Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

wasylu

remont zawieszenia tylnego

Polecane posty

Witajcie

Z góry przepraszam ale czytam, czytam i niewiele z tego wychodzi bo na naprawie samochodów nie znam się kompletnie. A niestety muszę dokonać naprawy zawieszenia tylnego w mojej VB

Będąc na przeglądzie auta u mechanika bo coś mocno mi stukało z tyłu okazało się że chyba wszystkie tuleje na tylnym zawieszeniu są do wymiany, oraz wydech. Po podliczeniu kosztów części wszystkich tulei, wydechu oraz montażu wyszło ponad 1300zł.

Niestety koszt taki jest na mój portfel zdecydowanie za duży więc postanowiłem na własną rękę poszukać części, być może tańszych. Ale jak się wczytałem to firm jest całe mnóstwo, np Kraft, Febi, Lemforder, TRW, Maxgear i inne.

Najtaniej chyba Krafty wychodzą, ale pytanie czy w ogóle warto w nie inwestować, żebym za rok nie musiał znowu naprawiać? Widziałem kompletne zestawy ale wydaje mi się że facet wyliczył mi więcej części niż te 10 które bywają w zestawach.

Zechciejcie mi pomóc i podpowiedzieć, którego producenta i jakie części dokładnie zakupić. A może ktoś ma do sprzedania w miarę dobre i za przyzwoite pieniądze wspomniane części?

1300 to bardzo dużo, ja płaciłem jakies 380 zł za komplet na tył lemfordera przejechane jakieś 30tyś km i nic się z tyłu nie odzywa.

Tu masz porade dot. naprawy telnego zawieszenia

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Temat wałkowany wielokrotnie wiec wystarczy poszukać i czytać czytać i jeszcze raz czytać.

Ja zmieniałem tuleje i zakładałem Lemfordera. Są bardzo dobre.

Poduchy amorów mam Febiego.

Polecam te dwie firmy, Krafta nie znam.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Krafta nie bierz, zestawy po 10 szt FEBIEGO znajdziesz na allegro po 330 około + przesyłka, możesz jeszcze szukać Lemfordera/ TRW/ Meyla. Gość być może dołożył jeszcze coś związanego z łącznikami stabilizatora z tyłu, może też się tłuką.

Wymiana wszystkich 10 tulejek to ok 300 brutto robocizna + ok 100 kompletna geometria bo ją trzeba zrobić to razem masz już ok 750, do 1300 więc zostaje 550. Co masz do zrobienai w wydechu ?

OK, dzięki wielkie Panowie

z wydechu podobno obydwa tłumiki

Czyli gość wcale dużej ceny nie powiedział. Pod warunkiem że wymieniasz - a w zasadzie nie wiemy co jest do wymiany bo tego sprecyzować nie potrafisz. O tym co i ile tego kupić jest nie jeden temat, o tym jak to wymienić także.

Nie wiemy tego bo nie wiadomo jakie części przyjął do kalkulacji, widziałem też zestawy po 170-200 wszystkich tulejek ............. A reszta się zgadza.

Ja bym wolał jednak zapytać go o samą robociznę + pełne zestawienie co jest do wymiany i samemu kupić częsci, od razu też będziesz wiedział ile chce za robociznę a geometrię zrobisz gdziekolwiek.

Przy robieniu kompletnego tyłu trzeba też obejrzeć dokładnie przód, bo teraz zaoszczędzimy 50 na końcówkę albo sworzeń a za 3 miesiące kolejna robota + zbierzność.

przód oglądany i w porządku... owszem robocizna 300 minimum liczona za wymianę tychże tulei, ale podając mi koszty części wyszło za same tuleje 750zł jakiejś firmy na "V" ale nie wiem jakiej i nie było mowy o geometrii bo oni nie robią

patrzę teraz na znany serwis aukcyjny ;-) i są różne zestawy niby komplet ale albo 6 albo 8 albo 10 sztuk, i o co tu chodzi nie wiem?

Kolego wszystko już było na forum wystarczy poszukać. Popatrzyłeś choć na link z pierwszego posta?

No to popatrz ta i posłuchaj, wymienia się najczęściej tuleje oznaczone nr 21 i 20 w sumie 3 na każdą stronę, komplety 10 elementowe z allegro zapewne mają w zestawie tuleje nr 6i7 tzw cukiereczki w praktyce ich się nie wymienią gdyż się nie zużywają.

Musze się poprawić ja za komplet tuleji 6szt zapłaciłem 320 zł do tego wymieniałem klocki z tyłu i całość razem z wymianą zamkneła się w kwocie 520 zł.

Te 10 elementowe zawierają właśnie 6 i 7 i u mnie np przy przebiegu wg licznika ok 190 tyś były już lekko zużyte 2, dlatego jak robi ise cały tył to chyba nie ma się nad czym zastanawiać i brać kpl. 10

350 tuleje, wydech kpl powinieneś za 300 znaleźć spokojnie + robocizna 300 tuleje, 50-100 wydech 100 geometria = ok 1150.

Jeżeli policzył Ci tuleje ze 750 + robociznę za 300 to za 250 kpl wydechu ? coś mi się nie wydaje, myślę ze tylko 1 tłumik masz do wymiany albo łącznik elastyczny a cena tulejek z kosmosu.

Wydech zrób w warsztacie który robi tylko wydechy, tulejki zakup i daj do innego porządnego warsztatu żeby Ci je wymienili.

OK, dzięki Panowie ;-)

a może powiecie mi jeszcze jak się mają tuleje Febi do Dephi? które wybrać?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...