Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

PeeTER

Brak mocy na LPG

Polecane posty

Mam problem z moją VB - na gazie jedzie mułowato tak jak by dostawała go za mało, drży kierownica, inaczej brzmi wydech, inna praca silnika, tak jak by to był jakiś ciągnik, tak "pyrka" dziwnie. Brakuje mocy, przy przyśpieszaniu, pod górkę, ogólnie po dodaniu gazu nie pracuje równo i mułowato, "telepie" silnikiem.. na benzynie chodzi idealnie.

Instalacja sekwencyjna, 10 letnia, ZAWOLI.

Co może być tego przyczyną ?

Podejrzewam wtryski. Co wy na to ?

Edytowano przez PeeTER

Musisz pojechać do gazownika, żeby Ci to sprawdził. Przyczyn może być wiele: reduktor już nie wydala, zapchane filtry, rozjechane mapy itp.

Wróciłem niedawno od gazownika, podpiął pod kompa i stwierdził że wtrysk jeden walnięty i chodzi na 3 garach. Do wymiany cała listwa, bo twierdzi że pojedynczo się nie da (stary typ). Wraz z wymianą zażyczył sobie ok 250 zł. Jak to cenowo wygląda ? Czegoś dobrego w tej cenie mogę się spodziewać ? chodzi mi bardziej o kulturę pracy, spalanie ?

Dodam jeszcze że na tym gazie miałem powroty do normalnego użytkowania tzn. jeździł idealnie na gazie.

Ta usterka pojawia się po raz 3, wcześniej to po jakimś okresie czasu przechodziło, nie wiem czy ktoś pod maską coś grzebał czy co (czasami pożycza te auto mój brat). Raz auto jeździ tak jak by minimalnie lepiej raz minimalnie gorzej na tym LPG. Czy jeżeli to jest ten wtrysk jak stwierdził gazownik to czy jest taka możliwość że tak powiem "samo naprawy" ??

Edytowano przez PeeTER

Ja zawsze twierdzę, że samo nic się nie zrobi, ale czasem sam jestem zaskoczony

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jednak w tym przypadku nie liczyłbym na to, tym bardziej, że dla silnika bezpieczne nie jest jak idzie na 3 garach. 250zł hmm, zapytaj się jaką listwę Ci proponuje, ja akurat muszę ogarnąć instalkę i mi jeden z gazowników (wielu rzeczowych w okolicy nie ma) proponuje listwę AC W01 z wymianą (strojeniem również oczywiście) 300-350zł, niech się ktoś wypowie kto jest w temacie jeśli chodzi o ceny robocizny, bo podzespołów to można sobie samemu zobaczyć. Nie od dziś wiadomo, że gazownicy sobie życzą nie mało, a ważna jest jakość wykonania.

No właśnie tak myślałem aby samemu zakupić listwę i dać gazownikowi żeby to wymienił, wyregulował itp.

Ogólnie mówiąc nie chce inwestować w jakąś mega dobrą i drogą listwę. Gdyż auto w każdej chwili mogę sprzedać gdyż rozglądam się za kolejną VB z LPG po lifcie, i nie wiem czy pojeżdżę jeszcze parę tyg. czy pół roku, także zbędna inwestycja w drogą listwę.

Tych najtańszych chyba nie warto brać ? Daje to jakoś radę ? Przeglądam listwy na "alledrogo"

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Weź te AC albo regfasty. Załóż sam i jedź na regulację. Jakie masz teraz te wtryski?

Nie mam pojęcia jakie tam są wtryski. Upchane są pod kolektorem, ciężko coś zobaczyć.

Po wymianie wtrysków zostaje regulacja i sprawdzenie szczelności u gazownika ?

A jeszcze skoro te wtryski raz mi działały raz nie i znów działały, to może jakieś czyszczenie czy coś takiego by może pomogło ?

Edytowano przez PeeTER

Zobacz jakiem masz wtryski to będzie wiadomo czy jest sens myśleć o czyszczeniu. Równie dobrze może nie łączyć przewód sterowania wtrysku

Tyle udało mi się dojrzeć:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ze zdjęciem kolektora jest jakaś większa zabawa ? Tylko śrubki i gotowe ? Czy coś jeszcze się ciągnie ? Uszczelki ?

Edytowano przez PeeTER

Kolektor bez problemu ściągniesz tylko przy zakładaniu musisz uważać żeby guma z przepustnicy dobrze weszła na kolektor. U siebie samodzielnie wymieniałam w VB czerwone valteki na regi taka zamiana to plug&play. U Ciebie nie wiem jak będzie wyglądała sprawa wtyczek no i pewnie będziesz musiał troche docinać węża. Najlepiej kupując wtryski kup ze 2m węża i zestaw filtrów. Zostaje jeszcze dobór dysz u siebie o ile pamiętam miałem 2mm przy ciśnieniu 1,4. Kabelek masz? Potrzebny będzie do zmiany wtryskiwaczy i ustawiania instalki. Jeśli nie czujesz sie na siłach daj gazownikowi, ale satysfakcja z samodzielnie wymienionych wtrysków jest warta nawet wtedy gdy cenowo wyjdzie to samo co wymiana u gazownia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...