszta kół

Dokładny rozmiar to 245/40R19 jaki musi być ten rozstaw śrub? Jak to poznać aby kupić właściwą?

taki jaki jest w insignii

Leń jesteś

Hehe nie leń tylko niewiem gdzie się to sprawdza ten rozstaw śrub.

125x80x17 to minimum. Wtedy masz różnicę względem opony z auta -7,41% - powiedzmy, że akceptowalne.... Rozmiar 125x70x17 ma prawie 12% różnicy. Dużo....

Na tym kole masz tylko dojechać do wulkanizacji

W insygnii masz rozstaw śrub 5x120 mm. Nawet w google jak wpiszesz to Ci wyskoczy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by FOTON

Idąc tym tropem to kółko od taczki dałoby radę.... Bo przecież bez różnicy jest wielkość....

Nie życzę nikomu jazdy np. w zimie, nocą po autostradzie na takiej za małej dojazdówce, choćby aby dojechać do Parkingu (które są średnio co 40 km....). ABS zgłupieje, bo jedno koło będzie robiło więcej obrotów na 100 m, niż pozostałe, przy okazji ESP.

W bagażniku dojazdówka i tak zajmuje miejsce, a w czym jest różnica jak będzie miała promień o 3 cm większy, niż ta mniejsza?? Żadna....

Używana dojazdówka to koszt 500 zł na allegro. Zestawu klucza i lewarka nie widziałem ,ale pewnie kolejne parę stówek. Od vectry nie pasuje lewarek

Marti na tym się nie jeździ tylko dojeżdża. Nie jedziesz wtedy tak aby była konieczność żądząłania ABS a tym bardziej ESP! Skoro producent standardowo (np. do VC) stosował mniejsze dojazdówki pod względem średnicy niż oryginalne koło to do Insi i każdego innego auta może być tak samo. Bo to DOJAZDÓWKA :-)

U mnie poprzedni właściciel dokupił dojazdówkę z BMW, tylko nie pamietam jaki rozmiar jest jej.

A czy nie lepiej poprostu dokupi栦elgi꠷ rozmiarze takim samym jak reszta k mie栲azem z opona w baganiku w razie czego go na wymian꿼br />

Edited by Rafal Joker

Najlepiej kup 225/50/17 ze zwykla felga stalowa, miesci sie bez problemu w komorze a i przejedziesz na niej więcej a przede wszystkim szybciej niż na dojazdówce. Drugi minus dojazdowki jest taki że jak złapiesz gume z przodu to musisz przelozyc kolo z tylu do przodu a dojazdowke zalozyc z tylu a zwykle kolo zalozysz gdzie chcesz.

Ok dobry pomysł tylko jedno pytanie ty mówisz o 17 a ja ma fele 19 będzie to grało bo pewnie a raczej napewno w razie czego obniży mi to auto na jedną stronę.

krzywo....

podstaw rozmiary opon tu:

Please login or register to see this link.

to się zdziwisz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak mi wyszło

245 225

40 50

19 17

679mm 657mm

- 21.8mm

- 3.32%

Jak ma być poprawnie?

czesc ja to rozwiazalem tak mam opony 17 calowe dokupilem felge stalowa 16 calowa z wyzszym profilem i wszystko gra , dodamz ze 16 jest dosc łatwo kupic oponaz felda kosztowala 200zł plus klucz i lewarek .Ktos tam pisal o feldze od bmw to zly pomysl poniewaz bmka ma inna średnce tak mi tłumaczył sprzedawca i na twoim miejscu poszedlbym tym tropem dojazdówka to tylko dojazdówka a co zrobisz wnocy jak zlapiesz gume pozdrawiam

No ja właśnie myślałem aby kupić felgę stalowa tylko zastanawiam się jaki rozumiem czy ta 17 co kolega wcześniej sugerował na normalnej oponie będzie ok

jak na "dojazdówkę" to świetny wynik - auto stoi raptem 11mm niżej z jednej strony

na fabrycznej dojazdówce 17'' miałbyś 72mm i 12% (czyli 36mm niżej)