Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mentorsct

Bicie w kole.

Recommended Posts

Witam.

Jakiś czas temu zauważyłem, niepokojące dzwięki dochodza mi z tyłu auta (VC GTS 2004r 2.0 Turbo). Zrobiło się głośniej w aucie. Wymieniłem 2 tylne piasty na nowe SKF. Po wymianie niestety nadal jak jadę słychać takie charakterystyczne bicie. Nie mam pojęcia co to może być :/ opony są gładkie, nie wyząbkowane. Opony mają DOT 2010r. Ja w ciągu roku na nich przejechałem 30tys km. Nie są starte i wyglądają na w miarę ok.

Jak jadę po takim gładkim asfalcie to bicie jest bardziej słyszalne. Ale ogolnie nie zależnie od nawierzchni ja słyszę to bicie. Ogolnie mam wrażenie, że od jakiegoś czasu jest głośniej w aucie. A wymieniłem już w sumie 3 piasty w aucie na nowe.

to w koncu slychac czy bicie?

felgi proste?

kola wywazone?

jakiegos kraweznika nie zaliczyles?

Koła wyważone. To taki dziwny dźwięk jest. Kolega się śmiał, że obłakany jestem jakiś bo on nic nie słyszy. Ale ja wiem jak auto jeździło wcześniej. Tego dźwięku nie było słychać na pewno. Nie wiem czy coś da jak przełożę lewy tył z lewym przodem miejscami.

Felgi są proste, zadnej przygody nie miały. Fakt, że codziennie robię podjazd pod krawężnik tak ze 2-4cm i skręcam z ulicy w lewą stronę (czyli najpierw najeźdzam lewym przodem, potem prawym przodem, lewym tyłem i prawym tyłem i dalej jadę po piaskowej drodze). Ale to podjeźdzam spokojnie na 1 tak aby się auto wtoczyło.

Podjedz do kumatego wulkanizatora niech sprawdzi czy opona nie jest krzywa, ostrego hamowania ostatnio nie miałeś?

Opony nie lubią krawężników mozliwe, ze drutowka w oponie puściła i juz nie będzie sie idealnie kręciła

Witam,

W starej VB też miałem szumy, mechanior powiedział że to piasty,wymieniłem dwie z tyłu na SKF i dalej to samo, dopiero jak przełożyłem opony na zimowe to wszystko ucichło (a letnie to były Kormoran całkiem jeszcze niezły bieżnik miały).

Tomasz

najprawdopodobniej były wyschodkowane

Wyząbkowane opony, też to miałem, na przeglądzie niby amory jeszcze przechodzą ale są już za słabe i ząbkuje. Chyba niepotrzebnie piasty wymieniłeś...

dziwne, że zawsze gdy komuś coś buczy/huczy, kierownica drży, auto skręca to wszyscy sprawdzają wszystko tylko nie opony bo są "jeszcze ładne", od opon takie zabawy się zaczyna bo to one zwykle są powodem większości przygód o tej tematyce

Jak to amory za słabe i ząbkuje? Nie kumam tego?

Amory w lutym na tyle montowałem oryginał SACHS. Przejechałem na nich od lutego ze 20tys km.

Opony kierunkowe czy asymetryczne posiadasz?

Mam opony 215/50/17 Yokohama C drive. Nie wiem co to za typ opony.

Please login or register to see this link.

Niektóre opony mają po prostu tendencje do ząbkowania i stan zawieszenia nie ma tu znaczenia.

Kupiłem swoją Astre H na Fuldach i wszystkie 4 opony buczały że nie dalo sie jezdzic

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

No to w przyszłym roku nadają się do wymiany. 5 lat akurat.

Jedną rzecz co może zrobić sam to odkręcić koła i zobaczyć czy nie ma buł na boku opony.

Druga to jechać z kołami na wyważarkę i z daleka patrzeć jak maszyna zakręci czy opony nie są jajowate.

Tylko, że tu by też było bicie a ty piszesz tylko o odgłosach. Trzecia opcja najpewniejsza - założyć inne opony / koła na test.