Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Visby

X20XEV błąd rozrządu - niezidentyfikowany problem

Recommended Posts

Hej,

Jestem świeżo upieczonym kierowcą VB, ale jeszcze nie zdążyłem się nim pochwalić ponieważ samochód już od ponad miesiąca stoi na warsztacie ... okazało się że kupiłem go sercem a nie głową :/ Wszystko ładnie, pięknie dopóki nie zajrzy się pod maskę. Samochód był serwisowanym tanim kosztem a na dodatek okazał się Vauxhallem. Z drugiej strony dobrze, że na mnie trafił, ponieważ ja postaram się go wypieścić, ale najpierw muszę poradzić sobie z jednym problemem. Przejdźmy do sedna:

Świeci się kontrolka "Check Engine" i mechanik odczytał z komputera błąd rozrządu. Sprawdził już czujnik wału korbowego, położenia rozrządu, sam rozrząd, kable i nic kompletnie nic nie znalazł. Jeszcze raz sprawdzi kable ponieważ cała instalacja elektryczna nie została zamieniona na europejską tylko ktoś ją sobie dosztukował i możliwe, że problem jest gdzieś na łączeniu kabli ... i oby to było to. Może jakieś inne sugestie?

W aucie został wymieniony przepływomierz i komputer ... okazało się, że komputer był z 1.8 wsadzony. Zanim zabrałem go do mechanika to samochód może nie miał takiego kopa jakiego się spodziewałem na taki silnik, ale możliwe że to z powodu trybu awaryjnego. Dopiero po wymianie komputera (tak myślę) zaczęły się dziać jeszcze lepsze dziwy .. samochód kompletnie nie ma przyspieszenia, przy 2500 tys. obr. silnik wpada w wibrację i ciężko jest go wycisnąć powyżej 3000 tys. obr. ... Wina mechanika czy jaki *&%$@.

Ktoś ma pojęcie co może być przyczyną?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please login or register to see this quote.

Kontrolka wskazuje uszkodzenie czegoś ale nie tłumaczy objawów. Wygląda jak problem z elektryką ale zaczynać trzeba od podstaw czyli kable WN i świece to podstawa problemów z mocą, później wydech/kat zapchany również odbiera moc a daje wibracje na silniku. Jeśli szykujesz autko pod siebie to prędzej czy później do tych elementów będzie trzeba zajrzeć.

Swoją drogą błąd rozrządu sam z siebie się nie pojawia, a więc pytanie jak te czujniki były sprawdzane, na oko... miernikiem... czy u wróżki...

Mechanikowi po miesiącu napraw to ja bym już nie ufał, posprawdzał bym podstawy przy silniku i oddał bym komuś kto ogarnia elektrykę.

Edited by ChudyLis

Share this post


Link to post
Share on other sites

kompletna wiązka w dobrym stanie silnika europa to koszt 100 zł do x20xev i masz problem z głowy sztukowanych kabli i jeżeli nadal będzie wywalał check to wymienić to co wskazuje i będzie ok tylko wymienić na oryginał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please login or register to see this quote.

Jutro dzwonię do mechanika jeśli nic nie zdziałał to zabieram od niego auto i zrobię tak jak mówicie. Wymienię kable WN i wiązkę na kable europejskie .. to nie jest taki majątek. Tym bardziej, że jeden kabel zapłonowy był kombinowany i był tam poprowadzony jakiś kabelek niewiadomego pochodzenia, więc mechanik go usunął .. kto wie czy to też nie jest powodem pogorszenia pracy silnika.

Chyba problem się odnalazł. Samochód gorzej zaczął jeździć (wcześniej też najlepiej nie jeździł, ponieważ nie miał mocy) po wymianie komputera. Okazało się, że wcześniej był wsadzony komputer z silnika x18xev a teraz jest właściwy do silnika x20xev. Myślę, że powodem moich problemów jest głowica, która chyba też jest z silnika x18xev .. z jakiego powodu była przeprowadzona ta modyfikacja nie mam pojęcia .. widocznie "Pan Waldek" posiadał części z silnika x18xev ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...