Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kozlof

Kumulacja problemów z silnikiem 1.9 CDTi

Recommended Posts

Witam ,

Szukałem po forum ale niestety nie znalazłem dobrej diagnozy na problemy które dotyczą mojego przypadku problemu ...

Więc postanowiłem co nieco wspomnieć o nim , może ktoś miał podobna sytuację :

A więc posiadam Vectrę C z silnikiem 1.9 CDTi 120 KM rok produkcji 2007/2008 bez DPF z przebiegiem 140 Tyś ,

problem dotyczy już samego odpalania , ciężko kręci na zimnym - zaskakuje za którymś razem a ostatnimi czasy jak jest ciepły to składam ręce do Boga żeby odpalił ( zdarza sie że przygasną wszystkie kontrolki i tak jakby rozrusznik nie chciał zakręcić , po czym po chwili dostaje mocy i kręci normalnie ) ,po takiej męczarni coś czasem przykopci z rury . Jak już uda się odpalić to niestety wg komputera wolne obroty na początku wynoszą jakieś 1.6 l/h potem spadają na chwilę do 0,9 i trzymają się cały czas 1.1 l/h ( nie ważne czy jeszcze nie dogrzany czy już ciepły ), zauważyłem także że przy zbliżaniu się do 2 tyś obrotów czasem szarpnie silnikiem a jak odpuszczę gazu i dodam to ustępuje , co do spalania ... 8,6 w mieście to norma w tych silnikach ? cykl mieszany nie wygląda wcale lepiej ... na trasie udało mi się zejść do 6.3 i to bez klimy odpalonej i na tempomacie ... aaa i temperatura... zdarza mu się przekroczyć 90 stopni i to dosyć często ... pamiętam że w 206 2.0 HDI naprawdę musiałem się namęczyć żeby przekroczyć 85 stopni ...

na komputerze jeszcze nie byłem , mechanika też nie mam zaufanego ... jedynie oleje i komplet filtrów wymieniłem w Kwietniu , od tamtego czasu zdarzało się to sporadycznie ale od około dwóch tygodni bardzo często , w jednym z warsztatów w Będzinie powiedzieli mi że może tak się dziać bo mam mało ropy w baku ... ( 20 l ? )

Znacie może jakiegoś dobrego szpeca w okolicach Będzina ? Sosnowca ? Szkoda żeby autko się tak męczyło

Dzięki i pozdrawiam !

Edited by kozlof

Winnym takiego kręcenia może być choćby akumulator który dostaje zwarcia cel i raz jest ok a raz nie ma siły.

A szarpania przy ok 2tys obr to częto wina EGR, jest sporo na forum o tym, o odpalaniu również...

a problemy z odpalaniem to nie czasem zuzyte swiece .

Podepnij pod komputer,myśle ,że wiele się wyjaśni

''mało'' ropy w baku i takie jaja??? nie jeździj już do tego warsztatu.

A tam odrazu kumulacja

Do sprawdzenia

Akumulator(ze kręci nie znaczy ze dobry), rozrusznik (ze kreci nie znaczy ze dobry) i swiece zarowe choć te bym odrazu wymienił 4

Do czyszczenia

Przepustnica (elektronika w czarnym pudełku pod przepustnicą) , egr i czujnik doładowania

Te rzeczy w klekocie należy zrobic

Wszystko opisane na forum wiec piwko w reke i do czytania a później do działania,

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A mechanika omijał bym z daleka

Edited by krystian8

Please login or register to see this quote.

dokladnie tak, sam skorzystalem z wielu porad na forum, troche chlopaki podpowiedzieli jeszcze, poczyscilem wszystko co trzeba i znowu czuje ze mam 150 KM pod maska. a szarpanie zniknelo u mnie po czyszczeniu egr

Dzięki wielkie , weekend akurat się zbliża , garaż jest więc popatrzę co i jak

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a możecie mi powiedzieć co z tą temperaturą i spalaniem ( ciężkiej nogi nie mam ale też niezbyt zdrowe jest dla diesla zmieniać mu biegi przed 2 tyś ) ?

najpierw sprawdz wspomniane rzeczy przez kolegow (egr, czujnik doladowania) a pozniej przejmuj sie spalaniem

8,6 w miescie i 6,3 na trasie - miasto jest OK, a trasa to mozgalby byc troche mnie, ale wg mnie tragedii nie ma, a tak jak pisalem napierw powyzsze rzeczy (+ diagnostyka kompem) i pozniej bedziesz sie przejmowal spalaniem.

