Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

danielprg

Olej w elektronice przepustnicy- naprawa ? mozliwoscie

Recommended Posts

Witajcie, borykam sie z ciaglym problem oleju na plytce elektroniki, gdy sie pojawia tam wieksza ilosc, auto kule na obrotach i zdycha, nie namierzylem nowej przepustnicy kupno uzywki to mozliwosc kupienia tego samego, na allegro jeden gosc regeneruje niby te przepustnice ma ktos jakas wiedze co zrobic aby ten nieszczesny olej sie nie pojawiał w przepustnicy?

Pozdrawiam

Ciężko z tym coś zrobić, miałem to samo więc kupiłem uzywke ( była sucha) ale elektronika była padnieta, na koncu kupiłem nową

Wiem ze te 800 zł to dużo ale czasami nie ma wyjścia

Spróbuj regeneracje może pomoże

Edited by krystian8

Hej ja regenerowałem u tego gościa a allegro.Odpukać w niemalowane, ale dwa lata już jeździ bez problemu w 1.9DT

Przyjrzyj się turbinie może puszcza olej...

Pozdrawiam.

a miales wczesniej olej w elektronice

Edited by danielprg

Tak było tam mokro - płytka w całości zakryta olejem była.

a rozbierale po jego regeracji zalewal ja czyms?

Nie rozbierałem. Wszystko po dziś dzień jeździ bez problemu.

Koledzy, sorry, że odkopię temat, ale nie widzi mi się co miesiąc czyścić przepustnicy.

Jak wygląda ta regeneracja, podjął się ktoś jeszcze tego?

Witam. Jakiś czas temu borykałem się z tym samym problemem (zalana elektronika). Przepustnica chodziła do czwartku poprzedniego tygodnia ,tak więc postanowiłem ją wymienić . Ale teraz po wstawieniu nowej mam inny problem . Po uruchomieniu silnika widzę ,że klapka w przepustnicy się nie zamyka, tylko przy dodaniu obrotów . Czy ta reakcja nie powinna być odwrotna ? Po uruchomieniu silnika klapka nie powinna się zamknąć ?

Klapa sie zamyka jak gasisz silnik, jeżeli się niezamknie to masz telepanie silnika gdy go gasisz, przy uruchomionym jest otwarta.

To znaczy , że jak dodaje gazu to klapa się przymyka ? Zastanawiam się , ponieważ widziałem kilka filmików jak działa przepustnica i za każdym razem jak uruchomili silnik to klapa się zamykała . Ale jeżeli tak ma być to ok. Wszystko gra . Dziękuję za info .

Filmy które wstawiłeś pokazują silniki benzynowe. To co nazywamy przepustnicą w dieslu jest raczej klapą gaszącą. U Ciebie jest wszystko OK.

Aaa . Poprostu myślałem ,że wszystkie przepustnice/klapy działają tak samo. Dzięki za uświadomienie . Pozdrawiam.

Żeby nie zakładać kolejnego tematu zapytam tutaj - szukam sprawdzonej firmy, która zajmuję się regeneracją przepustnic 1.9cdti. Ktoś coś wie do kogo warto "uderzyć" ?

Edited by B@rtecki

SPECELEKTRO polecam robiłem tam i nie narzekam juz z rok ?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dziękuję za odpowiedź właśnie zamówiłem tam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przepustnica dzisiaj wlasnorecznie wymieniona. Silnik teraz gaśnie miękko, bez zbędnych szarpnieć. Stara przepustnica nie przechodziła testu fejsem, był obecny bląd siłownika. Wcześniej była już czyszczona, a w elektronice było dużo oleju, który wyciekał przez wtyczkę na węże gumowe znajdujące się pod przepustnicą.

Symbol przepustnicy dla silnika z19dt - 48CPD1.

Edited by B@rtecki

Please login or register to see this quote.

Koledzy, a czym się różni przepustnica 48CPD1 od 48CPD4 i czy można je stosować zamiennie?

Please login or register to see this quote.

Koledzy, a czym się różni przepustnica 48CPD1 od 48CPD4 i czy można je stosować zamiennie?

48CPD4 brak jest kanału EGR także nie przykręcisz rurki od zaworu EGR bo nie ma gdzie...  

Panowie zanim wymienicie przepustnicę, lub oddacie ją do regeneracji przyjrzyjcie się dokładnie (nawet przez lupę) lutom na niej. U mnie też wyświetlał się błąd siłownika przepustnicy, czasem samochód wchodził w tryb serwisowy (muł straszny). Gdzieś na angielskich forach znalazłem informację, że winne mogą być luty. Od jakiegoś czasu do cyny nie dodaje się ołowiu i luty są bardziej "kruche", pod wpływem drgań potrafią pojawić się małą pęknięcia. Wystarczy wtedy poprawić luty. Jak miałem ją wymieniać, czy regenerować, to czemu nie spróbować naprawić samemu. Jak się uda zawsze kilka stówek zostanie w kieszeni, a jak się nie uda to i tak do regeneracji lub wymiany. Wymyłem płytkę pod bieżącą wodą, wysuszyłem, przelutowałem, zostawiłem jeszcze na kilka godzin na słońcu, żeby na 100% pozbyć się wilgoci (okres letni) i zamontowałem. Od kilku lat (chyba ze 4) przepustnica działa bez zarzutu.

Warto spróbować.