Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

jarro90

Woda pod dywanikiem od pasażera

Polecane posty

Witam. To jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i pomoc. Posiadam Vectrę C Cosmo 2008r. Dzisiaj popołudniu po dość solidnych opadach deszczu zauważyłem że cała wykładzina pod dywanikiem jest przesiąknięta wodą. Nie mam pojęcia jakim cudem się tam dostała. Rozebrałem część plastików i schowek i znalazłem miejsce z którego kapała woda. Którędy ona się tam dostała i czy ktoś miał podobny przypadek? Wiecie jak to zabezpieczyć? Dorzucam zdjęcia z miejsca gdzie kapało. Pozdrawiam i czekam na odp.

Stąd kapała woda

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Sprawdzałeś czy nie masz bajorka przy podszybiu , tam gdzie znajduje się filtr przeciwpyłkowy ?

Zaglądałem tam i filtr nawet wyjmowałem. Nic nie widać żeby stała tam woda.

Może odpływ jest tylko częściowo zatkany i odprowadza za słabo wodę. Ja u siebie wyciągłem obie gumy i mam dziurę, ale przynajmniej wiem, że się nie zatka.

Jutro jeszcze sprawdzę dokładnie ale wydaje mi się że jest ok.

Może kapie ci z nagrzewnicy lub zatkało ci wężyk w słupku jak masz szyberdach teść miał taki problem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kolega napisał że problem pojawił się po obfitym deszczu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dokładnie sprawdź szczelność przy szybie tam gdzie jest filtr. Nie mam tego u siebie ale miałem dokładnie taka sama sytuacje w poprzednim aucie i nieszczelnosc była taka ,ze podczas silnych opadów dywanik miał mała kałuże . Filtr cały mokry a z niego dalej po dmuchawie plastikach aż do dywanika. Poprawiłem mocowanie przy szybie tej całej pokrywy i problem zniknął.

Miałem ten sam problem. Po mocniejszym deszczu pojawiła się woda pod nogami pasażera okazało się ze miałem zatkane otwory w podszybiu, ale dalej było mokro i wtedy wyczyściłem odpływ skroplin i po problemie. Dodam jeszcze ze woda leciała z tego samego miejsca

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

@jarro90

podobny problem miałem u siebie też myślałem że po deszczu ale się okazało że woda się zbierała przy działającej klimatyzacji - w miejscu jakie pokazałeś jest gąbka która osłania rurki i właśnie gąbka nie dociskała/uszczelniała połączenia - woda ze skroplin zamiast wydostawać się do komory silnika spływała do kabiny pod dywanik jest tam takie wyżłobienie trudna to było wyłapać bo z zewnątrz było sucho. Wciśnięcie/ułożenie gąbki załatwiło sprawę

Dzięki wszystkim za informację. Dzisiaj wszystko rozebrałem, wyczyściłem a nawet odkurzyłem. Miejsce przecieku (według mnie nieszczelna guma) przesmarowałem silikonem. Jutro będę testował i sprawdzał reszte

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

@geranium

Woda wypływa przy działającej klimatyzacji. Teraz pytanie. Gąbkę wcisnąć w całości? Jak ją ułożyć bo według mnie jest dobrze ułożona.

Edytowano przez jarro90

co ci mam odpowiedzieć, jak w/g ciebie jest dobrze to dlaczego cieknie ?

moja opinia jest taka że straciła elastyczność, ja ją metodą prób i błędów wcisnąłem tak aby nie ciekło i od tego czasu sucho jak pieprz deszcz nie deszcz klima na full

Edytowano przez geranium

No własnie raczej dobrze tymbardziej że nikt tam wczesniej nie grzebał.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...