Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

PeeTER

Zatrzaśnięta Vectra

Polecane posty

Witam

Otóż moja VB 2.0 DTI z 2001r. została zamknięta na włączonych światłach i padł akumulator.

Jeden kluczyk został w środku, ponieważ stacyjka się zacinała i nie wyciągałem kluczyka, zostawał w środku zamykałem ją ręcznie na te "wciski" a zapasowym otwierałem auto.

Akumulator padł do zera, i nie mogłem otworzyć pilotem auta. Udało mi się otworzyć ręcznie maskę poprzez grill, włożyłem inny akumulator, lecz nic się nie działo, zamki się nie otwarły. Dodam że pilot był bardzo słaby (trzeba było wcześniej przy samej szybie otwierać zamki), więc wymieniłem baterie w kluczyku i też nic, nie reaguję.

Kluczyk wkładany do drzwi nie chce się przekręcić i otworzyć zamków...

Co teraz mogę zrobić ?

Nie proponujcie wybijanie szyby... jest jakiś sposób w jaki mógłbym otworzyć te auto ?

Czekam na szybką odpowiedź.

Pozdro

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a powinien - w tej sytuacji proponuje psiknąć czymś w zamek

Pilota prawdopodobnie rozprogramowałeś wymieniając baterie - żeby go zaprogramowac musi być włożony kluczyk do stacyjki więc odpada...

na szybko przejrzałem większość tematów tego typu i najtańszym wyjściem (oprócz oczywiście otwarcia zamka drzwi kierowcy lub klapy bagażnika bo kluczyk masz) jest wybicie szyby w drzwiach bo taka kupisz uzywana za kilkadziesiąt zl i sam wymienisz.

Z tego co próbowałem to ani w drzwiach ani w klapie bagażnika kluczyk nie chciał się przekręcić, nie chciałem używać do tego dużej siły żeby kluczyk się nie złamał.

Jutro/dzisiaj psiknę WD i spróbuje jeszcze raz.

A jak to nie pomoże to zostaję tylko szyba w drzwiach ? Z wymianą nie ma problemów ? Nie ma różnicy czy przednia czy tylna ?

A jakoś przez bagażnik się nie dostanę ? Na YouTube kiedyś widziałem jak ktoś otwierał e46 w sedanie poprzez bagażnik, rozwalił tylną lampę i otwarł w jakiś sposób klapę. tutaj to chyba się nie sprawdzi (VB kombi) ?

Rygli na sznurek czy inny sposób, chyba nie uda mi się wyciągnąć ?

Nic innego już chyba mi nie przychodzi do głowy...

Spróbuj jeszcze kluczykiem klapę otworzyć, bo może reszta zamków nie pasuje.

Możesz podgiąć przednie drzwi od góry, zrobi się szczelina ok 5-10mm i wtedy przez ten otwór próbować podwadzić rygielki, cęgami na przedłużonych rączkach.

Łatwiej jest wymienić przednią szybę, niż tylną. Ew. jak nie szkoda Ci zamka - to możesz na chama, płaskim śrubokrętem przekręcić, urwie się zapadka i od wtedy, będziesz mógł otwierać drzwi śrubokrętem...

KOLEGA NIE PSUJ ZAMKA!!!!

Znajdz niewielki drewniany klin i wbij go pomiędzy drzwi a karoserie. ( nie bój się, drzwi się nie skoszą ) Najlepiej drzwi pasażera u góry możliwie blisko końca ( tak żeby najlepiej się odchyliły )

Po tym zabiegu będziesz miał wystarczająco dużo miejsca żeby włożyć drut.

A drut zaostrz na końcu i podegnij na 70-80 stopni. W kołku od drzwi masz poprzeczne rowki. Postaraj się zaczepić ostrze drutu i energicznie pociągnij.

Powinieneś wygrać.

Metoda testowana na kilkunastu autach i we wszystkich z pomyślnym skutkiem.

P.S. Jeśli nie chcesz porysować słupka pomiędzy drut włóż kawałem szmatki.

Koledzy też dobrze radzą - o ile zamki w drzwiach nie są zaryglowane!! Jeśli zamknąles na dwa razy, czyli z ryglowanie to nic nie zrobisz tymi metodami.

