Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
VlodY

Gdzie po za ASO można dostać śrubke M6 x 16 (lub dłuższą)?

Recommended Posts

Witam,

Mam następujący problem, wymieniałem ostatnio krokowca i okazało się że trzymał się na jednej śrubie bo 2gą jakiś konował wkręcił z gwintem 0.8 i do tego samowiercący. Efekt poryty gwint (na szczęscie nie cały) śruba oczywiscie nie trzyma. Trochę się najeździłem po okolicznych ASO opla w poszukiwaniach owej śruby ale okazało się że w PL rzekomo żaden serwis nie ma na stanie takiej śrubki. Wiecie może gdzie można taką śrubke w warszawie dorwać? Skok gwintu nie typowy, w marketach i sklepach ze śrubkami nie mieli:( Może ktoś z was ma jakąś taką śrubke na pozbyciu? Jeżdze z silnikiem krokowym na jednej śrubie a zamiast drugiej opaska:( Trochę mnie to denerwuje ale kurde przecież nie będe teraz zamawiał w ASO z niemiec komplet 5ciu takich śrubek za 23zł.

W aso podali numer śrubki 825896 rozmiar M6 x 16mm (lub dłuższa to sobie utne) skok gwintu rzekomo 1.5.

Edited by VlodY

W każdym sklepie ze śrubami na wagę, paczki czy na garście

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Możesz nawet taki gwint na metry kupić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

m6 z gwintem 1.5??? Mylisz się kolego. W każdym sklepie masz gwint 0.8 przy grubości śruby M6....

wg opisu w katalogu jest to zwykła Metryczna śruba ... 6x16mm długa
wykręć druga i weź sobie na wzór do sklepu

Edited by Jaca.

Dokładnie przy krokowym jest zwykła śrubka. Sam wymieniał torxa na imbus

i raczej gwint wewnętrzny masz rozwalony niż na śrubie

Panowie, dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi. Po raz kolejny przekonałem się że wasza wiedza jest o wiele głębsza niż u ludzi sprzedających czesci w ASO. Rzeczywiście srubka zwykła najzwyklejsza ze zwykłym gwintem m6x16 dostępna w sklepie na pęczki. Dziś byłem po raz kolejny w serwisie gdzie wcześniej pan mnie przekonywał że skok gwintu na tej srubie jest 1.5 no i tu był pies pogrzebany.... Pan w serwisie wprowadził mnie w błąd. Niestety nic mi ta śrubka nie dała bo gdyż ponieważ gwint jest zryty i muszę kombinować teraz co tam wkręcić (wkleić) żeby trzymało. Przynajmniej nie biegam już za nieistniejącą śrubką. Dzięki wam raz jeszcze temat do zamknięcia.

Tak wyglądała śrubka którą ktoś tam wcześniej wkręcił, jak wykręcałem to wysypał się cały gwint....

Please login or register to see this link.

Edited by VlodY

można spróbować takim samym jak gwint gwintownikiem przelecieć ale to aluminium więc nie wiem czy to cos pomoże

Coś wymyślę, najwyzej kupie inną przepustnice, jak kombinacje nie pomogą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dzieki raz jeszcze za odpowiedzi.

Nie wiem jak w Twoim silniku ale może jest miejsce aby rozwiercić to np wiertłem 7mm i dać śrubkę M6 z nakrętką, jeśli jest na nią miejsce z drugiej strony

To dolna śrubka, niestety nie ma miejsca na nakrętke;( Przychodzi mi do głowy 3 rozwiązania:

1. Gwintowanie na większy gwint wkręcenie tulejki z gwintem

2. Wklejenie w to co jest szpilki i potem nakrętką załatwiam sprawe

3. Używana przepustnica z całym gwintem na obu śrubach. (tylko tu dojdzie nowa uszczelka pod przepustnice no i nie wiem czy po drodze nie napotkam kolejną tego typu fuszerkę) bo to nie pierwszy taki przypadek w tym samochodzie, z pewnością naprawiali go "szybko i tanio" nie raz żeby odręcić jedną rzecz trzeba uzyć 3 kluczy bo kuźwa co śrubka to inna...

wklej szpilkę i tyle

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">