Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

PeeTER

Brak mocy na LPG

Recommended Posts

Mam problem z moją VB - na gazie jedzie mułowato tak jak by dostawała go za mało, drży kierownica, inaczej brzmi wydech, inna praca silnika, tak jak by to był jakiś ciągnik, tak "pyrka" dziwnie. Brakuje mocy, przy przyśpieszaniu, pod górkę, ogólnie po dodaniu gazu nie pracuje równo i mułowato, "telepie" silnikiem.. na benzynie chodzi idealnie.

Instalacja sekwencyjna, 10 letnia, ZAWOLI.

Co może być tego przyczyną ?

Podejrzewam wtryski. Co wy na to ?

Edited by PeeTER

Musisz pojechać do gazownika, żeby Ci to sprawdził. Przyczyn może być wiele: reduktor już nie wydala, zapchane filtry, rozjechane mapy itp.

Wróciłem niedawno od gazownika, podpiął pod kompa i stwierdził że wtrysk jeden walnięty i chodzi na 3 garach. Do wymiany cała listwa, bo twierdzi że pojedynczo się nie da (stary typ). Wraz z wymianą zażyczył sobie ok 250 zł. Jak to cenowo wygląda ? Czegoś dobrego w tej cenie mogę się spodziewać ? chodzi mi bardziej o kulturę pracy, spalanie ?

Dodam jeszcze że na tym gazie miałem powroty do normalnego użytkowania tzn. jeździł idealnie na gazie.

Ta usterka pojawia się po raz 3, wcześniej to po jakimś okresie czasu przechodziło, nie wiem czy ktoś pod maską coś grzebał czy co (czasami pożycza te auto mój brat). Raz auto jeździ tak jak by minimalnie lepiej raz minimalnie gorzej na tym LPG. Czy jeżeli to jest ten wtrysk jak stwierdził gazownik to czy jest taka możliwość że tak powiem "samo naprawy" ??

Edited by PeeTER

Ja zawsze twierdzę, że samo nic się nie zrobi, ale czasem sam jestem zaskoczony

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jednak w tym przypadku nie liczyłbym na to, tym bardziej, że dla silnika bezpieczne nie jest jak idzie na 3 garach. 250zł hmm, zapytaj się jaką listwę Ci proponuje, ja akurat muszę ogarnąć instalkę i mi jeden z gazowników (wielu rzeczowych w okolicy nie ma) proponuje listwę AC W01 z wymianą (strojeniem również oczywiście) 300-350zł, niech się ktoś wypowie kto jest w temacie jeśli chodzi o ceny robocizny, bo podzespołów to można sobie samemu zobaczyć. Nie od dziś wiadomo, że gazownicy sobie życzą nie mało, a ważna jest jakość wykonania.

No właśnie tak myślałem aby samemu zakupić listwę i dać gazownikowi żeby to wymienił, wyregulował itp.

Ogólnie mówiąc nie chce inwestować w jakąś mega dobrą i drogą listwę. Gdyż auto w każdej chwili mogę sprzedać gdyż rozglądam się za kolejną VB z LPG po lifcie, i nie wiem czy pojeżdżę jeszcze parę tyg. czy pół roku, także zbędna inwestycja w drogą listwę.

Tych najtańszych chyba nie warto brać ? Daje to jakoś radę ? Przeglądam listwy na "alledrogo"

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Weź te AC albo regfasty. Załóż sam i jedź na regulację. Jakie masz teraz te wtryski?

Nie mam pojęcia jakie tam są wtryski. Upchane są pod kolektorem, ciężko coś zobaczyć.

Po wymianie wtrysków zostaje regulacja i sprawdzenie szczelności u gazownika ?

A jeszcze skoro te wtryski raz mi działały raz nie i znów działały, to może jakieś czyszczenie czy coś takiego by może pomogło ?

Edited by PeeTER

Zobacz jakiem masz wtryski to będzie wiadomo czy jest sens myśleć o czyszczeniu. Równie dobrze może nie łączyć przewód sterowania wtrysku

Tyle udało mi się dojrzeć:

Please login or register to see this link.

Ze zdjęciem kolektora jest jakaś większa zabawa ? Tylko śrubki i gotowe ? Czy coś jeszcze się ciągnie ? Uszczelki ?

Edited by PeeTER

Kolektor bez problemu ściągniesz tylko przy zakładaniu musisz uważać żeby guma z przepustnicy dobrze weszła na kolektor. U siebie samodzielnie wymieniałam w VB czerwone valteki na regi taka zamiana to plug&play. U Ciebie nie wiem jak będzie wyglądała sprawa wtyczek no i pewnie będziesz musiał troche docinać węża. Najlepiej kupując wtryski kup ze 2m węża i zestaw filtrów. Zostaje jeszcze dobór dysz u siebie o ile pamiętam miałem 2mm przy ciśnieniu 1,4. Kabelek masz? Potrzebny będzie do zmiany wtryskiwaczy i ustawiania instalki. Jeśli nie czujesz sie na siłach daj gazownikowi, ale satysfakcja z samodzielnie wymienionych wtrysków jest warta nawet wtedy gdy cenowo wyjdzie to samo co wymiana u gazownia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">