Spróbuj wkładać i wyjmować kluczyk w zamku jednocześnie lekko obracając i dolewając jakiegoś smarowidła. Zapadki powinny ruszyć i zamek się otworzy. Nie trzeba używać do tego siły. Oczywiście zadziała jeśli klucz pasuje do zamka. Czasem trzeba tak pomachać nawet godzinę

spróbuj tak

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

No pod warunkiem że nie ryglował...

jeśli tylne drzwi są na kolbkę, to można "opuścić" tylną szybę.... i włam!

Edytowano przez jakoku

Są na korbę. W jaki sposób to zrobić ?

Edytowano przez PeeTER

a więc, nie znam samochodu w który szyby w tylnych drzwiach po długiej jeździe lekko nie opadają ( ja tak mam, nissan tak ma i skoda tak ma) lekka szpara robi się pomiędzy uszczelką górną a szybą w tylnych drzwiach ( w niektórych można było zapałkę wsadzi) najpierw zaczynamy od małych kawałków ( naostrzonych) i szpara robiła się większa następnie większy kawałek drewna ( należy równo to robić, czyli z prawej strony i lewej ), w pewnym momencie potrzebna druga osoba żeby równo opuszczać okno. i bingo okno otwarte a jak szyba opuszczona to wiadomo co można robić,

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Próbuję z tym sznurkiem na drugiej mojej VB. Jest ciężko złapać ten rygiel pętelką ze sznurka a jak już złapię i zacisnę to się ześlizguje.

Uchyliłem trochę tylną szybę w drugiej mojej VB tez na korbę i próbowałem potem to rękoma opuścić i nie szło wcale, więc nie wiem w jaki sposób to u Ciebie się sprawdzało.

dałem radę na 100 %, dwie osoby, tylne prawe drzwi, (oczywiście trzeba zachować ostrożność), drewno, kołek miękki, pomału, pomału, jak można było wsadzić ręce do środka, to w dwóch w dół!

Kolego powiedz jak jest z tym zamkiem dokładnie? Wkładasz do końca i nie da się przekręcić czy wejść też nie chce?? polecem WD40 odczekać chwile i sprężarką by syf wyleciał, co do otwierania auta bez kluczyka wszystko zależy jak auto jest zamknięte jeżel zaryglowały się to ciężko ale szyba najłatwiej i polecam z doświadczenia tylne nie raz musiałem wymienić i dla mnie najłatwiej

Kluczyk wkładam cały, ale nie chce się przekręcić, w klapie to samo.

Kompresorem trochę mi nie na rękę, samochód stoi ok. 25km od mojego domu niestety... Niedługo pojadę i będę kombinował do późnych godz. a jak nic nie wymodzę to pójdzie szyba w mak. Najprawdopodobniej lewa tylna.

Kolego wkładaj kluczyk w zamek i energicznie ruszaj psikając na zmiane WD40 musi puścić.Patent na opuszczenie tylnej szyby jest tez dobry, ewentualnie jak się zrobi szczelina to moszesz drucikeim próbować korbką kręcić.

najtańszy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> moim zdaniem jak już masz rozwalać szybę to w próbie opuszczania w dół.

Mozna też poduszką od ciśnieniomerza i poważyć odpowiednio wygiętym drutem przycisk blokady drzwi jeśli nie ryglował.

Jestem już z powrotem. Udało się

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Wecztra stoi już u mnie w garażu.

Myślałem że w najgorszym przypadku po powrocie w tym poście umieszczę zdjęcie rozbitej szyby, lecz udało się otworzyć drzwi bez drastycznych środków

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zabrałem "pół bagażnika" różnego rodzaju narzędzi, patentów i innych dupereli do próby "włamu".

Zacząłem od najprostszej rzeczy czyli przeczyściłem zamek którego nie mogłem przekręcić WD40. Parę minut roboty, sporo syfu wypłynęło z zamka w efekcie kluczyk się przekręcił i dostałem się do środka. Następnie kable rozruchowe, zapożyczyłem trochę prądu z drugiej mojej VB i do domku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Także dziękuję za wszelkie porady i sugestie.

Pozdro

Edytowano przez PeeTER

Mówiłem nie ma jak WD-40 Jak kupiłem swoją miałem to samo tylko ja użyłem kompresora by wyczyścić ale trzeba zakonserwować zamek wazelina w spreju jest w sam raz tylko rozebrać i przeczyścić

.......i używać, raz na jakiś czas wypadłoby przekręcić kluczykiem

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...