Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dedal666

podczas przyśpieszania jedno szrpnięcie i kontrolka samochodu z kluczem

Recommended Posts

Witajcie,

kupiłem opla signum z 2003 roku z silnikiem 2,2 litra direct, super zabawka , pieknie się jeździ ale... mam taki dziwny problem. jak ostro przyśpieszam w ewnym momencie daje się odczuć szrpnięcie , coś w stylu szrpniecia automatu podczas zmiany biegów i zapala się kontrolka z piktogramem autka z kluczem płaskim. Według ksiązki jest kontrolka od elektroniki sterowania pracą silnika / hydrauliki szprzegła czy coś takiego.

Miał już ktoś z was taki problem? jak obstawiacie co to może być?

aha, dodam jeszcze, że auto jak stoi z wysprzęgloną skrzynia troche nierówno chodzi. wymieniłem już olej z filtrem, uszkodzoną sonde lamdba ( drugą, tą za katalizatorem ), świece, wyczyściłem przepustnice,

Please login or register to see this quote.

tu nie ma co obstawiać tylko podłączyć pod kompa i odczytać błędy

zajrzyj na forum śląskiego oddziału - napewno się ktoś znajdzie co podepnie

przed zakupem byłem w aso i komp pokazal błąd świateł z tyłu (zaśniedzałe styki) bład pożiomowania ksenonów, pozycji lusterek i sondy lambda.

w vb taki objaw wskazywal na uszkodzony czujnik walka rozrzadu/korbowego.

myslalem , że jak padnie ten czujnik to auto gaśnie i nie da sie odpalić - przynajmniej tak mialeem w mondeo...

jak pada czujnik walu korbowego to wtedy nie mozna odpalic auta..

czujnik walka rozrzadu daje taki sam efekt tylko ze auto mozna odpalic.

jezeli posiada sie oba czujniki nalezalo by wymienic oba od razu poniewaz lubia padacv oba badz jeden po drugim..

a na kompie wyskoczy to jako jakiś konkretny blad czy poprostu blad elektroniki i szukanie z pośród miliona możliwych przyczyn?

pompa wysokiego ciśnienia tak też robi jak już nie domaga,a tempomat włacza sie normalnie ( tj.problem z ponownym włączenie ).

Please login or register to see this quote.

Właśnie teraz to uprawiasz. Bez podpięcia kompa nie ma co grzebać. Samo auto zgłasza co go boli.

ok,to na przyszły tydzień umawiam sie do Aso na komputer. A tak z ciekawości gdzie w 2.2direct znajduje sie czujnik położenia walka rozrządu?

Po co do ASO? Zapłacisz, że 150zł. Lokalnie ludzie mają kompy - choćby ja

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> wrzucilem temat kompa na strefe śląsk ale nikt nie odpowiedział. jak byś miał kolego kiedyś czas to chetnie bym wpadł na podpiecie z jakims czteropaczkiem...

U mnie tak objawiała sie padnięta pompa wysokiego ciśnienia.