Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Michał34

Reanimacja Bi-Xenon Vectra C

Polecane posty

Witam

Mam dosyć nietypowy problem, posiadam lampę bi-xenon jak no foto, lampa jak widać jest uszkodzona dostała młotkiem pare razy.

Ogólnie pęknięta jest obudowa brak jednego uchwytu. Moje pytanie jest następujące czy lapma xenon/zwykłą lampa jest identyczna w środku jak lampa bixenonowa? Chciałbym ta lampe jakoś zreanimować, czy ma to jakiś sens czy mogłbym wykorzystać obudowe zwykłej lampy do tego ?

Ewentualnie opłacalnej bedzie kupić anglika i przełożyć soczewke i czy to wystarczy żeby lampy świeciły jak europejskie?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Chyba cie ładnie wkurzyły te bixy co motkiem je chciałeś naprawiać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

gołą lampę pewno za 3/4 stówy wyrwiesz więc nie wiem czy jest sens bawić się żeby zaoszczędzić ze 100 zł

Edytowano przez xpirat

Przypływ agresji

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> a tak na poważnie to ktoś wie jak to jest z tą lampą?

Najprościej dać do zakładu gdzie wymienią ci klosz i pokleją czarną obudowę.

Ja za renimację czarnego poliftowego Bi-xenon'a dałem 230zł (już z kloszem).
Miałem dziurę wielkości pięści w tylnej części od spodu. Profesjonalna robota i lampa jak nowa

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

A jakiś namiar na taki zakład?

Kup kolego druga zwykla lampe uzywana i przeloz sobie klosz.Reszte pekniec zaklej klejem i masz naprawione za grosze.

Ja tak naprawilem sobie pekniety klosz bixa poliftowego.

Edytowano przez matoslaw

metoda opisana przez Matoslawa jest rzeczewiscie najprostrza i najtansza ale przy takich uszkodzeniach jakie zafundowales lampie ta droga bym nie szedl,bynajmiej w moim prywatnym aucie.Opcja wziescia obudowy lampy ze zwyklego xenonu odpada,bo te lampy za duzo sie roznia.Napewno mozesz kupic lampe z wersji angielskiej i przelozyc soczewke ale jak to mowia za glupote sie placi i wtedy pozostaje kupienie golej lampy europejskiej.Klosz pasuje z kazdej lampy ale tak jak wspomnialem tyl tylko z bixenonu.Kupujac gola lampe mozesz ewentualnie sprzedac krokowca ze swojej i jak ci sie fuksnie to i ciemny wklad lampy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

I o taką odpowiedz mi chodziło, tylko jakbym kupił całą angielską lampe i przełożył soczewkę to homologacja zostaje z anglika...

Podsumowując gdyby lampy z angola były wyraźnie tańsze od europy to gra była by warta świeczki. Chyba lepiej szprzedać tą lampe, tylko ile ona może być warta w takim stanie? Dołożyć i kupić nie uszkodzoną lampe.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Starą rozbierz w mak i sprzedaj na części a wróci ci się pewno z czasem połowa wartości nowej używanej gołej lampy

Bixenony z angola nie sa takie tanie plus przesylka to juz tak wesolo nie bedzie chyba ze bys cos na miejscu znalazl w pl.tak wiec pozostaje ci kupic gola lampe z wersji eu

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...