Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
nika84-24

błędy, awaria pojazdu....

Polecane posty

20dth, 2009r
błędy:

P2282 - Air Leak Between Throttle Body and Intake Valves
(51) - Obecny

P0402 - Exhaust Gas Recirculation Flow Excessive Detected
(51) - Obecny

P068A - MAP/MAF – Throttle Position Correlation
(00) - Nie występuje

Co sprawdzić?? Węże turbo>ic>kolektor?? Czy coś innego obstawiacie?

Dzięki MAriusz.

Nie masz przedmuchów w kabinie jak przyśpieszasz? Tak jakbyś nawiew na max włączył??

Obstawiam wąż od turbo. U nas przy nowym aucie po 7tkm pękł

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Dodam jeszcze że z pół godz wcześńiej stojąc na parkingu słyszałem va jakiś czas puknięcie w silniku.

Zrobiłem co mogłem czyli wyczyściłem czujnik doładowania, egr (przycinał sie), sprawdziłem namacalnie węże turbo>ic>kolektor, wykasowałem błędy i po odpaleniu silnika zaczęła gwizdać turbina a nigdy wcześniej jej nie słyszałem. Lekko przegazowałem parę razy i po którymś razie tak go zdusiło i zaczęło falowac obrotami 500-1000obr/min że cała buda skakała.po chwili wszystko wróciło do normy i już isę nie pojawiło.

Miałem za to cały czas dwa błędy a postoju:
P2282 - <Nieznany kod błędu>
(51) - Obecny

P0402 - <Nieznany kod błędu>
(51) - Obecny

No ale nic z kompem jade na testy i w tabelach widze że turbo przy obciążeniu mocno przeładowuje 40-70kpa i po chwili "awaria pojazdu...."
błędy:
P0234 - <Nieznany kod błędu>
(11) - Obecny

P2263 - <Nieznany kod błędu>
(5B) - Nie występuje

P2263 - <Nieznany kod błędu>
(61) - Nie występuje

skasowałem i widzę że gdy nie przyśpieszam zbyt gwałtownie to błędu nie wywala. Zrobiłem z 10 km świst turbo stopniowo zanika i widzę że przeładowanie też jest coraz mniejsze. Przy obciążeniu silnika przeładowanie 15-25kpa.

Wyjazd na zakupy i błędy:
P0234 - Engine Overboost - High Input
(11) - Not present

P0108 - Manifold Absolute Pressure Sensor Circuit High Voltage
(00) - Not present

P0193 - Fuel Rail Pressure Sensor Circuit High Voltage - High Input
(11) - Not present

P2263 - Turbocharger Boost System Performance - <Unknown status byte>
(5B) - Not present

P0045 - Turbocharger Boost Control Solenoid Control Circuit
(00) - Not present

P2263 - Turbocharger Boost System Performance - Stuck
(61) - Not present

P003A - Turbocharger Boost Control Position Not Learned
(00) - Not present

Skasowałem błędy i poprawiłem wszystkie rozpinane wtyczki. Znowu jazda próbna i jest zaje..e

jest moc od dołu ale na autostradzie powyżej 150km/h nie jedzie icon_e_sad.gif 5 czy 6 bieg bez różnicy...
Po chwili duszenia mam 180km/h i "awaria ..." zjechałem, zgasiłem, odpaliłem i jest ok.

Zapisane błędy:
P0234 - Engine Overboost - High Input
(11) - Present

Dodam że turbo już prawie nie gwiżdże, nic nie puka, nie szarpie ale od około 3tyś obr nie jedzie i "awaria..."

Turbo od strony zimnej ok, zero luzów, łopatki całe, geometria też chodzi. Co do n75 to po otwarciu maski zawsze buczy. Po odpieciu n75 z podciśnienia auto gorzej jedzie, więcej pali, jest nie doładowanie ale nie wywala błędu tylko znowu DPF dostaje po d****

Edit:

więc tak zaworek buczy więc go wymienię, ale zastanawia mnie jeszcze gwizd turbiny, który słychać na podłączonym zaworze od turbo. Po odpięciu zaworu nie słychać żadnego gwizdu...

Edit:
Dobra chyba się trochę wyjaśniło z gwizdem, odpiąłem wąż ic>kolektor i gwizdu nie było więc na mój łeb gwiżdże, któryś wąż bo turbina chyba z wężami czy bez powinna gwizdać cały czas? Mylę się?

Najpóźniej w piątek trza wejśc pod auto i węże jeszcze raz dokładniej przetrzepać...

Edytowano przez nika84-24

Tutaj masz mój temat:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

U mnie dziurka jak sam zobaczysz bardzo mała i ciężko generalnie dojrzeć było.
Najlepiej odpal silnik. Niech ktoś doda gazu, a ty ręką spróbuj wyczuć czy gdzieś bokiem nie idzie powietrze

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Hmmm sprawdzalem dokladnie i nic nie bylo, poza tym u ciebie błąd byl pewnie zwiazaby ze zbyt niskim cisnieniem doladowania czyt. "odchylenie dodatnie" s u mnie przeladowuje i blad mam z odchyleniem ujemnym

Napisano (edytowany)

Koledzy dołączę się do tematu mam problem z awarią pojazdy a dokładnie przy odpaleniu auta wyskakuje mi komunikat za niskie ciśnienie oleju ale to przez chwile no max 2s i gaśnie auto normalnie jeździ i nie traci mocy i dodam że robi mi się tylko jak jest -*C na dworze a i sprawdziłem błędy nic nie ma. Mój mechanik stwierdził na początku że to pompa olejowa ale zbliżała mi się wymiana oleju, mówi ze może być już stary olej i tak się dzieje wymieniłem i przez parę dni było ok ale znów -*C na dworze i znów się zapaliło ? Co to może być??? Zaczerpnąłem informacji u innych posiadaczy Insigni i jedni mówili olać to jeździć tak a inni każą mi wymienić jakąś uszczelkę w misie olejowej nie jaką smok która jest między pompą a tym co wsysa olej że trzeba zdemontować misę. Co mam robić ???

Edytowano przez adamus1311

Właśnie chodzi o tą uszczelke. Jest ona chyba głównym powodem tego komunikatu.

Wymieniac jak najszybciej

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...