Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wandam

AC w VC- doradźcie.

Recommended Posts

W tym tygodniu będę wykupował pakiet OC wraz z AC. Nurtuję mnie parę rzeczy, a mianowicie. Po wyposażeniu jakie podałem wyszła mi opcja Cosmo, oczywiście mam rzeczy które dokładałem sam, w vinie ich nie ma. Jak to jest (odpukać) w chwili kradzieży?? Na pewno sprawdzą vin i wtedy wyjdzie im inna opcja niż podałem. Mówiłem agentowi że to będzie inna wersja a on stwierdził że lepiej ubezpieczyć od takiej. W opcji Cosmo ubezpieczona będzie na 20tyś, a w elegance 16,5. Co zrobić z tym fantem??

A jaki problem podnieść sumę ubezpieczenia ,agenci mają widełki w których moga ubezpieczać samochód wtedy wypałcają z wyzszej sumy, poza tym jezeli masz zaprzyjaznionego agenta zapytaj go .warta i hdi to te same firmy ale składki hdi ma lepsze ,warta daje dla nowych klientów 60 procent znizki na start ale musisz spełniac jakiec kryteria,pytaj o znizki na dzieci bo takie tez sa w warcie 5 procent za dziecko nie dzwoń na infolinie bo tam składki to kosmos

Zawsze możesz dopisać wyposażenie, jakiego nie ma w cosmo, bo to nie jest pełny wypas

Ja tak robię, dopisuję, że jest dvd90, skóry itp.

Coś już ogarnełem... Nie do końca jestem zachwycony ale ubezpieczyłem na w miarę normalną cenę... W pierwszym punkcie wycenili mi ją na 16 tysięcy... Teraz trochę więcej... Dzięki za doradzenie... Proszę o zamknięcie tematu....

Tylko sobie za rok przypilnuj, u mnie w VC rok temu 2004 rocznik wycenili na 19 tyś a jest full wypas min bixy, multi, navi, itd w tym roku cena na ubezpieczeniu 12400zł ;/ Ubezpieczyciel PZU .

Please login or register to see this quote.

poczyraj sobie trochę o problemie nad ubezpieczenia i będziesz wiedział w czym jest problem, agenci przyjmują wartość auta taką jaką wskaże im program na podstawie katalogów firm które zajmują się wyceną aut np. InfoExpert, AutoDatex czy też EuroTax a jak klient chce mieć inną wyższą wartość to z reguły musi przekazać do TU wycenę niezależnego rzeczoznawcy zrobioną oczywiście na swój koszt bo na gębę to można wiele ale jak przyjdzie co do czego to papier wszystko zniesie a TU zapewne ma taki zapis w OWU

Dlatego agenci mają możliwość zaznaczenia dodatkowego wyposażenia które klient dołożył i chce ubezpieczyć. Dorbrze jest mieć np rachunki za części na potwierdzenie że to było w aucie lub zdjęcia, ja pomimo że auto wyszło bez lusterka fotochromatycznego to TU zaplaciło jak mi ukradli wkład bo podczas oględzin kazałem rzeczoznawcy specjalnie zrobić zdjęcie żeby mieli ze był fotochrom.

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Witam wszystkich postanowiłem coś napisać ponieważ troszkę się zirytowalem w ubezpoeczalni moja VC to 2.0 T z 2006 roku po FL opc line wyposażenie jest dość bogate, nie wiem dokładnie jaka wersja. Wartość samochodu według TU to 18000 jeśli da się kupić ten samochód w tej cenie to chciałbym o tym wiedzieć. Boje się ze jak ubezpiecze auto na wyższą wartość to po (odpukać) kradzieży firma wypłaci mi rzeczywistą wartość auta według ich tabelek . Pocieszam się tym że ople nie są zbyt modne wśród złodzieje .

Edited by KrzysztofM0

W przypadku kradzieży auta dostajesz kasę taką jaka jest na polisie tylko żeby na więcej ubezpieczyć pojazd to musisz mieć wycenę niezależnego rzeczoznawcy na której jest podana wartość pojazdu. Dokument taki jest kopiowane przez agenta i ty również go masz więc masz zawsze dodatkowy argument w sądzie jakby TU miało się od zapłaty.

Dostajesz kasę taką jaka jest wartość auta według eurotaxu czy innego cennika jakim posługuje się ubezpieczyciel z dnia zgłoszenia kradzieży

Edited by norbi333

Coś tam mówili o rzeczoznawcy ale niektóre firmy mają widełki i można podnieść wartość samochodu, dla mnie to jest logiczne większą wartość większe składki. Dla TU niekoniecznie.

Podnoszą wartość na podstawie wyposażenia auta

Ok wiem o co chodzi ciekawi mnie tylko skąd się biorą różnice w cenie między TU, a wartością rynkową.

Wydaje mi się ,że podają wersję ceny golasa i potem dokładając wyposażenie podnoszą cenę auta i składki .Insignię jak mi wyliczała to wartość auta do ubezpieczenia po dodaniu wyposażenia wyszła w tamtym roku na 73 tys zł.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mi wybierała juz z dostępnych wersji wyposażenia vc

Albo i tak + dodatkowe wyposażenie

nie dopisałem że musi wykupić stałą wartość rynkową auta

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W listopadzie mi się kończy ubezpieczenie to zapytam o to ,bo nie kojarzę by mi proponowała coś takiego.

jest jeszcze coś takiego jak amortyzacja:)

i można liczyć z lub ze zniesioną to też daje rózne wyniki składek

dostaniesz taką kwotę jak na polisie o ile masz zniesioną amortyzację, w przypadku wersji AC z amortyzacją to policzą jeszcze "postarzenie się auta" od dnia zawarcia polisy

mówiąc krótko nie licz na części oryginalne zawsze dostaniesz zamiennik chyba że nie występuje na rynku np. lampa bixenonowa

Wszystko też zależy jaki warian AC wybierzesz czy z częściami oryginalnymi czy nie

Przecież mu zaproponowali wariant

No to tak jak napisał winiak61.

Skoro masz wairant zamienniki to ubezpieczyciel tego się tryzma chyba, że jak wyżej.

Inna sprawa to jest jeszcze amortyzacja. W przypadku uszkodzenia dodatkowo doliczają stopień zuzycia no chyba że ta opcja wykupiona jest.

No wiem ja tak dodatkowo

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To nie jest tak ze gm poleca tylko przy robieniu kosztorysu wstawia się zamiennik gdzie producent potwierdza że spełnia on wymagania jego i tyle.