Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

pawka17

wyrobione otwory na śruby boczków

Polecane posty

Cześć

Od ściągania boczków drzwi przestały już łapać blachę dolne wkręty. Spinki i śruby pod uchwytem wszystko trzymają, tylko dół boczka jest luźny. Można jakoś pomniejszyć otwory w drzwiach czy lepiej kupić wkręty o większej średnicy?

Jest patent który się sprawdza w 90%. W otwór wsadzasz nit zrywalny stalowy wysmarowany distalem lub podobnym klejem do metalu. Nitujesz ten otwór, czekasz aż zwiąże klej, a później otwór w nicie delikatnie rozwiercasz pod dany wkręt i gotowe. Czasem w tak zregenerowanym otworze przy zbyt ciasnym spasowaniu wkrętu nit się obraca. Wtedy operację można powtórzyć.

Dzięki, jutro będę testował

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Potwierdzam rozwiązanie kolegi barmii. Musiałem zrobić kilka poprawek, bo klej jeszcze dobrze nie złapał nitów a chciałem zdążyć przed deszczem. Wszystko się ładnie trzyma i teraz wkręty zamiast za luźno wchodzą z dużym oporem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Podstawową przyczyną takiego stanu rzeczy jest to że ludzie na ogół mylą śruby.

Na dole powinny być śruby z płaskim gwintem do metalu, natomiast wszyscy którzy rozkręcają z uporem manniaka później wkręcają tam śruby z gwintem skośnym do plastyków, drewna itd przez co uszkodzeniu ulega gwint na drzwiach i po którymś razie śruba przestaje łapać, inną opcją również jest zaklepanie delikatnie blachy od środka drzwi.

Dlatego juz kilka razy spotkalem siez wkreconymi t25

T25 to rozmiar główki a nie rodzaj śruby

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

O masz, chciałem byc mądry a wyszło jak zwykle. To ja wrócę do bycia misterem.

Masz rację Jarek, bo np. głośniki są przykręcone właśnie takimi śrubami o jakich piszesz. Ja u siebie doły boczków miałem przyłapane na wkręty podejrzewam, że przez niewiedzę poprzedniego właściciela.

Cieszę się że mój patent komuś pomógł

To ja sie podzielę swoim sposobem ; mianowicie przy zbyt częstym zdejmowaniu boczka drzwiowego wyrabia sie blacha w miejscu wkręcania śruby. Żeby zmniejszyć średnicę otworu użyłem młotka i kawałka przedłużki z kluczy nasadowych o zamkniętym profilu ( oczywiście krótki żeby zmieścił się w środku drzwi ) następnie sklepujemy te miejsca gdzie wkręcamy śruby.Po tym zabiegu przykręcałem boczki tylko raz i śruby trzymały idealnie. Nie mam pewności jak długo tak będzie, przy częstym odkręcaniu boczka. Jak na razie jest bardzo dobrze.

Można kupić i zagnieść nitonakretke lub ja wkleić i od tego dnia mamy na normalną śrubke i trzyma jak ta lala 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...