Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

mentorsct

Uszczelka pompy olejowej.

Polecane posty

Witam.

Auto to VC 2.0 Turbo Z20NET 2004r.

W prawym przednim nadkolu mam lekki problem bo zaczyna mi się pocić spod pokrywy pompy olejowej do bloku cylindrów. To chyba ta pokrywa gdzie jest rozrząd zamontowany. Uszczelkę teoretycznie zamówiłem 107zł z wysyłką oryginał GM. Moje pytanie czy ktoś kiedyś wymieniał tą uszczelkę sam? Dużo jest roboty? Ogolnie wiem, że miejsce jest dość ciężko dostępne. W jakimś warsztacie ile mogą sobie policzyć za taką wymianę.

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

U mnie jest podobny problem. Delikatnie się tam poci. W ASO zaśpiewali coś 800zł za samą robociznę. W warsztacie który zajmuje się oplami coś ok 400zł.

O kurcze to ładna kasa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ciekawe ile kasy zaśpiewa mój mechanik

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

No chyba sobie jaja robicie, że tyke kasy chcą za wymianę uszczelki pod pokrywą rozrządu w 2.0T. To w takim razie ile biorą za wymianę obu kompletnych łańcuchów? Pewnie za 2000

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:"> 150-200zł to wszystkie pieniądze, które bym dał, przy roboczogodzinie około 50zł.

No ja tak u swojego mechanika liczyłem ze ze 100zł mi krzyknie.

No ja tak u swojego mechanika liczyłem ze ze 100zł mi krzyknie.

Ja dzwoniłem po ASO i paru warsztatach , żeby się zorientować. Generalnie wszędzie gdzie udało mi się dodzwonić, liczą sobie jak za wymianę pompy olejowej, bo to ta sama robota. Też bym z chęcią zapłacił mniej, ale napisałem to co mi się udało dowiedzieć.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ja wymieniłem uszczelki pompy olejowej i pokrywy wałków, przy okazji wymiany rozrzadu. Koszta o których mówicie to jakis kosmos. Wymiana rozrzadu bez gratów to 500 zł. Jeśli dobrze pamiętam to trzeba zdemontowac filtr powietrza, koło pasowe, napinacz paska wielorowkowego, łapę, która jest pod obudową filtra, koło, aby było wygodniej nadkole i odkręcic pokrywę. Po tej operacji jeśli czegos nie pominołęm powinin ukazać wał, kawałek głównego łańcucha rozrzadu z dyszą smarujacą i komplety zestaw wyrównoważania.

pozdrawiam

Edytowano przez siwy1538

Jak zawsze masz rację

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie mogę powiedzieć, że nie jest to pracochłonne, ale jeśli ktoś za wymianę rozrządu bierze 500, to jak za wymianę uszczelki można wziąć 400? Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Też mnie te ceny lekko zszokowały, tym bardziej że jak wymieniałem ostatnio uszczelniacz na wale, to zapłaciłem 100 za całość robocizna plus oryginalny uszczelniacz.

Zbychu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

MAsz rację, jest to pracochłonne, bo i miejsca niewiele, ale tak jak piszesz co do cen to nie wiadomo czy śmiac sie czy płakać

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

OT

W tej cenie to koledzy do W-wy by przyjechali na wymianę i jeszcze by im zostało

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez siwy1538

I jak udało Ci się coś zrobić z wymianą tej uszczelki?. Bo jestem ciekaw ile Cie to wyniosło, o ile można wiedzieć.

Dopiero w sobotę będę wiedział to dam znać.

Byłem dziś u mechanika. Co prawda głównego mechanika (właściciela) nie było, ale był jego pomagier i powiedział, że tania to ta wymiana nie będzie. Powiedział, że to tak jak by robili rozrząd, bo tyle trzeba zrobić, żeby tam się dostać do tej uszczelki.

Sranie w banie

Wymienisz za 100zł? To chętnie Ci podstawi auto, jak takie sranie w banie

Nigdzie nie pisałem, że wymienię za 100zł, napisałem że więcej za wymianę bym nie dał jak 150-200zł.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...