Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo_470

Wysokie obroty na Biegu jałowym

Polecane posty

Witam.

Od pewnego czasu mam tak że jak dojeżdrzam do skrzyżowania lub pod dom, ogulnie wrzucam na luz to trzyma tak około 1500 obrotów. Pomaga czasem przygazowanie tak do okolo 3000 obr. i sie regulują do prawidłowych. Silnika krokowego nie obstawiam bo obroty nie falują. Wie ktoś co to może być??

Sprawdź linkę gazu.

Na ten pomysł już wpadłem i działa poprawnie

sprawdz jednak ten silniczek krokowy tez tak mialem po wyczysczeniu objawy ustapily

Czyściłem ale nic nie pomaga. Wydaje mi sie że to TPS.

Pytanie do @Pablo_470 skąd licznik bierze impulsy ?.

A teraz ci to opisze.

Wszystko jest sprawne żadnych błędów a odpowiedzialny za to jest czujnik predkosci ABS.
A to jest czujnik predkosci ABS prawe przednie koło,i naprawde możemy sie tym nie przejmowac, puki auto sie toczy czujnik podaje informacje zeby obroty spadly tylko do 1000 badz 900 bo z reguly po wysprzegleniu wrzucamy zaraz bieg, zatrzymujemy auto przestanie sie toczyc i czujnik ten powoduje ze obroty spadaja do umownych 800 obr.Uzyskana w ten sposób informacja wymagana jest do wskazań prędkości, dla urządzeń do regulacji prędkości i instalacji przeciwpoślizgowych.Dziwne ale 98% uzytkownikow aut z takimi czujnikami nie wiedza nawet ze maja identyczny objaw,to zadna wada.

Więc co radzisz kolego @Dziadek vec ?? Jak sprawdzić ten czujnik?? Ile może kosztowac? Czyli to nie wina TPS-a??

Jedno mnie zastanawia. Jak sie zatrzymam przed domem to obroty trzyma wysokie, a jak przygazuje to spadają. Więc na pewno to czujnik ABS??

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Potem dodałeś może od razu podaj wszystkie zaobserwowane zjawiska.

Z tego co do tej pory podałeś to wynika że zawiesza ci się zawór dopalania oparów.

Chodzi Ci o EGR??? No bo trzyma te obroty dosc dlugo. EGR mam zaslepione odkad go kupilem.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nie.

W prawym nadkolu masz filtr węglowy i od niego idzie wężyk do przepustnicy a na tym wężyku jest elektorzawór który odcina te opary lub w określonych obrotach i obciązeniu silnika otwiera i opary sa dopalane takie ECO odpowietrzanie baku.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Dziadek vec

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...