Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

biodro

POMPA WTRYSKOWA 2.0 DTL

Recommended Posts

Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć jako zupełny 'laik' czy podejdzie do Vectry B 2.0 DTL pompa wtryskowa z Vectry A 1,7 ISUZU ('93). Moja niestety wyzioneła ducha, stąd moje pytanie, ponieważ mam z Vectry A sprawną pompę. Czekam na odpowiedzi/podpowiedzi. Pozdrawiam

Nie podejdzie.

1.7 to silnik analogowy bez komputera i elektroniki, pompa jest mechaniczna. 2.0DTL to zupełnie inna konstrukcja, pompa sterowana jest za pośrednictwem komputera.

Nie ma szans abyś ją zaadoptował, uprzedzając pytanie od 2.0 DTI również nie podejdzie, ma inną wtyczkę, ewentualnie trzeba by rzeźbić.

Uprzedzając twoje następne pytania

Nie kupuj używanej

Regeneruje się - pełna regeneracja

Edited by neo_82

Po dokładnej diagnozie wyszło, że sterownik pompy wtryskowej padł. Dowiedziałem się, że wymiana samego sterownika to tylko uniknięcie usterki 'na chwile', dlatego auto niestety idzie na części, biorąc pod uwage stan ogólny, nie opłaca mi się pakować pieniędzy w pompe. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Witam ponownie. Odebrałem dzis auto od mechanika i chciałem dowiedzieć się jednej rzeczy. Z racji tego ze jestem w pewnych kwestiach bardzo dociekliwy (oczywiście nie kwestionuje postawionej diagnozy mechaników), sprawdzilem pompke paliwa, okazało się, że paliwo nie dochodzi wogóle do filtra, czy te dwie usterki łączą się, czy to zbieg okoliczności? Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam.

Jaką pompkę masz na myśli i jak ją niby sprawdziłeś?

Pompke paliwa, pod kanapa pasażera. W przewodzie paliwowym od pompki do filtra nie ma wogóle paliwa, jak wycigam przewód od paliwa, kręce silnikiem dalej nic. A niewiem tez czy dobrze myśle.. najpierw paliwo idzie do filtra, pożniej do pompy wtryskowaj, tak?

Nie wiem co i jak sprawdzałes ale ten silnik czy też auto nie ma pompki paliwa tylko pompę wtryskowa która ssie paliwo z baku poprzez filtr i jednocześnie tłoczy je do wtrysków. Dlatego jeśli pompa nie działa to paliwa nie ma.

W takim razie, już wszystko rozumiem. Dzięki za pomoc.