Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

witam wszystkich uzytkuwników opla , jestem nowy na forum i nie wiem czy przypadek który niżej opisze był poruszany wczesniej. Od kwietnia bieżącego roku jestem posiadaczem vectry c gts 2,2 dti ale od miesiąca moja viki dziwnie się zachowuje mianowicie od czasu do czasu zapala mi się kontrolka auta z kluczykiem i auto traci moc nie działają wszystkie przyciśki w radio siemens ncdc 2013 raz odpala na dotyk raz trzeba troszkę pokręcic , pewnego razu nie działały wskazniki na tablicy rozdzielczej i kilka razy zapaliła się kontrolka od wspomagania . Nie chcę zasuwać odrazu do serwisu bo nie wiem czy mi tam pół auta nie wymienią niepotrzebnie . chcę zorientować się troszke w temacie

Please login or register to see this quote.

trza by pod coś podpiąć i błędy odczytać

zajrzyj na forum oddziału

Please login or register to see this link.

i dogadaj się z kimś na diagnostykę (podłączenie pod komputer)

na pewno wyjdzie taniej niż serwis

z tego opisu trudno coś wywnioskować tym bardziej że opisujesz kilka usterek

byłem raz na kompie ale gośc wykasował usterki i nie powiedział co było a u mnie poprawy nie ma , wszystkie usterki które opisałem wystąpiły w tym samym czasie dlatego pomyślałem że są ze sobą powiązane

Szykuj Pan na nowy wydatek.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to chyba moduł CIM do wymiany albo do lutowania

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

czytałem że cim jest bardzo drogi i bardzo awaryjny ale czy trzeba wymieniać na nowy czy można włozyć używany ?

Please login or register to see this quote.

używany i najlepiej DL bo najlepszy i najtańszy plus sam wymieniaj i programuj

czyli używka może być ale nie bardzo wiem o co chodzi z tym wylogowaniem i zalogowaniem

Myślę, że na początek powinieneś podpiąć się pod komputer i zczytać błędy - po czym wrzucić na forum.

A ludzi, dla których naprawa auta to usunięcie błędu omijaj szerokim łukiem. Dwa, łaski Ci nie robi nikt za podanie nr błędów, bo za to płacisz.

witam wszystkich , i w końcu auto po diagnozie komputerowej , błędy były prawie w każdym systemie , fachman stwierdził że trzeba wymienić akumulator bo naprawdę jest słaby i przwdopodobnie auto jest zawilgocone - stąd taka wariacjia systemów , zobacze tydzień pośmigam i pojadę jeszcze raz