Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gawo

Biały dym po odpaleniu 2.0 DTI, ilość oleju, kontrolka paliwa

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tutaj nowy i za wszelkie ewentualne błędy przepraszam. Zaznaczę też że niestety nie znam się na mechanice i to moje pierwsze auto ( do tej pory tłukłem ojca Audi 80 1.9 TDI

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

We wtorek zakupiłem Opel Vectra C, silnik 2.0 DTI, 2003 rok, auto sprowadzone z Niemiec.

Postaram się opisać sytuacje dokładnie od początku. Samochód został zakupiony we wtorek. Na oględzinach silnik pracował równo ( chociaż że nie znam się za dobrze zaniepokoiła mnie sytuacja z pierwszych oględzin kiedy przy rozruchu mimo że za pierwszym razem odpaliła to leciał biały dymek i ten facet coś długo kręcił no ale mój tata i szwagier twierdzili że to nic takiego ), zawieszenie wysoko, dobre hamulce, sprawna elektryka, palił za pierwszym razem i tak dalej.

Niepokoi mnie sytuacja ze środy. Po rejestracji pojazdu jak już dostałem tablice, wróciłem do domu ( po godzinie 13:00 ) a więc samochód stał jakieś 15 godzin.

Gdy przekręciłem kluczykiem strasznie ciężko kręcił i z wydechu leciał biały dym ( może to woda zalegająca w wydechu ? ). Przytrzymałem dłużej za czwartym razem i dopiero samochód odpalił ( moim zdaniem za 4 razem to przesada ) po czym po białym dymku nie było śladu ( jak załapał trochę rzuciło silnikiem po czym wszystko było w jak najlepszym porządku ). Później samochód palił na dotyk i zaznaczę że przy tzw " gazowaniu " nie ma ani białych ani niebieskich dymków tylko ten biały przy rozruchu kiedy samochód trochę postał.

Ze środy na czwartek moja Vectra stała od wieczora do 5:30 rano. Wtedy zapaliła od pierwszego razu bez problemów. Oczywiście puściła ten biały dymek ale po chwili nie było już go. Zobaczę co będzie przy odpalaniu w dniu jutrzejszym

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Paliwo zatankowane mam ponad rezerwę a wciąż pokazuje mi się po prawej stronie kontrolka że mało paliwa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Orientujecie się ile trzeba wlać żeby znikła ta kontrolka lub też ile litrów posiada się w baku przy 3 kreskach czerwonych na rezerwie ( nie posiadam komputera ze spalaniem ) ? Z tego co wyczytałem cały bak ma chyba 61 litrów.

Korzystając z okazji chciałbym jeszcze zapytać ile oleju będę musiał kupić przy jego wymianie ( czytałem że należy wlać 5,5 l )

A więc moje pytania do was drodzy użytkownicy:

1. Co mogło spowodować ten ciężki rozruch i biały dymek ?

2. Ile litrów mamy w baku kiedy strzałka jest na trzeciej kresce rezerwy i dlaczego świeci się ta kontrolka ?

3. Ile oleju trzeba wlać przy jego wymianie ?

Mam nadzieję że w miarę jasno opisałem swoje sytuacje i problemy ( pewnie takie problemy to nie problemy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ). Wszystkim którzy się wypowiedzą dziękuje. Gdyby ktoś miał też jakieś inne porady co do tego auta, też byłbym wdzięczny.

Ad.1 mamy teraz takie temperatury rzędu lekko ponizej 10 stopni, a wiec komputer nie grzeje dlugo świec, juz gdzieś pisano ze lepiej te silniki palą przy -10 niz np przy 8 stopniach.

Ad.2 powiem tylko tyle ZDECYDOWANIE za malo nie dopuszczaj do takiej sytuacji w dieslu szczególnie przed zimą!

Ad.3 jak dobrze pamietam katalogowo 5,4 L

Dziękuję Crazy383 za odpowiedź.

Czy ktoś z was ma jeszcze jakąś wiedzę na ten temat ?

Ostatnio na szczęście pali bez zarzutu tylko tym razem od 4 dni na zapłonie pokazuje się pomarańczowa kontrolka " emisja spalin ". Kiedy uruchomię silnik - znika.

Oleju powinno wejść 5,5 litra. Jeśli tyle wlejesz - powinno być maks. na bagnecie. Na rezerwie lepiej nie jeździj - minimum w baku to 10 litrów. Akumulator masz mocny i dobry? DTI musi mieć mocnego kopa żeby odpalić ładnie po chłodnej ale nie zimowej nocy bo odpala z samej kompresji.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...