Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Adrian747

dziwne przerwywanie przy przyspieszaniu

Recommended Posts

Witam mam problem ktorego na forum nie znalazlem i chcialem opisac swoj.Mianowice po dluzszej jezdzie gdy silnik sie nagrzeje przy przyspieszaniu na okreslonej liczbie obrotow raz to jest 1.5tys raz 2tys a w inny dzien2.5tys przy przyspieszaniu czuc szarpniecie tak jakby na sekunde zgasl silnik raz jest to bardzo odczuwalne a raz mniej zalexy od ddnia.i tak sie dzieje na okreslonej liczbir obrotow zalezy od dnia..dodam tez ze jak na biehu 1 lub 2 jak go krece do 5 6 tys wtedy najbardziej czuk tak jakby paliwo odcinalo.jak ktos mial podobny problem lub wie co to moze byc prosze o porade.vectra 1.6 16v benzyna lpg zwykle..

Błedy sie pokazują jakies?

na benzynie i lpg te same objawy

troche wiecej konkretów. Z fusów nic sie nie wywróży

Edited by octave

Nic nie pokacuje zadnych bledow na lpg i na benzynie to samo dodam jeszcxe ze czasami po wcisnieciu sprzegla lubi zgasnac..objaw jest tylko jak silnim sie rozgrzeje albo postoje w korku dluzej..na zimnym sikniku chodzi elegancko

Raz mialem sytuacje ze wogole nie miak mocy i po wcisnieciu pedalu gazu szarpie i jak sie puszcza pedal gazu tez szarpniecie czuc

Raz mialem sytuacje ze wogole nie miak mocy i po wcisnieciu pedalu gazu szarpie i jak sie puszcza pedal gazu tez szarpniecie czuc

Miałem to samo ale miałem to tylko na LPG, szarpnięcie silne jak strzał ze sprzęgła. Mimo że silnik rozgrzewany był tylko na Pb a ruszałem już przełączonym na LPG to gdzieś w okolicach 2k obrotów czuć było szarpnięcie jak by właśnie się przełączał na LPG. Nie raz aż przód podnosiło. U mnie pomogło czyszczenie parownika (2 generacji gaz, Lovtec) w szczególności całego elektrozaworu.

Mamy inne silniki więc mogę się mylić, choć ja i tak bym sprawdził to.

Dzieki kolego dzis nechalem dluzsza deoge na benzynie i nie ma tego objawu na benzynie autko chodzi eleganco czyli tylko na lpg jest taka sytuacja z tym szarpnieciem..sprawdze to co pisales moze pomoze...rzeczywis ie jest to takie szarpniecie jakby auto soe na gaz przezucalp jadac caly czas a gazie ...