Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
arkezo

Nie kręci po wymianie akumulatora

Recommended Posts

Jako, że jestem nowy na forum witam wszystkich serdecznie. A oto mój problem:

Vectra C 1.8 16v 2002r. Autko kupilem kilka dni temu z bardzo słabym akumulatorem. Odpalał ale ciężko a po dłuższym postoju już przygasało wszystko chociaż podczas jazdy nie świeciła sie kontrolka braku ładowania. Tak wiec dziś rano kupiłem nowy akumulator 50ah 500A (w tabelce było napisane, że pasuje do tego modelu) Po wymianie przekrecam kluczyk, kontrolki zapalaja sie jak należny, daje na zapłon i tylko cyk jakby przy rozruszniku. Pomyślałem ze może alarm coś rozłącza wiec zamknąłem samochód, otworzyłem i wyłączyłem alarm ale było to samo. Po kilku takich próbach przestał cykać przy rozruszniku a zaczął na desce gdzieś przy bezpiecznikach i już nie tak wyraźnie. Dodam ze kontrolki nie przygasają, wszystko świeci się normalnie podczas próby zapłonu. Aha i jeszcze wcześniej elektryczne szyby nie zawsze działały, po wymianie aku w ogolę nie reagują tak jak i lusterka.

Czy mogłem coś zepsuć podczas wymiany? Najpierw odpinałem - później + . Zakładałem odwrotnie.

Może alternator odmówił posłuszeństwa ?

nowy / spreawny aku i tak by odpalił

klemy czyste i sprawne?

Czyste, przed podłączeniem pryśnięte specyfikiem do klem. Coraz bardziej wydaje mi sie, że to wina rozrusznika. Tylko czy mozliwe jest aby najpierw się zawiesiły szczotki (było to cykanie elektromagnesu) a po kilku probach i elektromagnes padl? Teraz kiedy mialem 2 osobe do pomocy i moglem stanac przy otwartej masce slychac w okolicy rozrusznika delikatnie "syczenie" przy przekreceniu kluczyka, jest to slaby dziwek ale wyglada na to ze dostaje prad tylko nic więcej sie nie dzieje. Aha no i z popychu samochod odpala i pracuje normalnie ale na wyswietlaczu pod obrotomierzem pojawiła sie żółta ikonka samochodu z kluczem ktorej wczesniej nie bylo. Jutro podniose samochod i sprobuje posluchac rozrusznika z bliska.

Edited by arkezo

poszukaj kogoś i zczytaj błędy op com

jak miałem taki problem ze rozrusznik był padnięty i kończył nawet nowy akumlator taż był problem z odpalaniem wymieniłem rozrusznik i jak narazie zapomniałem o podładowywaniu akumlatora

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by matro1234

Kolego napisał byś mi jaki akumulator kupiłełś z jakimi parametram bo ja do sfojej niewiem jaki kupić.