Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

patryk92

opel vectra b 2.5 v6 99r problem ucieka płyn

Recommended Posts

Please login or register to see this image.

witam jestem tu nowy zakupiłem miesiąc temu opla vectre b ucieka mi płyn chłodniczy na krótkich odcinkach jadąc do Holandii 800km uzupełniłem płyn po przejechaniu 800 nic nie ubyło ubywa na krótkich odcinkach na bagnecie tak jakby widać bąbelki takie małe po odkręceniu korka oleju i wyciągnięciu bagnetu na odpalonym silniku leci dymek jeśli to któraś uszczelka to jakie koszta zrobienia tego raczej to bym to sam robił za pomoc z góry dzięki

xYH5ep.jpgsqqQc7.jpgSFZ66P.jpg

Edited by patryk92

W zbiorniku płyn czysty?

woda jest tak rdzawa teraz na korku zaczęło robić sie biały taki osad nie wiem jak tu dodać zdjecia bo mam jak to wygląda i filmik

Jeżeli jest woda rdzawa to poprzedni właściciel musiał mieć zalaną wodę, tak jak u mnie. Bez powodu nie spuszcza się płynu z układu chłodzenia.

Po odkręceniu korka żadnej mazi nie miałeś?

mazi nie ale widać tkie na bagnecie małe kropelki wody i na korku zbiera się taki biały osad a na odpalony dymi się pod korka a jak bagnet się wyciągnie to też

Albo chłodniczka oleju

Siema,miałem dokładnie ten sam problem co Ty w zeszłym roku,też na krótkich odcinkach strasznie uciekał mi płyn,później już go przestałem lać i dolewałem tylko wode,bo za drogi to był koszt. Ale kupiłem taki proszek do uszczelniania chłodnic (kupisz go w każdym sklepie motoryzacyjnym kosztuje 5 zł) i po wsypaniu tego płynu wyciek ustał. 3 miesiące temu wymieniałem rozrząd,i powodem mojego wcześniejszego wycieku była uszkodzona pompa wody.Także jestem przekonany ze u Ciebie będzie to samo. .

Pozdrawiam

Edited by Rysio112

Przy okazji może zatkać jeszcze kilka potrzeb mniejszych rzeczy. Pompa wody to nie jedyna rzecz gdzie może przeciekać

te proszek to raczej do traktorów się nadaje

kiedyś w Bmw ciekła chłodnica doradzili mi że wsypać ten proszek przez ten proszek musiałem robić głowicę

to raczej nie pompa bo w oleju mam wode nie przybyło jak dla mnie oleju ale widać trochę tej wody takie kropelki i paruje czy dymi spod korka oleju

Takie proszki nie tylko zatykają wycieki ale również kanały w gowicy czy też chłodnicy, proszek to możesz sypać jak chcesz sprzedać auto choć nie popieram tego.

a jakie są koszta zrobienia tych głowic mniej więcej bo też wpadłem na zmiane silnika 3.0 z omegi albo z vectry c 3,2 co by było potrzebne czy osprzęt z 2.5 będzie pasował

pomorze ktoś nie wiem co już robić z autem

Koszt remontu głowicy to ok 2 tyś zł.

Jeśli autko zadbane i silnik w dobrej kondycji (trzyma ciśnienie na tłokach itp) to można się pokusić o remont, będziesz miał pewny wóz z dobrym silnikiem.

Jeśli byś chciał wrzucić większy silnik to koszt ok 1.5 tyś. śilnik 3.0 z omegi to jest dalej ten sam silnik więc i sterownik będzie pasował. Wtedy będziesz miał swój silnik w razie czego na części jako dawce.

Ten sam silnik tzn są zmiany tylko w środku silnika czyli wałki ssące i wydechowe. Góra powinna pasować.