Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

marcinklin

Potrzebuję informacji na temat Vectry C

Recommended Posts

Cześć. Mam prośbę do Was. Zastanawiam się nad kupnem Vectry C GTS 1.9 CDTI 120 KM 2005r w Hatchbacku.

Jakie jest realne spalanie w mieście w tym aucie ? Ja wiem, że to zależy od nogi, ale tak do 2000tys - 2500tys obrotów ?

Nie jeżdżę w długie trasy, przeważnie to 4km w jedną stronę na uczelnię i z powrotem wieczorem 4km. Wiadomo w weekend gdzieś tam się pojedzie, ale chodzi mi o spalanie ogólnie i na takich krótkich odcinkach.

Druga prośba: wymieńcie mi zalety i wady tego modelu, zwracam się z prośbą do Was jako do profesjonalistów w tej dziedzinie skoro macie swoje autka. Pozdrawiam !

Edited by marcinklin

Nie oplaca sie kupowac diesla na takie krotkie trasy a poza tym nie ma tak slabego silnika w viki

kolego a gdzie znalazłeś vectre 1.9 która ma 90 KM

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

a o spalaniu już są tematy - poszukaj, np.:

Please login or register to see this link.

może 90KW

Aaa pomyłka ! 120 KM, sorki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> A jak spalanie ? Na różnych stronach są różne dane od 6,5 w mieście do 9 nawet...

Please login or register to see this quote.

Jaki silnik bys nie kupil przy takich przebiegach uzyskania ponizej 9-10L bedzie trudne, a zimą.....

Wrzuc jakis konkretny link z ogłoszeniem i wtedy bedzie mozna cos konkretniej powiedziec o aucie

Oznaczenie na klapie nie z tej wersji silnikowej....

Opcja wyposażenia nawet fajna, mógłby być jeszcze xenon

to samo mi sie rzucilo w oczy, poza tym fotki robione w dosc specyficzny sposób ze trudno zweryfikować rzeczywisty stan auta, poza tym tylne drzwi lewe i prawe trochę odstaja, chyba ze mam zbyt wrazliwe oko

Poza tym ja bym sie zastanowil nad Dieselem robiac takie przebiegi

W tym miesiącu swoim autem zrobiłem już 1000km , ale nie wiem czy uda mi się tyle zrobić jak będę na uczelnie uczęszczał od października

Podstawowe pytanie, dlaczego 1.9cdti?

Bo blisko jest to auto ode mnie, a w benzynie nie chcę bo wtedy to dopiero będzie smok. A bena + lpg nie ma w pobliżu w takiej cenie z takim wypasem

no fajna argumentacja, to ze auto blisko to tym sie nie sugeruj, ludzie po pewne auto jada na drugi koniec polski, po drugie koszty utrzymania Diesla to nie tylko ropa ale rowniez inne elementy których najwidoczniej nie wziołeś pod uwagę, w dodatku jezeli auto ma dpf to musisz sie dwa razy zastanowic.

Ja moim autem w 4 lata zrobilem 65tyś km. i teraz szykuje mi sie wymiana dwumasy i zastanawiam sie czy faktycznie tyle na ropie zaoszczedziłęm zeby mi to zrekompensowało pieniądze które musze teraz wyłozyc dlatego wiekszość ludzi tutaj odradza zakup Diesla przy planowanych przebiegach takich jak twoje.

Żeby to było jeszcze z 20km w jedną stronę, ale 4km to na prawdę bardzo mało. Ten silnik będzie miał problem żeby się latem w pełni rozgrzać, a zimą zapomnij. Do tego aku pewnie w tyłek będzie dostawał. Ja bym szukał jakiegoś 1.8. Dodaj do tego spalanie w okolicach 9-10L/100km

Edited by Gret

Tylko benzynowy silnik - będzie najmniej problemów, najtaniej w zakupie, w eksploatacji.

1.8 benzyna będzie dla Ciebie idealny biorąc pod uwage trasy jakie robisz i wcale nie jest takim mulem jak tu piszą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> oczywiście to moje zdanie, a VC z tymi silnikami jest mnóstwo wiec nie będziesz miał problemu ze znalezieniem gdzieś w okolicy, nie pakuj się diesla jak w sumie twoje trasy sa mozna powiedziec znikome. Moja dziewczyna jeżdzi 3 razy w tyg do pracy 60 km w 2 strony i i tak wzielismy benzyne + lpg. Za 85 zł robimy 400 km.

To Cie uświadomie, że ten diesel będzie palił tyle co benzyna - bo nie zdąży się rozgrzać. A jak coś padnie to będzie płakał - jak zobaczysz ceny części.

Słaba benzyna co mało spali. Tyle w temacie.

Kiedyś to tyle ludzie na piechotę robili, potem rowerami/komunikacją a teraz to by każdy tylko w macu jadł i autem jeździł.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bierz benzynę bez gazu bo na tyle km to Ci się nawet gaz nie opłaca a diesel przy takich przebiegach to jak kupno skarbonki bez dna. Tak jak już ktoś napisał... Spalanie diesla w zimę będzie równe albo nawet wyższe co benzyny przy takim przebiegu. A trasa od czasu do czasu portfela Ci nie zeżre.

Dojeżdzam do roboty 2.2km,silnik 120KM,zużycie w zimie 11-13l ropy.Miałem wcześniej VB 1.8 benzynkę zużycie takie samo.

Jeśli chodzi o spalanie lato - 8l ; zima 9-9,5 l jazda 99% miasto.

Moim zdaniem powinieneś kupić benzynę tak jak koledzy piszą, zaszczędzisz na kasie i nerwach.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by B@rtecki

Jeśli chodzi o twoje potrzeby - polecam 1.8 (benzyna w manualu). Przy odrobinie szczęścia można znaleźć fajną wersję. ;)

Edited by Val

Moim zdaniem tylko i wyłącznie benzyna. Wspomniany 1.8 będzie ok

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:"> Mimo tego co niektórzy piszą naprawdę daję radę. Diesel przy takim przebiegu jest nieopłacalny. Dodatkowo nie lubi takich krótkich wyjazdów.

Edited by krzysiek16v

Ostatnio aktywny 24 wrz 2014 09:34

Myślę, że nie ma co się już wysilać. Co kolega chciał się dowiedział.