Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
koksik57

check engine na piątym biegu

Recommended Posts

Witam.

Jestem tutaj całkowicie nowy, wiele szukałem informacji o miom problemie w internecie lecz nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniej odpowiedzi.

Posiadam vectre b 1.6 16v, zaznaczę że mam w niej lpg oraz zaślepiony egr. Podczas jazdy do czwartego biegu jest wszystko ok, natomiast jak już mu wrzucę piątkę i wejdę na ponad 2k obr. (mogę tak jechać długo i nic się nie dzieje), ale gdy puszczę całkowicie gaz i schodzi mi z obrotów zapala się kontrolka chceck engine. Dodam także od razu że mam niesprawny abs, gdzieś w internecie wyczytałem jeszcze że sterownik abs odpowiada za stopniowe odcinanie paliwa od silnika w chwili gwałtownego puszczenia gazu, ale nie mam pojęcia czy to faktycznie jest prawda i problem mój leży w sterowniku czy też nie.

Proszę Was o pomoc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Musisz zacząć od sczytania błedów

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

z czytania

Oto kody: 9400

1405 0400 - to wykazuje na egr

ale dlaczego z przodu jest 9400?

Zaślepiając egr muszę liczyć się z tym że będzie mi wyskakiwać kontrolka?

Edited by koksik57

odnośnie egr na forum napisano już chyba wszystko

Jeśli egr jest uszkodzony to jego zaślepienie nic nie da!

Jeszcze niedawno nie był uszkodzony, wszystko było ok. Pewnego dnia wyskoczył mi błąd egr, wyjąłem go, wyczyściłem i zaślepiłem. Wszystko było ok aż do pewnego czasu jak widać. W takim razię kupię najzwyklejszy egr za te 130zł żeby był sprawny elektronicznie i od razu go zaślepię

Please login or register to see this quote.

Jeszcze niedawno miałem 18 lat a teraz już 40 na karku.

To jest urządzenie jak i narządy w człowieku.

Podmień, przeczyć i zobaczysz

A co do kupna egr to proponowałbyś nowy zamiennik np. firmy getz czy kupić od kogoś używany za parę złotych. Błąd 0400 (nieprawidłowy sygnał zaworu egr) pochodzi ze strony elektronicznej a mnie tylko na tym zależy bo i tak będę go zaślepiać.

Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy egr na biegu jałowym otwiera się tylko na ciepłym silniku czy na zimnym również?