Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Michał34

Reanimacja Bi-Xenon Vectra C

Recommended Posts

Witam

Mam dosyć nietypowy problem, posiadam lampę bi-xenon jak no foto, lampa jak widać jest uszkodzona dostała młotkiem pare razy.

Ogólnie pęknięta jest obudowa brak jednego uchwytu. Moje pytanie jest następujące czy lapma xenon/zwykłą lampa jest identyczna w środku jak lampa bixenonowa? Chciałbym ta lampe jakoś zreanimować, czy ma to jakiś sens czy mogłbym wykorzystać obudowe zwykłej lampy do tego ?

Ewentualnie opłacalnej bedzie kupić anglika i przełożyć soczewke i czy to wystarczy żeby lampy świeciły jak europejskie?

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Chyba cie ładnie wkurzyły te bixy co motkiem je chciałeś naprawiać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

gołą lampę pewno za 3/4 stówy wyrwiesz więc nie wiem czy jest sens bawić się żeby zaoszczędzić ze 100 zł

Edited by xpirat

Przypływ agresji

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> a tak na poważnie to ktoś wie jak to jest z tą lampą?

Najprościej dać do zakładu gdzie wymienią ci klosz i pokleją czarną obudowę.

Ja za renimację czarnego poliftowego Bi-xenon'a dałem 230zł (już z kloszem).
Miałem dziurę wielkości pięści w tylnej części od spodu. Profesjonalna robota i lampa jak nowa

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

A jakiś namiar na taki zakład?

Kup kolego druga zwykla lampe uzywana i przeloz sobie klosz.Reszte pekniec zaklej klejem i masz naprawione za grosze.

Ja tak naprawilem sobie pekniety klosz bixa poliftowego.

Edited by matoslaw

metoda opisana przez Matoslawa jest rzeczewiscie najprostrza i najtansza ale przy takich uszkodzeniach jakie zafundowales lampie ta droga bym nie szedl,bynajmiej w moim prywatnym aucie.Opcja wziescia obudowy lampy ze zwyklego xenonu odpada,bo te lampy za duzo sie roznia.Napewno mozesz kupic lampe z wersji angielskiej i przelozyc soczewke ale jak to mowia za glupote sie placi i wtedy pozostaje kupienie golej lampy europejskiej.Klosz pasuje z kazdej lampy ale tak jak wspomnialem tyl tylko z bixenonu.Kupujac gola lampe mozesz ewentualnie sprzedac krokowca ze swojej i jak ci sie fuksnie to i ciemny wklad lampy

Please login or register to see this quote.

I o taką odpowiedz mi chodziło, tylko jakbym kupił całą angielską lampe i przełożył soczewkę to homologacja zostaje z anglika...

Podsumowując gdyby lampy z angola były wyraźnie tańsze od europy to gra była by warta świeczki. Chyba lepiej szprzedać tą lampe, tylko ile ona może być warta w takim stanie? Dołożyć i kupić nie uszkodzoną lampe.

Please login or register to see this quote.

Starą rozbierz w mak i sprzedaj na części a wróci ci się pewno z czasem połowa wartości nowej używanej gołej lampy

Bixenony z angola nie sa takie tanie plus przesylka to juz tak wesolo nie bedzie chyba ze bys cos na miejscu znalazl w pl.tak wiec pozostaje ci kupic gola lampe z wersji eu