Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

KarolM

Cewka zapłonowa/problem z elektryką

Polecane posty

Cześć.

Mam pewien problem z moim oplem vectra c 1,8b+g 2004. Mianowicie, pewnego dnia po uruchomieniu zaczął mi chodzić na 3 cylindrach (zaczął chodzić jak diesel, strasznie telepało silnikiem, stracił moc). Wymieniłem cewkę zapłonową-faktycznie była przy jednej świecy przepalona dziurka. Kupiłem niestety używaną i przez 60km było ok a pózniej siadła mi podczas jazdy cała elektryka. Doslownie wszystko. Kontrolka akumulatora zapaliła sie tylko na sekundę przed zgasnieciem wszystkiego. Wykręciłem wiec akumulator i zaniosłem do Pana X żeby sprawdził czy aku jest ok. Okazało sie ze jest rozładowany wiec go naładował i powiedział ze bedzie żyć. Opel odpalił przejechałem nim 3 km przy zapalonej kontrolne akumulatora. Pan X miał sprawdzić czy jest ok ale przy ponownym odpaleniu elektryka zaczęła strasznie wariować. Np. przy naciśnięciu pedału gazu i zwiększeniu obrotów wyłączała sie elektryka, podczas jazdy raz było a raz nie było wspomagania kierownicy, a teraz non stop chodzi wentylacja - nawet przy wyłączonym silniku i wyciągniętym kluczyku. Pojechałem do auto elektryka ktory powiedział ze nie wie do końca o co chodzi ale można zostawić samochód i sprawdzi. Jak otworzyliśmy klapę silnika zauważyłem ze silnik trochę sie trzęsie, moze nie tak jak przy starej cewce ale według mnie nie chodzi normalnie. Czy znacie jakiegoś autoelektryka w Warszawie ktory mógłby mi pomóc, a może po prostu kupić nową cewkę i zobaczyć czy cos sie poprawi? Spotkaliście sie z podobnym problemem? Jakieś pomysły co może byc nie tak?

Edytowano przez KarolM

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

alternator sprawdził ktoś ?

Sprawdzane było tylko czy ładuje i wyszło że jakoś bardzo słabo.

Jakie masz napięcie ładowania?

U mnie ostatnio (jak padł regulator napięcia przy alternatorze) podczas jazdy straciłem wspomaganie i większość elektryki

Zatrzymałem się zgasiłem/uruchomiłem auto i elektryka jakby wróciła ale po naciśnięciu pedału gazu wszystko gasło (prócz silnika)

alternator ładował napięciem 19V i komputer ponoć odcinał całą elektronikę aby jej nie spalić.

Dodatkowo regulator padł w taki sposób iz powodował zwarcie w układzie przez co po nocy całkowicie rozładowało mi akumulator.

Jeśli alternator i regulator napięcia jest ok, to możesz mieć gdzieś zwarcie.

Gdzie w Warszawie w takim razie mogę go oddać do mechanika? Ktoś kogoś by polecił?

I czy moze byc to spowodowane po prostu przez założoną używaną cewkę której nie jestem pewny?

To ma ktoś jakis warszawski warsztat do pokecenia?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...