Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

danielmaxer

Problem ze zmianą biegów 1 i 2 w Vectrze C 1,9 CDTi 120 km

Recommended Posts

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Posiadam Vectre C z 2005 roku z silnikiem 1,9 CDTi o mocy 120 km z 6 biegową skrzynia biegów. Mój problem związany jest z cięzko wchodzącymi biegaami : 1,2 i moze nieco 3 . Problem występuje przy odpalonym silniku. Gdy jest zimny jest najgorzej.... a gdy sie zagrzeje ( niestety chyba mam do wymiany termostat? bo zagrzanie silnika to u mnie tylko od 60 do 72 stopni po 16 kilometrach przy temperaturze 9 stopni na dworzu ) jest nieco lepiej z 3 i 1 a 2 dalej dosc ciezko. Czytalem ze moze to być wina oleju w skrzyni albo linki sprzegla.. Co myslicie o tym problemie i przedstawionych symptomach?

Kolego trzeba poczytać troszke na forum a wszystkiego się dowiesz

Termostat nie ma nic wspulnego ze skrzynią a w wiekszosci to wina oleju

Termostat napewno do wymiany

Prawdopodobne masz skrzynie m32 a więc wymiana oleju wskazana bo inaczej bedziesz zbierał więcej kasy na remont

Linki od skrzyni biegow tez mozna wyregulować bo pomaga

Wszystko jest opisane w tym temacie gdzie zadałeś pytanie

Piwko w rękę i do lektury

Edited by krystian8

Jeszcze do tego dochodzi ewentualnie zatarty wybierak tak się ostatnio dowiedziałem...

Czyli olej do zmiany, regulacja linek i sprawdzenie wybieraka...

Please login or register to see this quote.

2005 czyli bardzo prawdopodobne że nie ma tej lipnej skrzyni a F40

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> (zależy jakie ma lampy jak poliftowe to pewno lipa a jak przed to na 95% F40 )

a ja cały czas myslalem ze polifty dopiero miały F40 a cała reszta m32

Czyli na początek zmiana oleju w skrzyni?

To źle myślałeś 2006 + mają m32 czyli lipę ale silniki DT więc ty nie masz się co martwić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> (to były poprawki poliftowe

/emoticons/default_haha.gif" alt=":haha:"> )

kolega piesze że ma lampy przedliftowe czyli na 98% jestem pewny że ma skrzynię F40

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by xpirat

tak, u mnie wymiana oleju pomogła i już nie haczy 1 i 2 na zimnym, niestety problem z trzecim biegiem nadal pozostał..

Niech poda vin to sie wyjasni jaka ma skrzynie

pirat się nie mylił niezniszczalna F40

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Przeczytałem temat o wymianie oleju w skrzyni i jestem w rozterce ... Teraz jaki olej wybrać? Chcę po prostu pozbyć się tego problemu i cena oleju nie gra roli... Warto wybrać Fuchs Sintofluid 75W90 API GL5 czy wlać standardowy GM 19 40 182 ?

Lej oryginalna Gm , ja zalal tą nowszą formułę i jest ok

W twoim przypadku warto...

Chyba 75w80

Tak tak chodziło mi o 75w80 . Zamówiłem Fuchsa :-) Po wymianie zdam relacje co i jak :-)

Żeby zawęzić krąg podejrzeń wypnij cięgna z ramion wybieraka. Jeśli oba ramiona wybieraka chodzą swobodnie to przemyj linki. Mogą być zasyfione (jest foto-porada). Zdarzały się przypadki blokowania od syfu samych ramion na wybieraku, zwłaszcza tego unoszącego ośkę wybieraka do góry, czyli od strony silnika. Pomagało czasem zwykłe WD40. Gdybyś miał M32, to mógłbym coś więcej podpowiedzieć, bo zrzucałem ja 4 razy

Witam ja też mam problem z skrzynia F40 w silniku z20net szczególnie na zimnym silniku, jak odpalam auto z wciśniętym sprzęgłem i trzyma sprzęgło to biegi wchodzą bardzo dobrze ale jak puszcze pedał sprzęgła to już jest problem z wbiciem biegu 1,wstecznego drugiego i ogólnie skrzynia bardzo ciężko chodzi. Ale jak przytrzymam pedał wciśnięty i powbijam biegi to znowu wchodzą dobrze puszcze pedał sprzęgła i znowu ciężko wchodzą

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:"> Jak pojeżdżę trochę i silnik się porządnie nagrzeje to jest poprawa ale tak samo jakoś dziwnie ta skrzyni chodzi...Olej w skrzyni wymieniany biegi wyregulowałem tzn linki jakieś podpowiedzi co może być przyczyna ?