Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dinoq1w2e3r4

2.0 turbo 4x4 spalanie

Recommended Posts

Nie żebym był zdziwiony sporym apetytem mojego auta, w końcu wiedziałem co biorę, ale słyszałem, że jest jakiś myk, który pozwala zmniejszyć tą żarłoczność. Podobno ASO może zmienić coś w parametrach i wpłynąć na zmianę zużycia paliwa. Czy ktoś coś o tym słyszał??? Jeśli tak to proszę o info, na pewno wiele osób by się ucieszyło gdyby to była prawda...

A i nie odsyłajcie mnie na forum insigni, tam tydzień czasu czekam na proste odpowiedzi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Chyba jesteś skoro szukasz możliwości zmniejszenia spalania.W sumie opcje są trzy:

1.Przyzwyczaić się do spalania

2.Sprzedać samochód

3.Postawić i tylko oglądać

Żadnych dziwnych "myków "w ASO nie ma

Edited by norbi333

Jedyny myk jest taki żeby jeździć bardziej ekonomicznie.

Auto z napędem 4x4 waży sporo więcej i napęd też swoje zjada...to nie VC w dieslu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A tak z ciekawości niech ktoś da jakąś cyfrę jak się ma spalanie w Insigni orientacyjnie chciałem wiedziec

DZIĘKI!!! MISTRZE jesteście dobrych rad. Nie mam samochodu od wczoraj jeżdżę od prawie 20 lat i wiem że w baku paliwa nie przybywa tylko ubywa, proporcjonalnie do stylu jazdy, wagi auta mocy auta rodzaju napędu, skrzyni, aerodynamiki nadwozia... Ale teraz na pewno będę wiedział więcej...

A tak odkładając na bok sarkazm i dobre rady - czytałem gdzieś i słyszałem od 2 znajomych że były jakieś akcje w ASO (zmiany oprogramowania) które wpływały pozytywnie na spalanie więc pytam bo skoro może spalać o litr czy 2 mniej bez przyzwyczajenia, sprzedaży lub oglądania to czemu nie?????? A jeśli się nie da to jak już pisałem na wstępie przyjmę obecne spalanie z godnością (szczególnie wyprzedzając 70% innych palących mniej pojazdów).

Więc poproszę o nie spamowanie tylko konkrety.

A pali mi 12 w mieście

Edited by dinoq1w2e3r4

Po prostu podjedz do ASO i zapytaj o aktualizacje softu silnika,

Please login or register to see this quote.

To jest wynik bardzo dobry wg mnie.

Nie wiem co aktualizacja silnika może mieć wpływ na ilość spalanego paliwa, ale może ma to związek z dołączaniem się napędu ( Czy on jest na stałe 4x4 -<Pytanie, bo nie wiem)

,>

Dołączany

Edited by norbi333

Czyli, że napęd jest poprzez sprzęgło cierne. Więc jedź do ASO, prawdopodobnie rzadziej będzie to sprzęgło chodziło, żeby się za szybko nie zużyło, Ty częściej będziesz jeździł na 2WD, dzięki czemu jest szansa że spalanie się obniży.

4x4 dołącza się wówczas kiedy koła tracą przyczepność.A w normalnych warunkach rzadko to następuje.Także zmiana softu jak może wpłynąć jeszcze na dołączenie? Chyba tylko zrobić większą zwłokę czasową dołączenia

Norbi okres masz czy cię kiedyś błotem ochlapałem żeś się tak przyczepił? Twierdzisz że wiesz lepiej ode mnie jak jeżdżę i ile pali moje auto? Na jakiej podstawie? Instrukcji Opla? Poczytaj sobie na forach o spalaniu to zobaczysz że rozpiętość jest bardzo zastanawiająca.

Będę niedługo w ASO na wymianie oleju to podpytam tylko że z doświadczenia wiem że oni mało co orientują się w kwestiach elektroniki (co też potwierdzają liczne wypowiedzi kolegów na forach).

Ale do MDI żeby zassać soft z bazy GM ma dostęp mała liczba osób a Techem nikt Ci tego nie zrobi, więc musisz się zdać na usługi ASO.

OK tak też zrobie

BMW potrafi zmienić oprogramowanie w swoich samochodach na tyle, żeby zmniejszyć spalanie benzyny, mało tego, samochód szybciej się "zbiera", sprawa dotyczy silników bmw 1.6 ..ale w automacie.

GM zapewne także posiada tą "umiejętność"

Edited by jakoku

Na forach mogę Ci napisać ,ze moja pali w mieście 14 litrów i ludzie łykną.A po wgraniu tajnego softu w ASO już 13 l

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolego Norbi może masz racje w tym co piszesz i nic się nie da zrobić - nic to nie ujmie mojemu autu, a może jednak coś się da. Ja po prostu chce to sprawdzić - a może i Twoim kolegom się przyda

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

A skoro BMW może to czemu Opel by miał nie móc

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Myślę że temat ciekawy bo kto by nie chciał zachować właściwości auta przy mniejszym spalaniu ?

A może wiecie jak to wygląda przy chiptiuningu/zmianie map - wszędzie piszą że zużycie przy spokojnej jeździe spada przy jednoczesnym podniebieniu KM i NM - chwyt marketingowy?

Nie jest to chwyt marketingowy, bo nie używasz procentowo wyższej mocy i momentu by osiągnąć tą samą prędkość. Auto ma lepsze kreski i wcześniej się zbiera. Czym wyższy moment z dołu tym auto mniej pali jak się normalnie jeździ.

Na początku pali więcej, bo Ty jeździsz szybciej i agresywniej, jak się nudzi po 2-4 tygodnia ch to wraca do normy.

No proszę więc jednak można. A orientujesz się jaki jest efekt - przyrost w 2.0 turbo? i jaki koszt zabawy?

Jak masz 220/350 km/nm to bedziesz miał ok 260km i 410-440Nm

Koszt zależy od firmy od 1.000zł w górę.

Czy to jest odczuwalna różnica? Czy odczuje jedynie w portfelu i patrząc na wykres hamowni?

20 koni to sporo, 70Nm też sporo. Konie przełożą się na V-Max...olać ale niutony pozwolą na lepsze rozbujanie auta w mieście.

a chip tuning? o już było w temacie nie zauważyłem..

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Edited by jakoku

Nawet 40 a nie 20KM. To naprawdę czuć. W sumie bardziej czuć moment.

Moim znajomym się nie przyda, bo kupując auta , zresztą podobnie jak ja, byli nastawieni na to ,że mało nie będą palić. Co do programu to różnica jest odczuwalna po programie, ale nie jakaś duża, gdyż masa auta wszystko zabija. A moim przypadku spalanie wzrosło o około litra i mnie to nie dziwi. Większa moc potrzebuje więcej paliwa , a poza tym i ja jeżdże dynamicznie

Cenę programu w turbo benzynie możesz liczyć od 1500 zł w górę

To co pisze norbi333 można odczytać jako wulgarne posty ale niestety wszystko jest prawdą tak jak pisał.

12l w mieście? To jest spalanie pokazane na kompie czy wyliczone przy tankowaniu? Sądzę że z kompa, a komp zaniża.

U mnie 30% miasto 70% poza, średnie w granicach 12,5-14l.

Po chipie odczuwalna jest różnica w mocy i spalaniu na poziomie +1l

Możesz też spróbować zrobić ECOtuning ale czy to przyniesie zwrot kosztu chipa na zaoszczędzonym paliwie, to już tego nie wiem.

Moim zdaniem bez sensu jest kupywanie 2.0T 4x4 i chcieć aby on mało palił.