Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gelo707

Zbyt małe spalanie LPG

Polecane posty

Witam, od dłuższego czasu zauważyłem, że moja vectra b x20xev pali ok 9 lub mniej l gazu w cyklu można powiedzieć mieszanym. Instalacja BRC SQ24. Zakupiona z gazem w 2010r. Wtedy komp pokładowy średnie spalanie pokazywał 9,5- 10l. i tyle faktycznie paliła, teraz 8,7. Dwa lata temu było podobnie tylko walną czujnik ciśnienia gazu, spalanie pokazywała i mniej więcej tyle paliła bo ok 8,5l, tylko że zaczęła się przełączać na benzynę. Teraz gazownik wykluczył czujnik i stwierdził, że z gazem wszystko OK. Filtry powymieniane. Na pewno na gazie ma słabsze przyśpieszenie, czasami przy mocniejszym depnięciu czuć było jak by przyśpieszała skokowo. Na benzynie spalanie rośnie do ok 10l. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Bo to raczej gazu powinna łyknąć więcej.

Regulacja gazu za mała dawka gazu, lepiej wyreguluj bo można zawory powypalac

No właśnie wiem co może się stać, gaziarz sprawdzał i niby ok. Może trzeba pojechać do innego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

A pali się jakaś kontrolka ??

Bez podpięcia pod komputer to wróżymy z fusów.

Edytowano przez michalm83

W międzyczasie był problem tradycyjny z czujnikiem położenia wałków, ale wymienione i niedawno zapaliła się w czasie jazdy kontrolka TC, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu z kontrolkami OK

Jak pracuje sonda. Jaką masz temperaturę przełączania na LPG. Może po prostu dłużej jedziesz na PB i dlatego spalanie LPG spadło a PB wzrosło.

Co by nie napisał to gdybanie.

Gaziarz popatrzył na mapę i powiedział, że OK. G**** warta opinia.

Można podpiąć się pod kompa (op-com, ELM itd.) i zobaczyć jakie są korekty w trakcie jazdy. Jak faktycznie będzie za ubogo to wyjdzie na korektach.

A najlepiej podjechać do kogoś na AFR-a to sprawdzi dokładnie jaką mieszankę ma auto.

Jak komputer pokazuje niskie spalanie, to jest na odwrót, bo skraca wytrysk bo mną za bogato. Czyli jak na gazie pokazuje 8, to faktycznie pali więcej. Wskazania kompa są liczone wg czasów wtrysku,a te się skracają jak jest za bogato. Zmień gazownika

Wracam do tematu, bo sytuacja z gazem unormowała się. Z braku czasu nie byłem u gaziarza ponownie, za to zmieniłem rozrząd, bo już był czas najwyzszy i po tym zabiegu wróciło normalne spalanie gazu na poziomie 9,5- 9,8l i vectra dużo lepiej się zbiera na gazie. Praktycznie nie wyczuwam różnic między gazem a pb:)

a jaki masz rozmiar opon letnich i zimowych?

Opony letnie 205/55/R16, zima 195/65/R15, ale to nie ma wpływu na spalanie, lub w sumie niewielkie, bo zimówki założyłem przed zmianą rozrządu, zrobiłem prawie 1tyś. km i dopiero zmieniałem rozrząd i zasadniczo na zimówkach spalanie nie zmieniło się. Nie wiem czy to na tym forum czy gdzieś indziej, kiedyś czytałem o tym, że ludzie po zmianie rozrządu w vectrze odczuwali na plus przyśpieszenie.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...