Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Stefan86

CIM, czujnik kąta położenia kierownicy.

Polecane posty

Witam.

Standardowo jak to przy awarii CIM, a konkretniej czujnika kąta skrętu kierownicy (SAS), zaświeciły mi się kontrolki ABS/TC/ESP, układu kierowniczego (EHPS) i AFL. Standard... Po zczytaniu błędów wyszedł taki raport:

CIM:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć code

ABS/TC/ESP:

EHPS:

AFL:

Wszystko to standard przy padającym czujniku. Żadnych komunikatów o problemach z komunikacją całego CIM. Zgodnie z radami na forum wymontowałem czujnik, rzeczywiście luty od pinów były jakby tylko przyfastygowowane i pod światło między pinami a płytką był prześwit. Poprawiłem te luty, zmontowałem wszystko i gdy palcem kręciłem tą zębatką co wystaje z czujnika to w OP-COM ładnie, płynnie aktualizował się kąt położenia kierownicy. Żeby nie trzeba było kalibrować ustawiłem zebatkę w pozycji 0. Ponownie odłączyłem akumulator, zmontowałem resztę. Później podłączyłem akumulator, odpaliłem samomochód, wykasowałem błędy, w miejscu kręcąc kierownicą w dlaszym ciągu płynnie aktualizował się kąt położenia kierownicy. Tylko ruszyłem z miejsca i błędy wróciły.. Tylko teraz z tą różnicą, że zapalają się tylko w czasie kręcenia kierownicą, w czasie jazdy na wprost po chwili wszystkie kontrolki gasną. Podłączyłem OP-COM i wyszło, że czujnik płynnie pracuje tylko od -5 do 10 stopni po czym kręcąć w prawo kąt się nie zmienia mimo że kierownicą dalej się kręci, a potem następuje aktualizacja kąta na 40 po czym później znowu się zawiesza na chwilkę. Punkty przestojowe sa wręcz stałe, z dokładnością do paru stopni. Może coś źle złożyłem albo te sensory są uszkodzone, że przy tych samych wartościach się zawiesza? Jakiś pomysł na naprawę tego?

Tu błędy po naprawie:

CIM:

ABS/TC/ESP:

EHPS:

AFL:

No wyraznie masz info - Nieprawidłowe dane z czujnika kąta obrotu kierownicy (SAS)

Wymien na dobry czujnik i powinno byc po problemie...

Dzięki za szybką odpowiedź.

Z checią wymieniłbym ten czujnik ale nie można go nigdzie samego dostać... bo on pasuje tylko od CIM z Vectry C / Signum?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tu na forum nawet sprzedają

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak ja sie rozglądam za czujnikiem to znalazłem na allegro za 160zl nie pamiętam czy to była nowka, w koncu wymieniłem cały nowy CIM

Na forumowej giełdzie jest tylko jedna oferta ale chyba nieaktualna bo sprzed paru miesięcy. Jego cena na pewno już nieaktualna - 200 zł za sam czujnik... W ciągu paru ostatnich miesięcy ceny spadły i od takiej kwoty zaczynają się całe CIMy z czujnikami, wylogowane albo z kluczem a te bez czujników to za parę dych wystawiają. Tylko nie mogę znaleźć samych czujników. Jakby ktoś miał jakieś namiary proszę o informację.

możesz zapodać link za parę dych bo sam sobie wyloguję przy okazji mogę tobie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

to to ja wiem ale nic z takowego bo bez czujnika raczej są niezniszczalne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> (

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...