Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Dybus

Słaby hamulec ręczny po wymianie klocków.

Polecane posty

Witam.
Wymieniałem dzisiaj klocki hamulcowe z tyłu na nowe i po wymianie prawie nie działa mi hamulec ręczny. Przed wymianą dzwignię ręcznego dało się max podciągnąć do góry na ok 1/2 wysokości i blokowało koła, a po wymianie idzię na full do góry i zaczyna ledwo łapać, tak jakby na jeden ząbek poprzednio. Dodam, że z lewej strony była sciągana linka z sczęk( przepraszam, nie wiem czy to się tak nazywa) i założona bez żadnych zmian. Z tego co wyczytałem to jest jakaś automatyczna regulacja ręcznego, i że istnieje możliwość regulacji położenia drążka w po sciągnięciu tunelu środkowego. Moje pytanie brzymi, czy jest możliwość wyregulowania tej przypadłości? Dodatkowo zapytam czy błąd wymiany klocków znika sam po wymianie czy może świecić dalej( zbieżność nie jest ustawiona i po uruchomieniu silnika przy pełnym skręcie w prawo nie pojawia się błąd lecz przy pełnym skręcie w lewo się już tak)? Proszę o jakiekolwiek sugestie.
Opel Vectra C 2.2 DTI 2002 rok.
Pozdrawiam, Dybus.

Ręczny w ciągu kilku dni wróci zapewne sam do normy. Musi się klocek dotrzeć aby zaczął łapać, w chwili obecnej masz świeże klocki które muszą się ułożyć. Na chwilę obecną ich skuteczność nie jest pełna.

Co do czujnika, błąd powinien zniknąć, jeżeli jest tak jak piszesz to masz gdzieś przetarty uszkodzony kabel dlatego wyskakuje Ci błąd, obejrzyj go dokłądnie czy gdzieś nie jest spękany, przetarty, złamany.

Ręczny sam się z czasem wyreguluje - to norma po wymianie tyłu.

Jak kontrolka klocków się zapaliła a przy wymianie klocków nie wymieniłeś czujnika (lewy przód) to błąd nie zniknie bo masz otwarty obwód. Czujnik jest jednorazowy. Można go ominąć robiąc zworkę na przewodach - wtedy przestanie świecić.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...