Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dziadek vec

Jak wymieniałem oringi w filtrze paliwa

Recommended Posts

Mając problem z zapowietrzaniem układu paliwa i zlokalizowaniu miejsca czyli oringi filtra paliwa posiłkowałem się tym opisem co wyszło mi na dobre i zrobiłem troszke fotek dla potomnych.

Please login or register to see this quote.

Ja jako że nie miałem wczepiony w uchwyt przewód z filtra do pompy i jak silnik pracował to ten przwód pracował i wytarł
oringi a jak go dotykałem to był taki luźnawy i tamtendy dostawało się powietrze a po wymianie oringów jest git.
Narzędzia to:

1.Szydełka o różnej grubości
2.Cienki śrubokręt
3.Oringi o średnicy jak w opisie z nich nalezy dobrać.

Please login or register to see this image.

2THyGCC.jpg

SbmdvLk.jpg

mgRKYfE.jpg

Składamy tak jak wyjnowaliśmy i zalewamy filtr paliwem dokręcamy i nawet nie trzeba odpowietrzać.

dziadek,Ty to jesteś fachowiec.proszę o więcej porad tego typu a zaoszczędzimy sporo pieniędzy.dziękuję.

A do vectry c 1,9 dth podejdzie?

No pewnie 😊. W Twoim temacie już pisałem, działaj śmiało.

Edited by B@rtecki

czego to nie podpięte jako porada dla potomnych ?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

odgrzebię trochę, czy jest może jakiś numer katalogowy tych oringów? zastanawiam się czy w serwisie opla (nie wiem jak się nazywa coś takiego jak polskie aso w holandii) mógł bym je dostać, tylko z powodu bariery językowej łatwiej by mi było zapytać mając jakiś numer katalogowy .

Jedno co mogę poradzić to stare wyjąć i pochodzić po sklepach, a dobrze by było co by te oringi były silikonowe a nie czarne twarde w zimie na foto są kolorowe dwa brązowe i dwa żółte nie wiem dlaczego ale ich twardość nie zmienia się z nastaniem zimy.Wymiary są wyżej podane ale lepiej wyjąć stare.

wyjęte mam i chyba będę musiał pochodzić po sklepach jak mówisz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> póki co jeżdżę na metalowym filtrze z golfa jakiegoś

a swoją drogą to takie pytanie z ciekawości, za co odpowiedzialna jest wtyczka przy filtrze paliwa ??

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Edited by zulu03

podgrzewanie paliwa

zulu03 - nie dostaniesz takich oringów w ASO. dzwoniłem i pytałem jest tylko kompletna obudowa filtra paliwa bądź sama góra z elementem grzewczym i za komplet chcieli 350zł

a to chyba jednak zostanę przy normalnych sklepach

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzięki za info

Posted (edited)

Wymieniłem te oringi  w pokrywie filtra paliwa i nie było to trudne. Oringi dałem 9x1,8(motor vectra b x20dth diesel 1998r)

Potrzebny jest malutki śrubokręt i szydełko większe, pomiędzy oringami jest taka plastikowa podkładka i nie trzeba jej wyciągać jak pisał autor tego tematu.

Wyciągamy uszczelki podwadzając śrubokrętem, a wkładamy nowy oring najpierw ten tylny wciskając go śrubokrętem po za plastikową podkładkę i szydełskiem delikatnie osadzając go w wyżłobieniach. przedni oring wchodzi łatwo. Uwaga  oringi smarujemy olejem, i wtyk też, żeby wszedł  bez problemów.

Problem miałem taki, że auto odpalało normalnie i po około 3 sekundach gasło i nie można było go już odpalić. Czyli w nieszczelnym filtrze paliwa zbierało sie powierze które po odpaleniu auta jak doszło do pompy to ją zapowietrzało i auto gasło.

Koszt oringów 2zł. kupione w sklepie z łożyskami, możliwe, że lepsze by były oringi 9x2 bo połączenie mogło by być szczelniejsze. Pozdrawiam

Edited by andrzej244