Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Ostryy

Interfejs Diagnostyczny, potrzebna pomoc

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Zakupiłem wczoraj Opla Vectre B z 2001r, kolorowy wyświetlacz, ksenony itp. I własnie z ksenonami mam problem, wyskakuje błąd czujników samopoziomowania. Znalazłem dwa, rozpiąłem, czyściłem sprejem w stylu WD40 tylko, że do elektryki. Po czyszczeniu nadal jest błąd. Moje 2 pytania do Państwa:

1. Czym najlepiej czyścić te czujniki?

2. Posiadam Vaga takiego jak tu -

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Podobno Vectra B działa pod OBD2 jednak nie mogłem się podłączyć ani Vag-Comem, ani Opel Tech2, ani Polski Vag. Jak to zrobić ? Jakim programem?

Pozdrawiam serdecznie

Vag to program do VW, więc opla tym nie ruszysz. Mi opel tech2 nie chciał ruszyć na podobnym fejsie, tylko samoróbce. Spróbuj programu ab-com. U mnie taki działał. Xenony są akurat na pinie 7 więc nic nie musisz przepinać. Bez kombinacji powinien ruszyć także silnik i pewnie coś jeszcze. Jeśli chciałbyś połączyć się z czymś innym to trzeba trochę pokombinować

Polecam cośtakiego:

Do odczytu błędów wystarczy taki vag z ab-comem. Trzeba tylko przekładać piny jeśli chcesz zdiagnozować coś spoza pinu 7

Cichy117 - tym programem udało mi się połączyć z xenonami. Miałem 2 błędy, jeden udało się skasować drugi nie, ten którego się nie udało to - B1002.
Co w tej sytuacji mogę Panowe zrobić? To jest błąd przedniego czy tylnego czujnika?

I uwaga, nie pochwaliłem się, bo nie ma czym.. Przypadkiem rozłączyłem dzisiaj ABS z tyłu, pali mi się teraz kontrolka od ABS, jak skasować ten błąd w interfejsie który posiadam?

Do xenonów nie mam opisu błędów, więc nie pomogę. Błędów abs nie trzeba kasować. Kontrolka przestanie świecić jak nie będzie usterki. Pewnie coś stało się z wtyczką którą rozpinałeś. Czasem trzeba się trochę przejechać żeby sterownik złapał sygmał z czujników

Więc tak, dzisiaj kolega podłączył mi OP-COM'a. Mam nadal B1002. Czujniki poziomowania działają, ponieważ jak siadałem z tyłu, z przodu, zmieniały się wartości tych czujników. Mam ksenony pierwszy raz, jednak dowiedziałem się od niego, że przy włączeniu świateł powinny one przejechać do góry i ustawić się w żądanej pozycji. Jednak po włączeniu świateł stoją w miejscu. Wieczorem można zauważyć, że świecą bardzo blisko. Mam spray contact, które wtyczki czyścić? Jest jakiś silniczek świateł?

Masz opis tego błędu? Chwilowo nie mam jak podejrzeć a nie wiem od czego zacząć

W takim razie wystarczy przeprowadzić kalibrację. Można op-comem

Rozumiem, może ktoś mniej więcej opisać jak to skalibrować? Rozumiem, że wchodzę w Nadwozie-(ta opcja o kesnonie)-funkcje specjalne-kalibracja. I co potem?

Potem już program mówi co masz robić. Programuje się chyba w lewej lampie

cichy117 - niestety nie udało mi się tego skalibrować. Już opisuje. Wchodzę w program-2001-vectra b-nadwozie-urzadenie ust. swiatła przednie (lewe)-Test el.wykonawczych-kalibracja. I jest tam kilka okienek podpisane Wybierz z listy wartość mierzoną. Mogę tam sprawdzić różne rzeczy. W opcji zamiast test el. wykonawczych a Funkcje Specjalne jest taka sama lista. Na dole przycisk aktywuj, cokolwiek bym z tej listy nie wybrał i nie kliknal aktywuj po jakims czasie test się kończy i tyle. Dodam tylko, że podczas włączeniu zapłonu światła robią ruch do góry i w dół, a w programie podczas testowania czujnikow poziomowania zmieniają one wartość gdy ktos usiądzie z przodu albo z tyłu.

Natomiast gdy próbuję wejść w opcję Programowanie to wyskakuje błąd:

"Negatywna odpowiedz na usługę.
Powód jest taki 0x11
ServiceNotSupported"

A błąd który nadal mnie męczy to:

"B1002 - Obecny
( 0 ) Nie zaprogramowano Układu Kontroli Elektronicznej (ECU)"

Mogłbyś opisać dokładniej jak wykonać tą kalibrację?

Edytowano przez Ostryy

Nie pamiętam dokładnie w co się wchodziło bo robiłem to ze 3 lata temu. Spróbuj inną wersją op-coma. Jaką robiłeś?

Spróbuj 08 2010. U mnie tym działało

Są te same opcję, nie wiem co wybrać z tej listy w kalibracji.

Nic. Tylko aktywuj. Ewentualnie czytaj co program podpowiada w okienku

Próbowałem, jednak albo jestem zielony, albo się nie da. Wchodzę w te Funkcje Specjalne - W górnym lewym rogu programu jest napisane "Programowanie-Kalibracja" Klikam Aktywuj, nic się nie dzieje czekam cierpliwie, Aktywacja się kończy i nic.

Wszedłem jeszcze programem Waux, tam klikalem aktywuj, nic sie nie dzialo, jednak w tym głównym menu po kliknięciu GET ALL, wyswietlilo się CalibrationDate 07002. Ale błąd jest nadal i nadal nie można go skasować

witam kupilem taki oto kabelek

czy moze mi ktos podpowiedziec jaki programik do tego uruchomic

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...