Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

MikiQ

słabe ładowane

Polecane posty

Witajcie. Mam problem z ładowaniem w swoim aucie tzn. raz jest 14,1 a raz 13,6 czyli za słabe. Wymieniłem akumulator bo tamten przez to c...j strzelił, wymieniłem też regulator napięcia w alternatorze ale to też nic nie pomogło. Miał ktoś podobny problem u siebie? Nie bardzo wiem gdzie mam dalej szukać a muszę to zrobić w miarę szybko żeby niebzepsuc nowego aku.

Poczytaj tu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Zobacz czy nie grzeje ci się klema + w miejscu gdzie wchodzą w nią przewody. Przewód jest zakuwany i potrafi się utlenić wewnątrz.

Napięcie sprawdzałeś woltomierzem czy w ukrytym menu?

U mnie w menu zaniża o 0,2 - 0,3V

Napięcie sprawdzałem na kilku miernikach i na wszystkich jest tak samo.

Ok. Czyli wychodzi ze te typy tak mają tylko będzie problem z gwarancją na aku bo producent podaje ze min. ładowanie to 13,7. Może mi ktoś jeszcze podać jakie ma napięcie na aku po dłuższym postoju np. po nocy bo u mnie spada do 11,9 v i jaki macie pobór prądu jak auto stoi ( żeby to sprawdzić trzeba w trakcie zdejmowania klemy trzymać miernik na klemie i na aku, bo u mnie jest 120 mA a z tego mi elektryk powiedział to trochę za dużo.

Hej,

Wydaje mi się, że moje problemy zaczynają się właśnie od złego napięcia/ładowania aku. Vectre kupiłem wczoraj i zrobiłem nią do domu prawie 600km bez najmniejszego problemu. Stąd też dzisiaj moje zdziwienie kiedy jadąc w korku z nudów wcisnąłem wyłącznik ESP i już nie byłem w stanie go włączyć. Próbowałem gasić silnik, ale po zapaleniu go na nowo pojawiła się ikonka od akumulatora. Przejechałem może 50m kiedy pojawił się na wyświetlaczu symbol kierownicy, później opadły mi wszystkie wskazówki od zegarów i zaczęła mrugać ikonka tankowania. W trakcie tego cały czas świeciła mi się jeszcze kontrolka ESP. Na deser zgasło mi auto i za nic nie chciało odpalić. Po krótkich oględzinach silnika zauważyłem, że przy samym akumulatorze miałem stopiony bezpiecznik 10A - czerwony (nie wiem od czego i co on tam robi). Po wymianie silnik zapalił bez problemu ale cały czas świeciło mi się ESP. Wracając, żeby ominąć korki wpadłem na autostradę i tam przy prędkości 140km/h do ESP dołączyła kontrolka od emisji spalin. Nie wiem co się dzieje. Auto z silnikiem 1.8 z 2002 roku. Gaz założony w 2010 i nie było takich problemów z nim wcześniej. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć co się stało z nim i czy będzie się to powtarzało?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Pasuje błędy kompem odczytać

Znałeś to auta przed zakupem i wiesz że nic takiego się nie działo ?

WIem, że wszystko było ok. Jedyne co, to czasami chwilowo tracił moc przy 150km/h a później wszystko wracało do normy

Opisane przez Ciebie objawy są typowe dla słabego ładowania.Komputer konsekwentnie wyłącza systemy pobierające prąd a najmniej istotne dla bezpieczeństwa i funkcjonowania samochodu.Być może przyczyną był uszkodzony bezpiecznik a może stopiony bezpiecznik jest oznaką zwarcia w którymś z układów i za dużego poboru prądu którego atek nie jest w stanie zaspokoić.

Po wymianie bezpiecznika samochód zachowuje się podobnie ale rzadziej wyrzuca błędy. Zazwyczaj wystarczy zgasić i uruchomić ponownie silnik a jak to nie pomoże to krótka przerwa albo postukanie po ECU kluczykiem dzisiątką

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Myślicie, że wymiana aku pomoże?

A zapala Ci normalnie? Zanim wymienisz aku sprawdź go testerem u elektryka lub w sklepie handlującym akumulatorami.Najczęściej robią to za darmola.Spadki napięcia mogą generować błędy komputera. Ale tego raczej nie naprawisz kluczykiem dziesiątką

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Zapala normalnie. Po weekendzie podskoczę do mechanika to sprawdzi co tam się dzieje

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...