Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

DjSebus

Dymi mocno na bialo lub niebiesko z wydechu

Polecane posty

Witam serdecznie jestem na tym forum nowy.Mam taki problem ze swoja viki nie wiem czy to wina glowicy czy uszczelek pod glowica samochod strasznie dymi na bialo na wed pod czas jazdy,czy moze byc wina ze dostaje sie plyn od chlodnicy lub olej do glowicy czy moze byc to spowodowane czym innym ?Prosil bym o pomoc z gory dziekuje.

Edytowano przez DjSebus

Może po prostu odparowuje woda z układu wydechowego?

Było wiele tematów na forum. UPG to raczej dym niebieski, ślady oleju w zbiorniczku wyrównawczym lub biały nalot a'la "majonez" na korku wlewu oleju lub bagnecie (choć ten sam objaw jest jak robisz krótkie odcinki na niedogrzanym silniku). To tak w skrócie.

Poczytaj forum bo tego jest dużo.

Możesz podjechać do dobrego serwisu to sprawdzą ci skład oparów płynu chłodzącego i to da ci jakąś informację o stanie UPG.

Znika Ci płyn chłodzący? Jeżeli nie to wszystko będzie ok.

Widzę że masz LPG co się równa więcej pary wodnej, co daje więcej dymu.

Oleju nie ubywa ale plynu chlodnicy tak,mozliwe ze to nie bialy dym ale jest strasznie duzo i smierdzi spalenizna czy w trasie czy na postujy dymi i wydech jest caly okopcony na czarno.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak jak patrzalem to widze ze jest mniej plynu chlodzacego ostatnio mialem wymieniana uszczelke pod pokrywa olej i filtr

Jeden z mechanikow mowil ze moze to byc oszczelka pod glowica lub pierscienie ze ato dymi tak mozno ze zbiera sie plyn z chlodnicy,moze mi ktos podeslac jakis link gdzie juz ktos mial taki problem?

Po dobrych ogledzinach stwierdzilem ze po 3 dniach ubylo z pol litra plynu chlodnicy i chyba przez to samochod bardzo dymi

To w końcu dymi na biało czy na niebiesko? Jeśli na biało i czuć słodkawy zapach lub dym jest bezwonny to może być uszczelka lub sama głowica. Kup tester na allegro lub niech jakiś mechanik wykona ci test na obecność spalin w płynie chłodzącym. Pytanie zasadnicze. Ile zrobiłeś km przez te 3 dni bo 10 km a 1000 to różnica. Zobacz czy nie masz wycieków płynu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dzienie robie z 100 km nigdzie wlasnie nie mam wycieku

Dla mnie to ewidentnie uszczelka lub głowica

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...