Co do aku to pierwszy lepiej wyposazony elektryk powienien miec urzadzenie do sprawdzania sprawnosci aku i za dyche sprawdzic ci Aku.

Ja stawiam na rozrusznik. Regeneracja nie jest droga. Ale posprawdzać jak wyżej nie zaszkodzi.

Jeśli patrzysz na obrotomierz i nim się sugerujesz przy zmianie biegów a nie jest to u Ciebie sprawa wyczucia auta, to spalanie zostanie wysokie. Musisz pojeździć, poczuć auto i wtedy będzie szansa na mniejsze spalanie. Trening czyni mistrzem.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

jak myślicie , wtryski mogą mieć tutaj jakieś znaczenie ?

i jak sie wyzbyć wysokiego spalania na wolnych obrotach ?

Edited by kozlof

z tym spalaniem to dziwne masz bo moje 1.9 srednie spalanie ma teraz 6.1-6.4 gdzie najwiekszy odcinek to 55km . trasy narazie nie malem . przed usunieciem dpf bo byl zapchany soalanie w takich samych warunkach wychodzilo 8.2-8.5 przy pelnym baku

Ja miałem spalanie dość niskie. Jazda mieszana trasa-miasto ok. 6,2l, trasa ok. 5,8l, miasto do 8l.

jestem po regeneracji wtrysków bo lały i spalanie drastycznie wzrosło bo w trasie jest ok. 6,7l a w mieście do 10l!!!!

Pali jak smok. W poniedzialek oddaje wtryski do reklamacji bo coś z nimi nie tak. Przecież nie powinno chyba az tak wzrosnąć spalanie!

Na jałowym biego jednak spalanie komp pokazuje normalne bo 0,5 - 0,6l/h.

Nie wiem co tu jest pokopane

hmm czyli może i je trzeba by wyczyścić czymś porządniejszym , bo nie powiem lekka ulga była jak skorzystałem z jakiegoś marketowego preparatu ale pomógł w czasie kiedy tylko był w baku a potem to samo . Chyba że macie jakiś inny "garażowy " sposób ? widziałem kiedyś na yt jak gościu jakąś butelkę z czymś podpiął pod wężyk któryś i silnik pracował na wolnych ... jak myślicie dało rade ?

W Sosnowcu dobry warsztat gdzie Opla Ci zrobią bez problemu masz na Naftowej, w K-cach ja korzystam z Ital Auto na Roździeńskiego i G.M. Auto Centrum na Ceglanej. Na naftowej nic nie robiłem, ale opinie mają z regóły dobre, W Italu serwisuję cały czas a w GM sporadycznie ale też czesto, o tych 2 złego słowa raczej nie powiem.

Wszystkie znajdziesz w google bez problemu

to o czym piszesz, że widziałeś na yt to napewno jest to:

Please login or register to see this link.

bo to słuzy do usówania syfu z wtrysków, pompy itp.

A więc autko poszło do mechanika , rozrusznik nadawał się na szrot, lało z zimeringu z półośki , powoli mam się nastawiać na nowe sprzęgło no i jak zacznie normalnie odpalać to się dowiem co ma jeszcze za błędy , do tego należy wyczyścić ten EGR i można przepustnicę tak dla świętego spokoju .. dziś lub jutro powinienem mieć wydruk błędów więc podzielę się z wami co jeszcze mu leży ...

____________gło ...

No to sprwa wyjaśniona , wymiana rozrusznika pomogła jedynie na problemy z odpalaniem , co do całej reszty nie wiadomo dalej nic , po podpięciu pod kompa wyszło że jest błą czujnika położenia rozrządu ale tłumaczyli mi to w sposób taki że pewnie wyskoczył jak go z pychu paliliśmy więc nie ma czym się przejmować (?) . Co do problemu ze spalaniem i tak dalej .... Szpecu zaproponował regenerację wtrysków ... twierdząc że jak to nie pomoże to będą dłubać dalej a jak zapytałem o ew czyszczenie EGR i przepustnicy to stwiedzili że można ale nie sądzą zeby coś to pomogło ....

Edited by kozlof