Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

rafen

Wzmacniacz Blaupunkta się nie włącza

Polecane posty

Witam

Kupiłem parę miesięcy temu wzmacniacz Blaupunkta GTA 4 special mk2. Dałem go do sprawdzenia kumplowi wszystko chodziło jak trzeba. Parę dni temu kurier przywiózł mi kable i zacząłem dzisiaj to wszystko podłączać i tutaj właśnie pojawił się problem, bo wszystko podłączone a wzmacniacz ani drgnie... Gdy sprawdzałem u kumpla 2 tygodnie temu to diody się świeciły a po dzisiejszym podłączeniu nawet nie mrugnie. Od tamtej pory wzmacniacza nikt nie ruszał i nie chce mi się wierzyć, że tak sam z siebie padł. Wszystko mam podłączone jak należy, sprawdzałem po parę razy, nawet kabel zasilający zmieniałem na grubszy i nic. Bezpieczniki wszystkie sprawdzone i są sprawne. Minus podłączony do karoserii a lakier zdarty do samej blachy. RCA był uszkodzony, więc wymieniłem go na drugi i nic kompletnie się nie zmieniło.
Gdzie leży problem? Wina wzmacniacza, czy jest coś nie tak z remote, który powinien go wzbudzić a tego nie robi? Jak wspomniałem kabel sterujący idzie razem z chinchami i był wymieniany.

Próbowałem mostkować + z remote, ale bez skutku i wszelkie inne kombinacje też próbowałem

Rece opadają ;/

Najszybciej będzie, gdy pożyczysz/kupisz multimetr - miernik, i sprawdzisz, czy na kablach jest napięcie względem masy.

Jeżeli mostkowałeś + z remote, i wzmacniacz nie uruchomił się, to sprawdź połączenie masy z karoserią, ew wyjmij wzmacniacz i podłącz bezpośrednio do aku do masy i do +, remote zmostkuj, by sprawdzić czy wgl działa.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

O dziwo nastąpiła dzisiaj jakaś reakcja po zmostkowaniu remote z + i zaświeciła się czerwona dioda protect ale na odłączonej kompletnie masie. Gdy przyczepie masę do karoserii kontrolka gaśnie. Czyli winna jest masa?

Chinche były wpięte?

Kto uruchamia wzmaka bez masy!!!

Pewnie masz go przykręconego bezpośrednio do blachy,

Tak, były podłączone. Wzmacniacz leży na podłodze w bagażniku nie ma styku z żadną blachą

Mostkowałem remote z + jak wszystko było podłączone i nie było kompletnie reakcji, później odłączyłem masę i reszte kabli i zrobiłem tak jak napisał Light czyli sprawdziłem wszystko po podłączeniu masy bezpośrednio z akumulatora ale jak tylko zmostkowałem zaświecił się protect

Przy wpiętych chinchach świecił cały czas a po wyjęciu łącząc wzmacniacz z masą akumulatora po każdym styknięciu kabla zaświecał się na sekundę i gasł

Edytowano przez rafen

Czyli brał masę z chinchy... Nie masz masy na karoserii, możliwe że w złym miejscu masę łapałeś.

Robiłeś tak że wzmacniacz miał + z aku, mase z aku, i remote z + zmostkowane i zaświecał się na sekundę i gasł?

Dobra, już wszystko dudni i gra

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Zaprowadziłem furę do kumpla i po 15 minutach dzwonił do mnie, że wzmacniacz się włączył i wszystko chodzi i tak naprawdę nawet nie wiem co było nie tak. Masa akurat była dobra z karoserii

Jedyny problem jaki pozostał to taki, że wzmacniacz nie wyłącza się razem z radiem tylko jest cały czas włączony a przy radiu wszystko jest podłączone tak jak trzeba. Kabel sterujący jest razem z chinchami więc nie wiem czy coś z nim jest nie tak i mam zaopatrzyć się w nowy puszczony osobno, czy jakiś inne rozwiązanie tego problemu

A rozmostkowałeś + z rem przy wzmacniaczu? Do którego kabla jest podpięty remote we wtyczce iso przy radio?

Zajrzałem do wzmacniacza i okazało się, że rem jest cały czas zmostkowany z + dlatego cały czas jest włączony i co dziwniejsze tylko w taki sposób działa.

Gdy rozmostkuje wszystko się wyłącza i brak jakichkolwiek oznak życia. Da radę jakoś to obejść albo zrobić włącznik, którym mógłbym wzmacniacz włączać i wyłączać? Bo nie bede przecież latał to bagażnika za każdym razem i wyjmował bezpiecznika

Rem przy radiu jest podpięty do niebieskiego kabla również z napisem remote chociaz jest jeszcze drugi kabel też z takim napisem ale innego koloru ale mimo podłączenia go do tego innego wzmacniacz i tak nie załączył się razem z radiem

Wychodziło by na to, że coś jest nie tak z tym kablem sterującym a z drugiej strony niemożliwe bo kabel jest nowy a po za tym testowałem 3 pary chinchy z remem i na żadnym się nie ocknął. Radio też nie może być winne, bo sprawdzałem na innym i też nic

Edytowano przez rafen

Skoro działa ze zmostkowanym +, to musi tez działać z remote z radia - chyba że chinche sa takiej kiepskiej jakości, że z 12V podają np. 5-7V. Puść nowy, grubszy kabelek z rem radia, do rem wzmacniacza. Jak się nie włączy, to musisz dać przełącznik, pociągnąć od wzmacniacza 2 kable, jeden dać do +12 drugi do remote i przełącznik ma je złączać/rozłaczac.

3 pary chinchy były by kiepskiej jakości? 2 pary mam tych, których typ dorzucił mi do wzmacniacza a jedna para jest nowa, więc niemożliwe, że wszystkie są badziewiem. Jak już powiedziałbym, że coś przy radiu jest nie tak z tym kablem od remu albo kostką i dlatego radio nie podaje napięcia. Nie ma tam innego kabla pod który można się podpiąć i np. wzmacniacz załączałby się po włączeniu zapłonu?

Możliwe że przy radiu źle wpięty

Sprawa chyba ostatecznie wyjaśniona. Najpierw sobie pomyślałem, że podepnę się pod czerwony kabel zasilania radia i wzmacniacz elegancko włączał się podczas przekręcenia kluczyka. Okazało się, że mam 2 kable dotyczące remote, jeden - niebieski z napisem ANTENNA REMOTE a drugi - coś w deseń różowego/pomarańczowego wyglądał na wyblakły z napisem AMP REMOTE. Podpiąłem się pod ten drugi i wszystko śmiga tylko nie rozumiem dlaczego jak wczoraj się podłączałem pod niego to nie było żadnej reakcji.

Dzięki wszystkim za pomoc

Pytanie z innej beczki... Chciałbym podpiąć głośniki pod drugi kanał wzmacniacza a mam jedną parę wyjść RCA przy radiu i pytanie, czy coś takiego by się sprawdziło?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez rafen

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...