Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

DjSebus

Dymi mocno na bialo lub niebiesko z wydechu

Recommended Posts

Witam serdecznie jestem na tym forum nowy.Mam taki problem ze swoja viki nie wiem czy to wina glowicy czy uszczelek pod glowica samochod strasznie dymi na bialo na wed pod czas jazdy,czy moze byc wina ze dostaje sie plyn od chlodnicy lub olej do glowicy czy moze byc to spowodowane czym innym ?Prosil bym o pomoc z gory dziekuje.

Edited by DjSebus

Może po prostu odparowuje woda z układu wydechowego?

Było wiele tematów na forum. UPG to raczej dym niebieski, ślady oleju w zbiorniczku wyrównawczym lub biały nalot a'la "majonez" na korku wlewu oleju lub bagnecie (choć ten sam objaw jest jak robisz krótkie odcinki na niedogrzanym silniku). To tak w skrócie.

Poczytaj forum bo tego jest dużo.

Możesz podjechać do dobrego serwisu to sprawdzą ci skład oparów płynu chłodzącego i to da ci jakąś informację o stanie UPG.

Znika Ci płyn chłodzący? Jeżeli nie to wszystko będzie ok.

Widzę że masz LPG co się równa więcej pary wodnej, co daje więcej dymu.

Oleju nie ubywa ale plynu chlodnicy tak,mozliwe ze to nie bialy dym ale jest strasznie duzo i smierdzi spalenizna czy w trasie czy na postujy dymi i wydech jest caly okopcony na czarno.

Please login or register to see this quote.

Tak jak patrzalem to widze ze jest mniej plynu chlodzacego ostatnio mialem wymieniana uszczelke pod pokrywa olej i filtr

Jeden z mechanikow mowil ze moze to byc oszczelka pod glowica lub pierscienie ze ato dymi tak mozno ze zbiera sie plyn z chlodnicy,moze mi ktos podeslac jakis link gdzie juz ktos mial taki problem?

Po dobrych ogledzinach stwierdzilem ze po 3 dniach ubylo z pol litra plynu chlodnicy i chyba przez to samochod bardzo dymi

To w końcu dymi na biało czy na niebiesko? Jeśli na biało i czuć słodkawy zapach lub dym jest bezwonny to może być uszczelka lub sama głowica. Kup tester na allegro lub niech jakiś mechanik wykona ci test na obecność spalin w płynie chłodzącym. Pytanie zasadnicze. Ile zrobiłeś km przez te 3 dni bo 10 km a 1000 to różnica. Zobacz czy nie masz wycieków płynu

Please login or register to see this quote.

Dzienie robie z 100 km nigdzie wlasnie nie mam wycieku

Dla mnie to ewidentnie uszczelka lub głowica