Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
dandaw69

przekaźnik pompy paliwa

Recommended Posts

Witam, mam vectre a z 1992 rok, 2.0(115km). Silnik c20ne i założoną instalacje lpg. Problem polega na tym, że jak odpalę i zrobię z 6 kilometrów i zgaszę to auto już nie chce odpalić. Nie odpala ani na gazie ani na benzynie. Wtedy trzeba odczekać z 3 min, tym dłużej trzeba czekać im więcej kilometrów zrobię. Natomiast gdy przejadę krótki kawałek to pali bez problemu. Zauważyłem, ze gdy nie chce odpalić to przekaźnik pompy paliwa w ogóle nie pstryka jak przekrecam kluczyk. Po kilku minutach juz słychać jak przekaźnik działa i auto pali. Przekaźnik z dwa tygodnie temu wymieniłem, ale wcześniej też tak było, pompkę słychać jak działa. Dodam jeszcze, ze musiałem go wymienić ponieważ kiedyś chyba się spalił i pompka chodziła cala noc aż padł akumulator. Powiem jeszcze, że świece, kable, kopułka są nowe. Mam nadzieje, że ktoś mi coś podpowie, bo juz zgłupiałem. Z góry dziękuję.

Sprobuj z podmianka sterownika silnika.

Te ustrojstwa z tamtych lat padaja bardzo czesto.

Moj kumpel tak mial w VA C20NE z 90r, ja mialem troche podobne objawy w swojej VA z 93.

Winny jest pewnie dalej przekaznik (bo nie zakladam ze zakupiles nowy...). Przelutuj wszystkie styki w srodku przekaznika (ma on w srodku 2 przekazniki na jednej plytce drukowanej). Zakladam ze masz "zimne luty" albo jakis niekontakt. U kumpla na goracym aucie na jednym z punktow lutowniczych tak rosl opor, ze napiecie na wtryskiwacze podawane bylo 8-9V, podczas gdy na akumulatorze bylo 13V. Przelutowanie pomoglo - jezdzi juz dobre pol roku, odpala i cieply i zimny.

Właśnie przekaźnik kupiłem nowy, ale jak wrócę do domu to w weekend postaram się zrobić i dam znać. A co do sterownika to nie mam skąd wziąć ;/ jak ktoś mam jeszcze jakiś pomysł to chętnie wysłucham

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Jak kupiles nowy to nie grzeb w nim. Masz IMMO? Bo moze to immobiliser blokuje. Ja bym w momencie problemow z rozruchem sprawdzil napiecie na wtryskiwaczu i w gniezdzie bezpiecznika pompy. Chociaz jak nie pali na gazie to na logike jest problem z zaplonem albo immo cos odcina...

Immo nie mam, a te napięcia po sprawdzam jak tylko wrócę w piątek do domu. A tak mniej więcej jakie powinny być napięcia, mniej więcej. Pozdrawiam