Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dawkol-d1

Czujnik zamknięcia klapy bagażnika

Recommended Posts

Witam!

Wczoraj w końcu postanowiłem ostatecznie naprawić uszkodzony zamek klapy bagażnika w kombiaczku. No i tym sposobem pozbywając się jednego problemu narodził się kolejny...

Otóż po zamknięciu klapy czujnik otwartej klapy świeci się i sygnalizuje że jest ona otwarta. Chciałbym się tego problemu pozbyć, jednak nie mam zielonego pojęcia gdzie ten czujnik się znajduje. Miał ktoś już podobny problem? Niestety nic nie znalazłem ani na forum ani na jakichkolwiek innych portalach.

Zastanawiam się tylko jaki to ma związek z naprawą zamka? Czyżbym coś uszkodził składając tapicerkę klapy?

Pozdrawiam.

Please login or register to see this quote.

No bo w zamku masz ten czujnik

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ten czujnik to krańcówka w zamku bagażnika. W zamku jest i druga od włączania światła w bagażniku.

A ja się zastanawiałem co tam robią te krańcówki i uznałem że odpowiadają za rozłączenie pracy silniczka...

Czyli znowu będę musiał to rozebrać.....

Ja jestem zdania, ze lepiej od razu wymienić zamek, bo to początek, a według mnie jeśli otwierasz bagażnik dosyć często jak ja, to będziesz rozbierał zamek jeszcze wiele razy, bo się zacznie sypać wszystko po kolei jak u mnie.

Witam w kwietniu walczyłem z zamkiem i do tej pory jest wszystko ok ale pojawił się inny problem po otwarciu drzwi bagażnika i zamknięciu lampki w środku nie gasną i kontrolka na desce cały czas się pali trochę to irytujące i pozaztym przy ruszaniu jest inf.dzwiekowe idzie szału dostać!!! Gdzie jest ta krańcówka w zamku i co najlepiej z nią zrobić przeczyscic czy nasmarowac?

Witam

Po zamontowaniu nowego zamka kontrolka otwarcia bagaznika dziala odwrotnie czyli pali sie na zamknietym a gasnie na otwartym bagazniku. Oswietlenie bagaznika wlacza sie prawidlowo po otwarciu Dodam ze poprzedni wlaściciel grzebal przy kablach. Posprawdzalem przewody i sa prawidlowe polaczenia do skrzynki rec. Ma ktos jakis pomysl zeby ta kontrolka otwarcia dzialala prawidlowo?

Ja niedawno mialem podobny problem w liftbacku, czasem po zamknieciu klapy palio sie swiatlo w aucie podczas jazdy i kontrokla od klapy ,dzialo sie to coraz czaeciej az wkoncu prawie zawsze musialem czasem trzaskac z 20 razy klapa, smarowanie kontakt sprayem itd nic nie pomoglo , kupilem uzywany zamek i klapa zakyka sie elegancko nawet nie trzeba trzaskac i kontrokla gasnie

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Kolego a zapala Ci się kontrolka na desce otwarcia bagażnika tak jak w przypadku otwartych drzwi ? Zastanawiam się czy powinna być taka informacja, bo u mnie nie ma. Jest tylko info o otwarciu każdych 4 drzwiach.

Jezeli otworze bagaznik to zapala

Tzn, że u mnie coś nie halo nie zapala się kontrolka otwarcia klapy. Ale doczytałem teraz w innym temacie, że

Please login or register to see this link.

miał to samo i spryskał zamek sprayem do styków elektronicznych i pomogło. Spróbuję i ja

Edited by Cretux

U mnie w kombiaku też świeci się autko z otwarą klapą.

To pewnie mam coś z włącznikiem w zamku klapy. Brudny albo nie działa.

Ja mialem problem ze mi nie gasla ta kontrolka po zamknieciu klapy, niestety zadne specyfiki nie pomogly mi..

Podejrzewam ze kupilem zamek dedykowany dla starszej vectry i temu kontrolka na desce dziala odwrotnie. Moja jest 08r i oryginalny zamek chyba posiada 3 krańcowki w środku a ten ma tylko 2, ale tez jest na kostke 4 pinowa. Sa tez na allegro zamki na 10 lub 11 pinów. Jak widać tych zamków było kilka typów

I guzik. Spryskałem zamek do styków i nie pomogło. Trudno. Nie musi działać :D