Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gelo707

Zbyt małe spalanie LPG

Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu zauważyłem, że moja vectra b x20xev pali ok 9 lub mniej l gazu w cyklu można powiedzieć mieszanym. Instalacja BRC SQ24. Zakupiona z gazem w 2010r. Wtedy komp pokładowy średnie spalanie pokazywał 9,5- 10l. i tyle faktycznie paliła, teraz 8,7. Dwa lata temu było podobnie tylko walną czujnik ciśnienia gazu, spalanie pokazywała i mniej więcej tyle paliła bo ok 8,5l, tylko że zaczęła się przełączać na benzynę. Teraz gazownik wykluczył czujnik i stwierdził, że z gazem wszystko OK. Filtry powymieniane. Na pewno na gazie ma słabsze przyśpieszenie, czasami przy mocniejszym depnięciu czuć było jak by przyśpieszała skokowo. Na benzynie spalanie rośnie do ok 10l. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Bo to raczej gazu powinna łyknąć więcej.

Regulacja gazu za mała dawka gazu, lepiej wyreguluj bo można zawory powypalac

No właśnie wiem co może się stać, gaziarz sprawdzał i niby ok. Może trzeba pojechać do innego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

A pali się jakaś kontrolka ??

Bez podpięcia pod komputer to wróżymy z fusów.

Edited by michalm83

W międzyczasie był problem tradycyjny z czujnikiem położenia wałków, ale wymienione i niedawno zapaliła się w czasie jazdy kontrolka TC, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu z kontrolkami OK

Jak pracuje sonda. Jaką masz temperaturę przełączania na LPG. Może po prostu dłużej jedziesz na PB i dlatego spalanie LPG spadło a PB wzrosło.

Co by nie napisał to gdybanie.

Gaziarz popatrzył na mapę i powiedział, że OK. G**** warta opinia.

Można podpiąć się pod kompa (op-com, ELM itd.) i zobaczyć jakie są korekty w trakcie jazdy. Jak faktycznie będzie za ubogo to wyjdzie na korektach.

A najlepiej podjechać do kogoś na AFR-a to sprawdzi dokładnie jaką mieszankę ma auto.

Jak komputer pokazuje niskie spalanie, to jest na odwrót, bo skraca wytrysk bo mną za bogato. Czyli jak na gazie pokazuje 8, to faktycznie pali więcej. Wskazania kompa są liczone wg czasów wtrysku,a te się skracają jak jest za bogato. Zmień gazownika

Wracam do tematu, bo sytuacja z gazem unormowała się. Z braku czasu nie byłem u gaziarza ponownie, za to zmieniłem rozrząd, bo już był czas najwyzszy i po tym zabiegu wróciło normalne spalanie gazu na poziomie 9,5- 9,8l i vectra dużo lepiej się zbiera na gazie. Praktycznie nie wyczuwam różnic między gazem a pb:)

a jaki masz rozmiar opon letnich i zimowych?

Opony letnie 205/55/R16, zima 195/65/R15, ale to nie ma wpływu na spalanie, lub w sumie niewielkie, bo zimówki założyłem przed zmianą rozrządu, zrobiłem prawie 1tyś. km i dopiero zmieniałem rozrząd i zasadniczo na zimówkach spalanie nie zmieniło się. Nie wiem czy to na tym forum czy gdzieś indziej, kiedyś czytałem o tym, że ludzie po zmianie rozrządu w vectrze odczuwali na plus przyśpieszenie.