Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

xman

kontrolka rezerwy paliwa

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie dot. kontroli rezerwy. Przez kilka dni nie było mi po drodze, żeby zajechać na stację

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Także wyjeździłem paliwo do etapu, że komp pokazywał dystans do przebycia 11 km. Zalałem 15 l bo tylo tyle miałem kasy. Wskaźnik powędrował do 1 kreski nad rezerwą ale żółta kontrolka nie zgasała. Czy to normalka w VC? Zgaśnie sama kiedyś? Czy można to jakoś zresetować?

I przy okazji drugie pytanie o wskazania kompa. Czy ten dystans który pokazuje jest faktycznie realny? Bo ja miałem 11 km wg kompa a wskazówka była dopiero w połowie rezerwy.

Pzdr

Dystans pokazywany przez kompa jest szacowany na podstawie średniego spalania z ostatnich kilku/kilkunastu kilometrów (które de facto też jest szacowane)

Zatem to jest informacja bardzo niedokładna, która może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Poza tym nie można jeździć na oparach więc komputer może brać to pod uwagę i mimo, że masz jeszcze benzynę to wyświetli już 0 km.

no tak. Ale kontrolka raczej powinna zgasnąć. Pewnie trzeba by zalać więcej paliwka i zobaczyć.

żeby przyrządy w VC nie głupiały - tankuj do pełna

są już o tym tematy

miałem taki przypadek wskażnik paliwa na pierwszej czerwonek kresce kontrolka paliwa miga całkowita rezerwa zalałem za 100 kontrolka rezerwy nie zgasła

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> komp pokazał 190km wyjezdziłem ok połowe paliwa i dolałem znów za 100 pomp pokazał ok 300 km rezerwa świeciła nada l

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> postanowiłem odpiąć akumlator na kilka minut po podpięciu akumlatora kontrolka rezerwy zgasła wszystko wruciło do normy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by matro1234

a po odpięciu aku co trzeba będzie ustawiać itd?

Po odpieciu aku wszystko samo się ustawi no poza zegarkiem i radiem

Please login or register to see this quote.

Trzeba bedzie wpisać kod do radia i jak chcesz żeby szyby po krótkim przytrzymaniu przycisku zjeżdżały na sam dół to po podpięciu akumulatora musisz przytrzymać przez 5s przyciski tak jak byś chciał zasunąć szyby